Wanneer? eigenlijk? In petto berco 23 Veerse oplaadpunten voor elektrische auto's Schouwen vraagt ook hulp voor ziekenhuis 'n kado? VOOR PARTICULIER EN BEDRIJF Spreekuur voor digitale vragen Informatie over energiebesparing alles een stuk voordeliger L i f e style Voor u, hebben we altijd een leuke verrassing in petto... boduri koziol Geere Passage 6 Middelburg www.inpetto-lifestyle.nl donderdag 25 november 2010 Het mensontwikkelbedrijf wordt - als de Walcherse gemeenteraden binnen kort met het beleidsplan instemmen - opgericht per 1 januari 2012. Al in 2 011 wordt begonnen met het verminderen van het aantal uitkeringen. de baan zit of in de sociale werk- voorziening werkt bij Lété of ADZ, kan mogelijk doorstromen naar een 'gewone' baan bij een 'ge woon' bedrijf. Minder uitkeringen is dus een doel, net als minder geld uitgeven aan gesubsidieerd werk. Iedereen 'moet' dus meedoen? Ja, tegenover het recht op een uit kering staat de plicht om actief te zijn. 'Iedereen wordt geacht zijn of haar steentje bij te dragen aan de samenleving', staat in het beleids plan voor het mensontwikkelbe drijf. Tenzij je niet kunt, bijvoor beeld om medische redenen. Bij ie dereen wordt gekeken naar de mo gelijkheden. Het mensontwikkel bedrijf belooft maatwerk te leve ren. Dat willen de politici van de drie gemeenten ook: aandacht voor willers en kunners is goed, maar er moet ook aandacht zijn voor de 'niet-kunners'. Moeten mensen die nu vooral thuis zitten, zonder (vrijwilligers)werk over een paar jaar aan de slag zijn in een betaalde baan? Dat kan, maar hoeft niet. Volgens de betrokken instanties is partici patie voor sommige mensen een middel om aan werk te komen, voor anderen is meedoen alleen al voldoende. Als vrijwilliger helpen bij een vereniging of kinderboerde rij bijvoorbeeld. Zijn er wel genoeg scholen en bedrij ven die willen meewerken aan leer- werkplekken of die banen in de aan bieding hebben? Voorzitter Marin de Zwarte - die ook wethouder is in Vlissingen - denkt van wel. Het is wel een 'gro te uitdaging' voor alle betrokke nen om er een succes van te ma ken, zegt hij. „Maar misschien staan de bedrijven straks wel om onze mensen te springen. We kun nen ook proberen om bij het ge ven van opdrachten aan bedrijven de plicht op te leggen dat ze een bepaald percentage mensen via de sociale werkvoorziening in dienst moeten nemen." Wanneer gaat dit allemaal begin nen? Het mensontwikkelbedrijf moet op 1 januari 2012 opgericht zijn. Eerst moeten de gemeenteraden de fusie tussen sociale dienst, kre dietbank en Lété nog goedkeuren. Het beleid om meer mensen actief te krijgen, begint al komend jaar, dus in 2011. Aan het einde van dat jaar moeten driehonderd mensen geen klant meer zijn van de socia le dienst en dus een baan gevon den hebben. Dat is nodig om een te verwachten miljoenentekort wat te verkleinen. www.sdw.nl www.kredietbankwalcheren.nl www.lete.nl door Annemarie Zevenbergen DOMBURG - In vijf kernen in de ge meente Veere komen oplaadpun ten voor elektrische auto's. Het Veerse college van B en W ziet daarvoor mogelijkheden in Dom burg, Westkapelle, Zoutelande, Dishoek en Veere. Het college speelt hiermee in op de verwachting dat het gebruik van de elektrische auto zal toenne- men en wil op deze wijze ook het gebruik ervan stimuleren. De vijf oplaadpalen, ieder met twee op laadpunten, kunnen volgens het college eenvoudig worden aange bracht op centraal gelegen, be- ZIERIKZEE - De gemeente Schou- wen-Duiveland vraagt minister Schipper van volksgezondheid om helderheid over mogelijke aanvul lende maatregelen voor verbete ring van de ziekenhuiszorg op Schouwen-Duiveland. De gemeente reageert daarmee op antwoorden van de minister op vragen van GroenLinks-kamerlid Voortman naar aanleiding van ac ties voor behoud van een volwaar dig ziekenhuis in Vlissingen. De minister antwoordt daarop dat 'Als de kwaliteit in Vlissingen niet op een verantwoord niveau gehou den kan worden, afzonderlijke maatregelen nodig zijn'. Het Schouwen-Duivelandse colle ge vindt dat als aanvullende maat regelen getroffen worden deze niet alleen voor Vlissingen maar óók voor Zierikzee nodig zijn. „Bij het gemeentebestuur en inwoners heerst het gevoel dat, mochten er inspanningen worden gedaan tot het in stand houden van een vol waardig ziekenhuis in Vlissingen, dit ten koste gaat van de geboden zorg in de locatie Zierikzee. Ons bekruipt de angst dat het zieken huis in Zierikzee niet meer te fi nancieren is voor de diensten die het nu aan onze inwoners en recre anten biedt", schrijft het gemeen tebestuur aan de minister. opriAtunen, v&rfio<.izen en beitfaren staande parkeerplaatsen. Voorge stelde locaties zijn de parkeerterrei nen Irma II in Zoutelande, Caland- plein in Westkapelle en de terrei nen aan de Westkapelseweg in Zoutelande, de Verlengde Dishoek- seweg in Dishoek en aan de Ka- naalweg Westzijde in Veere. Het gaat, met uitzondering van Dis hoek, om gratis parkeerterreinen. Het is de bedoeling dat er in Ne derland eind 2012 10.000 oplaad punten zijn. Delta Netwerkbedrijf betaalt samen met negen andere stroomnetbeheerders de 15 mil joen die dit gaat kosten. Stichting e-laad.nf plaatst de palen en ver zorgt ook de speciale tankpassen. VLISSINGEN De bibliotheek in Vlissingen houdt in de Week van de Mediawijsheid (t/m 1 dec.) dagelijks van 16.30 tot 17.30 uur een spreekuur voor vra gen over twitter, facebook of bij voorbeeld het gebruik van een digi tale camera of een usb-stick. Leer lingen van het Scheldemond Colle ge verzorgen het spreekuur. MIDDELBURG In het stadskantoor in Middelburg is vandaag van 16 uur tot 20 uur in formatie te krijgen over energiebe sparende maatregelen in woningen en de subsidieregelingen hiervoor. Q www.energieloket.nl/zeeland Het ontwerp voor het mensontwikkelbedrijf aan de Oost-Souburgseweg in Vlissingen op de plek waar voorheen eerst de PZC en later het ROC Zee land waren gevestigd. impressie Coresta Group b.v. Bergen op Zoom Goes Koudekerke Kruiningen tmcbinnenhuisadviseurs.nl Efaqere qroot diverse kleuren 22,95 Elagere klein diverse kleuren 10,95 Parlyset €18,95 n 6 kop en scholels 19,95 blomus Wijnrek voor 12 flessen voor 56,95 ook voor 9 flessen 49,95 Mestieri designklok Blondie ook in grijs 145,00 4 snijplanken in aluminium houder van 55,00 JOSepn voor 39,95 Joseph spaarvarken diverse kleuren 26,95

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 25