Kosten reparaties tegen licht K deDRVKKERY Jong ding 22 en 23 BEGROTING Financiële toekomst Zeeuwland onzeker door beleid kabinet j: mjxj 21 24 Vier inbraken in straatjes binnenstad Paarden op Schouwen in beslag genomen Thomas eet graag gratis een hapje mee zakelijke nieuws almanak Schoenendozen stromen binnen SCHOUVSEN DU1VELAN Donderdag 25 november 2010 Wat er allemaal niet te zeggen valt over kunst en cultuur door Melita Lanting ZIERIKZEE - Woningbouwvereni ging Zeeuwland houdt komend jaar de kosten van reparaties in de woningen tegen het licht. De kos ten zijn te hoog. Vorig jaar is al een gewijzigde manier van inkoop bij aannemers doorgevoerd en dat heeft een besparing van 18 procent opgeleverd, maar dat is nog niet ge noeg. „We hebben ontdekt dat een rela tief kleine groep huurders een groot aantal klachten heeft", zegt directeur Antoine de Ceuster. „Van hele groepen hoor je nooit iets en anderen bellen vaak. We gaan onderzoeken waar dat door komt. We willen weten om wat voor woningen het gaat, wie de mensen zijn die klachten hebben en waar ze wonen." Zeeuwland is volgens De Ceuster zeer coulant in het afhandelen van klachten, omdat service belangrijk is in de bedrijfsfilosofie. „Met als gevolg dat we op sommige adres sen wel heel erg vaak komen." De Ceuster wil efficiënter werken zonder de algemene kwaliteit en het serviceniveau aan te tasten. Het onderzoek naar kostenbespa ring op onderhoud is noodzakelijk omdat de financiële toekomst van de woningbouwvereniging onze ker is. Het kabinet heeft in het regeerak koord aangekondigd dat de wo ningbouwvereniging jaarlijks moet bijdragen aan de huurtoeslag. Als dat plan doorgaat, moet Zeeuw land jaarlijks 1,2 miljoen euro afdra gen aan het Rijk. Daarnaast is de woningmarkt inge stort en dat is slecht nieuws omdat een belangrijk deel van de inkom sten bestaat uit verkoop van wo ningen. Nu wordt uitgegaan van de verkoop van twintig woningen per jaar. Als dit aantal niet gehaald wordt omdat de woningverkoop niet wil aantrekken, heeft dat een direct negatief effect op de huis houdportemonnee van de woning bouwvereniging. Het gevolg kan zijn dat geschrapt moet worden in de plannen en ambities. Grote projecten als plan Buijsse of masterplan Bruinisse moeten dan misschien enkele jaren worden uit gesteld. Schouwen-Duiveland vraagt minister om klaarheid over zorg Tip? schouwen-duiveland@pzc.nl ZIERIKZEE Terwijl de bewoners lagen te sla pen, werd in de nacht van dinsdag op woensdag ingebroken in vier huizen in de Zierikzeese binnen stad. Dat gebeurde in de Lange St. lans straat, de Pieterseliestraat, de Re genboogstraat en de Wevershoek. Volgens de politie bestond de buit onder meer uit kleding, diverse pasjes en persoonlijke papieren. Bij woningen aan de Bagijnestraat en de Sint Antoniesdam bleef het woensdagochtend bij een poging tot inbraak. GOES Controleurs van de Voedsel en Wa ren Autoriteit (VWA) hebben giste ren op Schouwen-Duiveland 8 paar den in bewaring genomen. Bij een eerdere controle was al vastgesteld dat de verzorging en huisvesting van de 5 warmbloedpaarden, 2 trek paarden en een Shetlandpony te wensen overliet. De eigenaar kreeg de mogelijkheid de situatie te her stellen. Er volgde geen verbetering. Voorafgaand aan de actie werd de eigenaar op last van de officier van justitie aangehouden, gezien eerde re uitingen van agressie. RENESSE Een ongeveer 25-jarige jongeman, die zich Thomas noemt, laat zich enkele dagen in pensions verzor gen en vertrekt daarna zonder te betalen. Twee pensionhouders aan de Hoge Zoom in Renesse hebben hiervan deze week aangifte gedaan bij de politie. Thomas heeft een normaal postuur, kort blond haar, draagt een donkere jas en rijdt op een fiets. Hij spreekt Duits en Nederlands. Thomas maakt een keurige indruk en vertelt dat hij een half jaar va kantie houdt van zijn werk op een boorleiland in Alaska. BURGH-HAAMSTEDE - Ze stromen binnen, de schoenendozen vol schoolspulletjes voor kansar me kinderen in Afrika, Azië en Oost-Europa. Bij inleverpunt voor de Edukans-actie 'Schoenmaat jes' van horecagroothandel Deli XL in Burgh-Haamstede zijn ze er flink mee in de weer. „Want het is druk", meldt Tobi Koppejan van Deli XL. „En ze komen echt overal vandaan", zegt hij, de lijst erbij pakkend. Radarschool Onder de Wie ken kwam met 101 - vaak kleurig versierde schoenendozen maar ook scholen uit Bruinisse, Scharendijke, Dreischor, Oud-Vossemeer, Sint Phi- lipsland en Stellendam deden een stevige duit in het zakje. Leerkrachten Daan Verhulst en Josette Krijbolder van CBS Kamperschouw uit Kamper land leverden gisterenmiddag maar liefst 124 schoenendozen af. Dat bracht de tussenstand gis termiddag op meer dan 570 schoenendozen. Van daag is laatste inleverdag bij Deli XL. Wie nog 'Schoenmaatjes'-schoenendozen af wil leveren kan van 14,00 tot 16.00 uur terecht bij de horeca groothandel. Op de foto linksachter juf Krijbol der en rechtsachter meester Verhulst. Deli-werk- nemers helpen een handje, foto Dirk-Jan Gjeltema Markt 51 Middelburg T0118 886 886 do. 25 november, 19.30-20.30 uur Popquiz za. 27 november 14.00-15.00 uur Denice en Jan Heijnsdijk signeren 'Knielen in de klei' boeken bestellen? www.drukkerijmiddelburg.nl •SS* de ndernemer ,ni Voor al het uit Zuidwest Nederland «9SSS6»««*S8«et«»« Tip? redactie@pzc.nl In dat Walcherse kantoor ging het gesprek tussen de collega's over een gemeenschappelijke kennis die om gang had met een veel jongere vrouw. Over de lusten en lasten van zo'n relatie. Iedereen had er wel een mening over. De een vond het schan dalig en wilde vooral geen details ho ren. De ander sprak er met enige af gunst over. Een van de collega's had zich niet zo met het gesprek bemoeid en alles maar zijdelings aangehoord. „Zou dat niet iets voor jou zijn, zo'n jong ding als relatie", werd hem ge vraagd. Verstrooid keek hij op, waarna hij antwoordde: „Daar hoef ik thuis niet mee aan te komen."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 37