241 zeel. Kunstuitleen mogelijk in museumpand Scheepswrak Van de Velde met pijn in Pensions in Renesse opgelicht door man Oplaadpunten voor elektrische auto's Dronken Belg met auto in de sloot NU EXCLUSIEF VERKRIJGBAAR BIJ: .dankzij de intelligente i-Dos wasautomaat met automatisch doseersysteem. donderdag 25 november 2010 SAMENWERKING Gesprekken gaande door Frank Balkenende GOES - Kunstuitleen De Bevelan- den kan mogelijk onderdak vin den in Historisch Museum de Be- velanden (HMDB) aan de Singel straat. Volgens voorzitter Toine Wevers van de Vrienden van het HMDB lopen daarover gesprek ken. De komst van de kunstuitleen zou huurinkomsten genereren voor het museum. De kunstuitleen moet volgens plannen van het Goese college van B W weg uit het Cultuurhuis. Bovendien bou wen de Bevelandse gemeenten hun subsidie aan de uitleen de ko mende twee jaar af De 'Vrienden' maakten dinsdag avond een bezuinigingsplan be kend als alternatief voor de 150.000 euro die het algemeen be stuur (bestaande uit bestuurders en oud-raadsleden van Goes, Ka- pelle, Borsele en Noord-Beveland) op de gemeenschappelijke regeling voor de musea in Goes en Kapelle (Fruitteeltmuseum) wil besparen. Dat is een korting van 30 procent. Het plan van de 'Vrienden', die een deel van de museumcollectie bezitten, gaat uit van een 'faire' be zuiniging van 75.000 euro. Die moet vooral worden gehaald uit extra inkomsten én subsidie- en fondsenwerving als de huidige gemeenschappelijke regeling is om gevormd tot een stichting. Het plan gaat ook uit van behoud van het museum in het pand aan de Singelstraat. Het museumbe stuur heeft juist geopperd dat pand te verlaten en onderdak te vinden in een nieuwe stationsge bouw van de Stoomtrein Goes-Borsele (SGB). Volgens Wevers is in het plan van het museumbestuur toegerekend naar uitplaatsing en opsplitsing van de collectie, die deels bij de SGB (textiel, streekdracht) en deels in het oude stadhuis (stads- collectie) zou moeten worden on dergebracht. Inmiddels heeft de raad Goes een stokje voor uitplaat sing gestoken. Wevers zegt dat het pand Singel straat voor twee ton (eenderde van wat het museumbestuur) kan worden verbouwd zodat het vol doet aan eisen (veiligheid/goed kli maat) voor museumregistratie. Het museumpand is vijfjaar terug voor 1,2 miljoen euro gerenoveerd en ingericht. Het uitplaatsingsplan van het museumbestuur zal vele tonnen meer kosten, denken de Vrienden van het HMDB. RENESSE Een ongeveer 25-jarige jongeman, die zich Thomas noemt, laat zich al enkele dagen in pensions verzor gen en vertrekt daarna zonder te betalen. Twee pensionhouders aan de Hogezoom in Renesse hebben hiervan aangifte gedaan. Thomas heeft een normaal postuur, kort blond haar, draagt een donkere jas en rijdt op een fiets. Hij spreekt Duits en Nederlands. Hij vertelt dat hij vakantie houdt van zijn werk op een boorleiland in Alaska. DOMBURG In vijf kernen in de gemeente Veere komen oplaadpunten voor elektrische auto's. Het Veerse colle ge van B en W ziet daarvoor moge lijkheden in Domburg, Westkapel- le, Zoutelande, Dishoek en Veere. Het college speelt hiermee in op de verwachting dat het gebruik van de elektrische auto zal toenemen. In Tholen werd eerder dit jaar het eerste Zeeuwse oplaadpunt in ge bruik genomen. PHILIPPINE De politie heeft dinsdagavond het rijbewijs ingevorderd van een 31-ja- rige Belgische automobilist. De man was rond elf uur, met te veel drank op, in een sloot langs de Isa- bellaweg in Philippine beland. Op het bureau bleek dat hij ruim drie keer de toegestane hoeveelheid had gedronken. Agenten hebben hem vervolgens naar de grens bij Eede gebracht en overgedragen aan de Belgische collega's. Zeven duikers bekijken in de mist het stuurhuis. De buitenkant van de stuurhut van het scheepswrak. Een van de duikers in een ruim van het scheepswrak dat nu nog bij De Schelphoek ligt. Het wrak is daar alleen bij laag water te zien. Het gaat om een oud binnenvaartschip waarvan, behalve het betonnen casco, weinig meer over is. door Rob Paardekam i-T-tr eIectrowGrld.nl euronics.nl Witgoed specialis wrtgoedsperialist.nl THOLEN - „Toe, blijf nou." De ande re bestuursleden van de Stichting STAD hebben nog geprobeerd om Andy van de Velde binnenboord te houden, maar na tien jaar stopt hij toch echt als voorzitter. Met pijn in het hart, dat wel. Van de Velde is sinds de oprich ting in 2000 het gezicht van Stich ting STAD (Samen Thoolse Activi teiten Doen). In die hoedanigheid hield hij zich bezig met de organi satie van onder meer Koninginne dag, het rommelpotten en het schaatsen op de veste. Met name op dat laatste is hij erg trots. „On ze stichting heeft dat nieuw leven ingeblazen. Met succes. Er staan soms 1500 mensen op het ijs. Dat is toch ongelooflijk voor een stadje met 7500 inwoners?" Van de Veide legt het voorzitter schap neer, omdat hij het te druk heeft met andere activiteiten, met name zijn eigen bedrijf „Maar ge makkelijk was het niet, hoor. Ik loop al lang tegen dit besluit aan te hikken. In die zin was het al een jaar van rouw." De Tholenaar heeft nog even ge probeerd om wat minder tijd aan de stichting te besteden, maar daar had hij geen goed gevoel bij. Als hij iets doet, wil hij het goed doen. „Ik heb de knoop toen toch maar doorgehakt. Doorgaan zou niet goed zijn. Niet voor de stichting en niet voor mij." Van de Velde heeft er bewust voor gekozen om helemaal uit het bestuur te stap- Siemens introduceert de i-Dos wasautomaat. Een wasautomaat die niet alleen stiller,' duurzamer en zuiniger is dan welke andere wasautomaat, maar ook een stuk intelligenter. Door het automatisch doseersysteem bepaalt de i-Dos zelf hoeveel wasmiddel en water er nodig is voor een perfect wasresultaat. Energiekosten per jaar: 20,- Wasautomaat WM16S893 8 kilo vulgewicht automatisch doseersysteem 16 intelligente vlekkenprogramma's extra geluidsisolatie 10 jaar motorgarantie 30% zuiniger dan energielabel A •VarioSoft trommel •üs»» i> AquaStop met levenslange garantie

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 32