Schouwen wil klaarheid over ziekenhuiszorg Leeuwenveld VW heeft 78.000 euro Brief college aan minister van volksgezondheid De Kamperduinen maakt kans op titel Thoolse merklappen overwinteren in Goes HUISNAAM Schouwen-Duiveland kent veel huizen en boten met bijzondere namen. In deze wekelijkse serie worden ze verklaard. NU EXCLUSIEF VERKRIJGBAAR BU: ...dankzij de intelligente i-Dos wasautomaat met automatisch doseersysteem. r., donderdag 25 november 2010 door Piet Kleemans ZIERIKZEE - De gemeente Schou wen-Duiveland vraagt minister Edith Schipper van Volksgezond heid in een brief om helderheid over mogelijke aanvullende maat regelen voor verbetering van de ziekenhuiszorg op Schouwen-Dui veland. De gemeente reageert daarmee op antwoorden van de minister op vragen van GroenLinks-kamerlid Voortman naar aanleiding van ac ties voor behoud van een volwaar dig ziekenhuis in Vlissingen. De minister antwoordt daarop dat 'Als de kwaliteit in Vlissingen niet op een verantwoord niveau gehou- KAMPERLAND Hotel De Kamperduinen in Kam perland is genomineerd als 'Mooi ste hotelkamer van Nederland'. De ze wedstrijd is in het leven geroe pen door de website hotelkamer- veiling.nl. Negen hotelkamers zijn genomineerd. Van De Kamperdui nen is dat het tweepersoons pen thouse. Via www.demooistehotel- kamer.nl kan worden gestemd, waarna de kamer op 9 december wordt geveild. De opbrengst gaat naar een goed doel: de Peter Pan Va kantieclub voor zieke kinderen. den kan worden, afzonderlijke maatregelen nodig zijn'. Het Schouwen-Duivelandse college van Burgemeester en Wethouders wil allereerst weten welke maatre gelen de minister concreet in ge dachten heeft en voegt daaraan toe dat als dergelijke aanvullende maatregelen getroffen worden de ze niet alleen voor Vlissingen maar óók voor Zierikzee nodig zijn. „Bij het gemeentebestuur en inwoners heerst het gevoel dat, mochten er inspanningen worden gedaan tot het in stand houden van een volwaardig ziekenhuis in Vlissingen, dit ten koste gaat van de geboden zorg in de locatie Zie rikzee. Ons bekruipt de angst dat ^8XSB8B&S nSK3 gSSSSS3SS3388$ Wordt het leven kaler zonder uitin gen van Kunst Cultuur? Zie: www.pzc.nl/cultuurdichtbij, TIPS NAAR schouwen-duiveland@pzc.nl Zie voor meer regionieuws: www.pzc.nl/schouwen-duiveland GOES Omdat streekmuseum De Mee- stoof in Sint-Annaland in de win ter gesloten blijft, is besloten een groot deel van de collectie merklap pen uit te lenen aan Historisch Mu seum de Bevelanden in Goes. Daar zijn ze vanaf zaterdag ruim drie maanden te zien. De collectie om vat een paar bijzondere exempla ren. Zo is er een merklap van de fa milie Quist, die is meegereisd naar Indië en daar zelfs drie Jappenkam pen heeft overleefd. Ook is er een borduurlap van Piggelmee. het ziekenhuis in Zierikzee niet meer te financieren is voor de diensten die het nu aan onze inwo ners en recreanten biedt", aldus het gemeentebestuur in de brief aan de minister. Het college stelt met klem dat de bereikbaarheid van de zorg niet in het geding mag komen. „Het college doet de minis ter de suggestie om het ziekenhuis in Zierikzee weer meer de status van volwaardig dagziekenhuis te rug te geven door poliklinische spreekuren voor alle binnen de Ad miraal De Ruyter Ziekenhuizen aanwezige medisch specialisten in te stellen en de eerder gesloten operatiekamers in het Zierikzeese hospitaal weer te openen. door Marijke Vael Leeuwenveld. De naam doet denken aan een safari park. Maar bij het Leeu wenveld aan de Donkere- weg in Noordgouwe scharrelen kippen, groeien groenten in de moestuin en bloeien bloemen in een kleine kas. Het is het domein van Peter van Leeuwen (50) en Lyf- ke van de Velde (47) en daarmee is gelijk de huisnaam verklaard die op de vriendelijke arbeiderswo ning prijkt. „Ik grapte wel eens dat ons huis Leeuwenveld zou moeten heten, een samenvoeging van onze ach ternamen. Toen ik op een dag thuis kwam van mijn werk had Lyfke die naam op een bordje ge schilderd. Een echte verrassing, die ik vooral leuk vond omdat daaruit blijkt dat dit een plek is die we liefhebben, ons thuis." Dat is Leeuwenveld onder meer omdat het bij Schuddebeurs staat, de buurtschap waar Lyfke van de Velde werd geboren en de voorou ders van Peter van Leeuwen van- .daan komen. „Mijn opa, Piet van Leeuwen trok van hier naar Kerk- werve om een boerenbedrijf te be ginnen aan de Verseputseweg." Op een stuk grond van dat boeren bedrijf begon Peters vader, Adrie van Leeuwen, later het loonbos- bouwbedrijf dat Peter en zijn broer Hans tot op de dag van van daag voortzetten onder de naam Fa. Van Leeuwen. „We doen het grovere werk zoals - bomen rooien en afrasteringen plaatsen, vaak in natuurgebieden voor organisaties als Staatsbosbe heer, Natuurmonumenten en ge meenten." Sinds hij, bij het vellen van zieke iepen, een dwarslaesie opliep ver zorgt Peter de werkvoorbereiding, personeelsbegèleiding en admini stratie van het bedrijf Hij ontmoette zijn bruid via haar broer Anton die indertijd bij de fir ma Van Leeuwen werkte. Een half jaar voor hun huwelijk in 1983 kocht het stel het pand aan de Donkereweg. In één dag. „Ik vond het altijd een vriendelijk buurtje, wanneer ik er langs reed om naar Lyfke te gaan. Toen ik het bord 'te koop' zag bij dit huis hebben we meteen de makelaar gebeld en zijn nog dezelfde middag gaan kijken. Daarna brachten we een bod uit en kwamen, via een tegenbod, di rect tot overeenstemming." Behalve de buurt speelden de electrowofld.nl AVA Electro - Kanaalstraat 44 - Oost-Souburg Van der Heijden - Havenpark 5 - Zierikzee wïtgoedspeciairst.nl Saman - Burghseweg 58 - Burgh Haamstede door Ton van den Nouweland BURGH-HAAMSTEDE - Voor een goed werkende organisatie zonder franje is 78.000 euro méér nodig dan het half miljoen waarover de VW Schouwen-Duiveland nu be schikt. De VW wil verder professionalise ren. Daar is een officemanager voor nodig en verder moet de di recteur fulltime in dienst treden. Toeristen, ondernemers en overhe den vragen ook steeds meer van de VW en dat levert meer werk op. Twintigduizend van die extra 78.000 euro wil de VW meteen in zetten voor marketing, vijftien is nodig voor de directeur, vijfender tig voor de officemanager en ver der zijn nog vijf en drie mille be groot voor reiskosten en onder houd software. De VW krijgt nu 186.000 euro subsidie van de ge meente. De 525 participerende bedrijven zijn samen goed voor 180.000 eu ro contributie. De rest van het half miljoen verdient de VW zelf in haar winkels. De benodigde extra 78.000 moet voor 45.000 euro komen van de ge meente die dit bedrag al inciden teel uitkeerde. De VW wil dit geld graag structureel hebben. „Elf duizend is al akkoord. Dat is de in dexering. Over de resterende 34.000 zijn we in onderhande ling", zegt VW-directeur Sylvia de Geest. Stel dat die 45.000 van de gemeente er komt, dan is e* Siemens introduceert de i-Dos wasautomaat. Een wasautomaat die niet alleen stiller, duurzamer en zuiniger is dan welke andere wasautomaat, maar ook een stuk intelligenter. Door- het automatisch doseersysteem bepaalt de i-Dos zelf hoeveel wasmiddel en water er nodig is voor een perfect wasresultaat. Energiekosten Ha» per jaar: 20,- Wasautomaat WM16S893 8 kilo vulgewicht automatisch doseersysteem 16 intelligente vlekkenprogramma's extra geluidsisolatie 10 jaar motorgarantie 30% zuiniger dan energielabel A VarioSoft trommel AquaStop met levenslange garantie

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 40