Vraagtekens Bijna alles is veen Klokkenluider krijgt üsmm a KIJKONDERZOEK Schore wil opheldering over schade aan de huizen. Rijkswaterstaat zoekt oorzaak van de Vlaketunnel-problemen. Filmster neemt zijn klas mee naar première Dik Trom Thomas eet graag Fietsendieven gratis een hapje mee veroordeeld NU EXCLUSIEF VERKRIJGBAAR BIJ: ...dankzij de intelligente i-Dos wasautomaat met automatisch doseersysteem. donderdag 25 november 2010 door René Schrier VLAKE - Het is nog niet duidelijk wat echt de oorzaak van het pro bleem van de Vlaketunnel is. Dat betekent dat ook niet duidelijk is hoe lang de reparatie gaat duren. Het is zelfs niet uitgesloten dat de tunnel voor die reparatie weer vol ledig zal worden afgesloten. Dat wil Rijkswaterstaat eigenlijk nie mand aandoen, zo werd gisteren middag bij een bezoek aan de tun nel duidelijk. 'Maar we sluiten he lemaal niets uit'. Ellen Visser, directeur wegen en verkeer van Rijkswaterstaat Zee land: „We zoeken naar antwoor den. Daarom willen we ook het wegdek openmaken en een kijkon derzoek houden. We willen zeker weten of inderdaad één of meer trekankers zijn losgeraakt. En aan de hand van wat we daar zien moet bepaald worden of er ook op andere plaatsen in de tumiel en de toeritten van dergelijke onderzoe ken moeten worden gehouden. Eind volgende week wordt de uit slag van het kijkonderzoek ver wacht." Inmiddels is voor Rijkswaterstaat wel vast komen te staan dat de olielekkage enkele weken geleden in de buurt van de Vlaketunnel niets met de huidige problemen in de tunnel te maken hebben. Ook de vernieuwing van de verlichting die een aantal weken geleden werd uitgevoerd, heeft er niets mee te maken. Dat werd in de pu blieke opinie wel gesuggereerd. Nu wordt er vanuit gegaan dat een of meerdere trekankers los zijn ge raakt en dat een U-vormig seg ment van de tunneltoerit door de druk van het grondwater naar bo ven is geduwd. Trekankers zorgen voor de verbinding van het weg dek van de tunnel met de bodem. Voor zover bij Rijkswaterstaat be kend is dat nooit met een tunnel in Nederland gebeurd. Voor de dienst staan drie dingen voorop, SCHORE - „Kijk, je kon een hand in de scheur stoppen", zegt Adrie Ste- vense uit Schore, terwijl hij door een vergeeld exemplaar van de PZC uit 1973 bladert. Op de voor pagina een lang artikel, aan de bin nenkant een interview met gedu peerden. Op de foto de slager die de schade aan zijn pand laat zien. De bakstenen zijn in de hoek to taal uit elkaar gereten. „En hier zie je dat de voegen van de keukente gels zijn gescheurd." Vanuit zijn arbeiderswoninkje dat stamt uit het eind van de negen tiende eeuw heeft Stevense magni fiek uitzicht op de weilanden, de Vlaketunnel en de brug over de Oude Rijksweg. De voormalige bakker van het dorp, in 1999 is hij ermee gestopt, kan zich de aanleg van de Vlaketunnel nog heel goed herinneren. „Onze zoon is toen in maart geboren, we gingen vaak met hem kijken. We konden zó over het weiland doorsteken. Er was een grote bouwput, die droog moest blijven. Daarom pasten ze van Rijkswaterstaat bronbemaling toe en zo verzakte de grond." Gek genoeg had het huis van Ste vense geen noemenswaardige scha de. „Dat komt omdat deze woning op een kreekrug is gebouwd. Maar onze bakkerij bij de kerk, die had wel scheuren." Zoals bijna alle wo ningen in het oudere deel van Schore. „Die kreekrug is zand, maar verder is het bijna allemaal veen wat hier zit." Rijkswaterstaat heeft indertijd in totaal vier mil joen gulden aan schadevergoedin gen moeten uitkeren. „Bij sommi gen smeerden ze het gat dicht en die hebben het daarbij gelaten. An deren zijn doorgegaan en hebben best veel gekregen." Stevense zelf heeft de schade vergoed gekregen. VLISSINGEN - Groep 7 van de Algemene Basisschool in Middelburg kon het gisteren met eigen ogen zien. Hun klasgenoot Daan Griep speelt echt in de jeugdfilm Dik Trom. Gisteren gingen Daan en zijn klasgenoten naar Cine Ci ty in Vlissingen, waar de film werd vertoond. Daan speelt de rol van Berry Kooymans, een vriendje van Dik Trom. Daan deed via Youtube auditie voor de rol van Dik Trom. De hoofdrol ging aan hem voorbij, maar hij werd wel uitgekozen voor één van de bijrollen in de nieuwste Nederlandse jeugdfilm. Afgelopen zomer werden de opnames gemaakt. De film is sinds gisteren te zien in de Nederlandse bioscopen. foto Lex de Meester RENESSE MIDDELBURG Een ongeveer 25-jarige jongeman, die zich Thomas noemt, laat zich enkele dagen in pensions verzor gen en vertrekt daarna zonder te betalen. Twee pensionhouders aan de Hoge Zoom in Renesse hebben hiervan deze week aangifte ge daan. Thomas heeft kort blond haar, draagt een donkere jas en rijdt op een fiets. Twee Middelburgse jongens (16 en 17) zijn veroordeeld voor de dief stal van een groot aantal fietsen in de stad. De 16-jarige kreeg 24 dagen jeugddetentie en de 17-jarige kreeg 33 dagen jeugddetentieBeiden kre gen 120 uur werkstraf en een proef tijd van 2 jaar opgelegd. Van de ge stolen fietsen heeft de politie er 45 teruggevonden. OORLOGSDAGBOEK Jaap Komejan hield tijdens de bevrij ding van Walcheren een dagboek bij: www.pzc.nl/oorlogsdagboek STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl door Frank Balkenende euronics.nl L&C Elektro - Scheldestraat 17 - Vlissingen GOES - Woningcorporatie RWS heeft na klachten van een huurder de vloeren van 77 huurwoningen in de Goese Polder laten inspecte ren en gebreken verholpen. Bij ver schillende woningen is de vloeriso latie vernieuwd. Verder zijn van al le woningen de kozijnen vervan gen. De kwestie kwam aan het licht door de vasthoudendheid van huurder/klokkenluider Irene Cor bet, die al jaren met de woningcor poratie in de clinch lag over in haar ogen slechte renovatiewerk zaamheden in 2008. In haar wo ning bleek dat de vloer slechts voor helft was geïsoleerd. Dat leid de tot vochtproblemen in het huis, waardoor het parket bol kwam te staan. Bovendien bleek de woning niet meer warm te sto ken, wat tot een hoge energiereke ning leidde. Daarnaast had ze klachten over de nieuwe kozijnen die zouden toch ten, de gevel die niet goed zou zijn geïsoleerd, kouval, een deur die niet goed past en een slecht bin nenklimaat. Uiteindelijk bleek dat er condenslucht uit de ventilatie- schacht de woning werd ingebla zen. Bij de RWS kreeg ze aanvan kelijk weinig gehoor, ondanks her haaldelijke klachten. Corbet voel de zich afgescheept met opmerkin gen als 'U ventileert onvoldoende' en 'U bent geobsedeerd'. Siemens introduceert de i-Dos wasautomaat. Een wasautomaat die niet alleen stiller, duurzamer en zuiniger is dan welke andere wasautomaat, maar ook een stuk intelligenter. Door het automatisch doseersysteem bepaalt de i-Dos zelf hoeveel wasmiddel en water er nodig is voor een perfect wasresultaat. Wasautomaat WM16S893 8 kilo vulgewicht automatisch doseersysteem 16 intelligente vlekkenprogramma's extra geluidsisolatie O"' 10 jaar motorgarantie 30% zuiniger dan energielabel A VarioSoft trommel AquaStop met levenslange garantie

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 26