vol met kippen en groenten Van Leeuwens extra nodig Bezoekers Dikke Toren Schommel 11 O in Schuddebeurs Een groep arbeidershuisjes aan Donkereweg Weids uitzicht ...OP DE NAJAARS COLLECTIE BIJ BOUWMAN LIFESTYLE KoïmNG donderdag 25 november 2010 Het huisnaambord op de gevel is de tweede versie die Lyfke van Leeuwen-van de Velde maakte. 'Ik vond het eerste bord te grof en plomp. Daarom heb ben we er een zitplankje van gemaakt voor de schom mel.' Omdat de Donkereweg tussen Schuddebeurs en Noordgou- we geen drukke route is krijgen Lyfke en Peter van Leeuwen slechts af en toe reacties op de naam van hun pand. Peter: „Een paar jaar geleden stop te hier voor de deur een echtpaar uit Texel dat een fietstocht maakte tijdens hun vakantie op Schou- wen-Duiveland. „Hier woont vast een Van Leeuwen," zei die man op het naambordje wijzend. Hij heet te zelf Piet van Leeuwen en was be zig om de genealogie van de fami lienaam uit te pluizen. Hij vertelde dat zijn opa uit Schuddebeurs kwam. We hebben onze mailadres sen uitgewisseld en ik heb later nog een mailtje van hem gekre gen. Ik wil nog een keer contact met hem opnemen om te horen hoe ver hij inmiddels is gevorderd met het uitpluizen van de familie naam." nog 33.000 euro nodig om de am bities van 78.000 euro waar te ma ken. Het is nog onbekend waar dat geld vandaan moet komen. Wel overweegt de VW zich te laten be talen voor bijzonder taken die zij voor bedrijven of gemeente uit voert. Een van die projecten zou de cur sus 'rondleidingen geven' voor mosselvissers kunnen zijn. De VVV zint verder op een nieuw contributiesysteem. Hierbij beta len de ondernemers een basisbe drag, waarvan de hoogte stijgt naarmate de ondernemer meer diensten van de VW verlangt. Tenslotte is de WV van plan haar kantoren- in Burgh-Haamstede en _ierikzee van een modern interi- - te voorzien. BURCH-HAAMSTEDE - De Dikke To ren heeft dit seizoen 40.000 bezoe kers getrokken. Tienduizend daar van maakten de tocht naar boven; de rest bezocht een expositie of voorstelling in dit 'landmark' van Zierikzee. Dat is meegedeeld op de participantenvergadering van de VW Schouwen-Duiveland. De VW exploiteert de toren dit jaar voor het eerst. Het gebouw is opgenomen in de Kunstwandeling Zierikzee die elk eerste weekend van de maand wordt gehouden. In de kerstvakan tie is de toren geopend. Op termijn vestigt de VW haar Zierikzeese kantoor in de toren. Vanuit de woonkamer aan de voorzijde van Leeu wenveld heeft de familie Van Leeuwen over de Schouwse polder uitzicht tot op de kerktoren van Dreischor. Aan de achterkant zien zij over de polder uit tot Kerkwerve. Behalve landgoederen, buiten plaatsen en boerderijen staat aan de Donkereweg tussen Schud debeurs en Noordgouwe ook een aantal arbeidershuisjes. „Hier woonden landarbeiders die bij boe ren werkten." Het pandje van Lyf ke en Peter van Leeuwen werd in 1917 gebouwd in opdracht van een meneer De Blonde. Het kwam daarna in handen van Kees Oosse, die voorheen een boerderij had in Noordgouwe. Na zijn overlijden kochten Lyfke en Peter van Leeu wen het huis. Door de muur tus sen voor- en zijkamer te slopen creëerden zij een ruime woonka mer. Na de geboorte van hun drie kinderen werden op de open zol der drie slaapkamertjes gemaakt. Later werd aan de achterkant van het pand een ruime keuken en hal aangebouwd. „Als het kan blijven we hier ons hele leven wonen." vraagprijs, het uitzicht en de 900 vierkante meter grond bij het pand een rol bij deze impulsaan koop. Peter en Lyfke hebben er nooit spijt van gehad. „Ik ben een echt buitenmens, ik tuinier graag. Voor Lyfke is het be langrijk om vrij te wonen maar toch in een buurtje." Sinds hij 13 jaar geleden in een rolstoel terecht kwam is Peter van Leeuwen nog meer verknocht aan zijn huis en tuin. „Het was een pak van ons hart dat we hier konden blijven wonen, na wat aanpassingen in huis." Het bedrijfsongeval gebeur de toen Peter met collega's zieke ie pen rooide voor het waterschap. „Omdat er wat wind stond viel een boom eerder dan verwacht. Ik kreeg hem op mijn rug." Vooral in het begin was het voor de Noordgouwenaar niet gemakke lijk om deze wending in zijn leven te accepteren. „Het deed zeer wan neer iemand langs reed met een tractor of kraantje. Ik heb altijd met mijn handen gewerkt." Hoe wel beperkt, doet Peter van Leeu wen dat nog steeds. „Ik zaai boon tjes met behulp van een stuk elek- triciteitspijp en wied onkruid met een verlengde schoffel. Het leven is nog steeds mooi, zelfs waardevol ler dan vroeger omdat ik alles meer bewust beleef" www.bouwmanlifestyle.nl domburg OOSTSTRAAT 1 goes GROTE MARKT 1 "middelburg MARKT 73 renesse HOGEZOOM 171 terneuzen NOORDSTRAAT 109 zoutelande LANGSTRAAT 13 Dames, heren kids-kleding van o.a: Gaastra, Riverwoods, Gant, Tommy Hilfiger, Napapijri, Geisha, Rosner, Scotch Soda, McGregor, NZA, Polo-jeans en CKS Cadeau-interieur-artikelen van o.a: Rivièra-Maison, Riverdale en Bridgewater

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 41