Participatie Een mensontwikkelbedrijf, wat is dat Vlissingse moeder betrokken bij woningoverval met dodelijke afloop 22 Meedoen is de leus van de sociale dienst, de kredietbank en de sociale werkvoorziening. Tegenover het recht op een uitkering en hulp bij het vinden van werk staat de plicht actief te zijn. Lezingen Wings to Victory donderdag 25 november 2010 MENSONTWIKKELBEDRIJF Participatie, meedoen dus, is volgens de partners in het mensontwik- kelbedrijf een middel - om iemand aan werk te helpen - maar ook een doel op zich - om mensen uit hun isolement te halen. door Maurits Sep W Lété heeft verschillende vormen van gesubsidieerde arbeid in de sociale werkvoorziening, zoals het naaiatelie foto Ruben Oreel ie een betere, leukere naam weet die de la ding dekt, mag zich melden bij de sociale dienst. Voorlopig heet de nieuwe organisatie waarin So ciale Dienst Walcheren, Krediet bank Walcheren en sociale werk voorziening Lété gaan samenwer ken het 'mensontwikkelbedrijf. Het wat? Mens-ontwikkel-bedrijf. De naam wil duidelijk maken dat de drie in stanties zich gaan inspannen om mensen te helpen bij hun ontwik keling. In het plan dat ze samen hebben geschreven, staat één woord centraal: participatie, ofwel: deelnemen, meedoen. En dat geldt voor iedereen. Het wordt, klinkt het bijna dreigend, 'niet meer geac cepteerd dat mensen in een sociaal isolement zitten'. Waarom niet? Dat vinden ze belangrijk voor het welzijn van de mensen zelf maar het is ook (financieel) voordeliger voor de sociale dienst, de krediet bank en de sociale werkvoorzie ning. Overal komt namelijk min der geld voor uit Den Haag: min der voor uitkeringen, minder voor gesubsidieerde banen. En als men sen werken, hebben ze minder snel schulden en dat scheelt werk voor de Kredietbank Walcheren. Wat betekent dit allemaal voor men sen met een uitkering? Je houdt je uitkering, maar er wordt wel met je gesproken over wat je kunt doen om actiever be zig te zijn of hoe je aan een baan geholpen kunt worden. Iemand die niks te doen heeft en hele da gen thuis zit, kan misschien vrij willigerswerk doen. Wie al vrijwil ligerswerk doet, kan wellicht een gesubsidieerde baan krijgen of aan de slag in een leer werkplek (een vak leren in de praktijk). En ie mand die nu in zo'n gesubsidieer- Uurwerkmakerij Albert de Goeij Nieuwstraat 15, Middelburg. Tel.: 0118-633425 Re sta uratie verkoop van antieke klokken. ARNEMUIDEN - Wings to Victory be gint vanavond om 20.00 uur met een serie van drie lezingen in het restaurant van vliegveld Midden- Zeeland in Arnemuiden. Corstiaan Prince spreekt over de eerste lucht oorlog, de strijd boven de fronten in de Eerste Wereldoorlog en de snelle ontwikkeling van observatie ballonnen tot bommenwerpers. Jan Ottens vertelt op 15 december over navigatie- en radiosystemen in de Tweede Wereldoorlog en be gin volgend jaar spreekt Hans Sak kers over zijn boek Enigma en de strijd om de Westerschelde. VLissiNGEN - Tegen een 43-jarige vrouw uit Vlissingen is door de of ficier van justitie in Rotterdam gis teren dertig maanden cel, waarvan zes voorwaardelijk, geëist voor haar betrokkenheid bij een geweld dadige beroving in Rotterdam rond de jaarwisseling. Daarbij is een 50-jarige Colombiaan om het leven gekomen. Haar toenmalige 27-jarige vriend - zonder vaste woonplaats - hoorde door de aanklager acht jaar cel te gen zich eisen. De twee waren in de woning van het slachtoffer om drugs te gebrui ken. Volgens de Vlissingse moeder van vijf kinderen greep de mede verdachte het slachtoffer plots bij de keel en ontstond er een vecht partij, waarbij zij de woning ver liet. De vluchteling uit Sierra Leone ontkent het slachtoffer aangeval len te hebben, maar zei dat de man juist hem aanviel. Bij zijn vlucht zou hij een koffer met 1100 euro, gouden sieraden en vier mo bieltjes hebben meegestolen. Omdat de labiele Vlissingse een ge roofd mobieltje van haar vriend aannam, op hem wachtte met haar auto en het slachtoffer onbe kommerd achterliet, vindt de aan klager haar mede schuldig aan de beroving met een dode als gevolg. Het slachtoffer had een zwak hart en cocaïne gebruikt. Volgens medi ci overleefde hij mogelijk daardoor niet de knokpartij, waarbij hij een duim brak. De Vlissingse moeder, die na het delict met de medeverdachte naar haar woonplaats reed, is volgens gedragsdeskundigen licht zwakzin nig. Zij zou zich door een minder waardigheidscomplex makkelijk door mannen laten manipuleren. De al vaak voor geweldsmisdrij ven, berovingen en drugssmokkel veroordeelde vrouw verliet tijdens de strafzaak om gezondheidsrede nen het gerechtsgebouw. Uitspraak over twee weken.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 24