Kind kan sneller naar opvang niet dupe I IB Minima hogere premie' déÜRVKKERY Jong ding 24 21 24 en 25 WACHTLIJSTEN Kinderopvang Walcheren ziet vooral vraag naar buitenschoolse opvang groeien t m zakelijke nieuws jumbo opent supermarkt in Oost-Souburg almanak Al f |4 jp C KJ" Donderdag 25 november 2010 Vier dagen genieten in de Grote Kerk Nog veel vraagtekens rond Vlaketunnel Tip? walcheren@pzc.nl door Theo Giele MIDDELBURG - Kinderopvang Wal cheren (KOW) kampt niet langer met grote wachtlijsten. Op heel Walcheren gaan nu zo'n vierdui zend kinderen naar een of andere door KOW georganiseerde vorm van opvang. Dat varieert van het tussen de mid dag overblijven op school bij de zo geheten boterhammenbrigade tot kinderdagverblijven voor opvang tussen de vroege ochtend en de vroege avond. Vooral de vraag naar buitenschoolse opvang is de afgelopen jaren sterk gestegen en neemt nog altijd iets toe. Dat heeft te maken met het feit dat steeds meer moeders een baan hebben en dat de samenleving het gebruik maken van kinderopvang 'norma ler' is gaan vinden. KOW ziet verder een verschuiving van de peuterspeelzalen naar de kinderdagverblijven. KOW heeft nu op 22 scholen boter- hammènbrigades, 18 kinderdagver blijven, 25 peuterspeelzalen waar kinderen enkele dagdelen kunnen spelen - vaak door ouders gezien als een voorbereiding op de basis school - en op 31 plaatsen een bui tenschoolse opvang waar kinderen voor en na schooltijden en in de vakantieperiodes terecht kunnen. Daarnaast zijn er de laatste jaren steeds meer particuliere vormen van kinderopvang gekomen. Daar bij gaat het vooral om kinderdag verblijven. Bovendien zijn er ook gastouders. Die nemen bijvoor beeld in de gemeente Middelburg eenderde van de kinderopvang voor hun rekening. Gisteren is in Middelburg weer een nieuwe loot toegevoegd aan de kinderopvang op Walcheren. Met de opening van twee nieuwe kinderdagverblijfgroepen bij Kin deropvang Koekepeer in de Mid delburgse wijk Dauwendaele kan Kinderopvang Walcheren (KOW) beter aan de vraag van ouders uit de buurt voldoen. Koekepeer telt nu vier kinderdagverblijfgroepen en een peuterspeelzaalgroep. In to taal kunnen er nu 135 kinderen te recht. Er is niet alleen een gebouw bijgeplaatst, de kinderen kunnen zich ook uitleven in twee nieuwe buitenspeelplaatsen: een met het thema natuur en een met het the ma verkeer. De vraag naar kinderopvang in het zuiden van de stad komt vooral uit de nieuwbouwwijk Mortiere. VL1SSINGEN - De Walcherse mini ma zullen niet opdraaien voor een hogere ziektekostenpremie als me dische kosten niet meer uit de bij zondere bijstand worden vergoed. Dat zegt voorzitter Marin de Zwar te van de Sociale Dienst Walche ren. Bijzondere medische kosten worden nu vergoed uit de bijzon dere bijstand. De sociale dienst wil dat veranderen en die kosten on derbrengen in de collectieve ziekte kostenverzekering. Dat betekent dat de verzekeraar de premie zal verhogen. Om te voorkomen dat de minima daarvan de dupe wor den, wil De Zwarte bekijken hoe het geld dat wordt bespaard op de bijzondere bijstand gebruikt kan worden om de hogere premie te vergoeden. pagina 22 en 23: een mensont- wikkelbedrijf, wat is dat eigen lijk? Markt 51 Middelburg T0118 886 886 99 S*" de ndernemer2wn.n| Voor al het uit Zuidwest Nederland OOST-SOUBURG - Op het Oranje plein in Oost-Souburg komt een andere supermarkt. Op 19 januari 2011 gaat daar een vestiging van Jumbo open. Op die plek zit nu nog een vestiging van Super de Boer. Die keten is overgenomen door Jumbo. De winkel blijft even groot, maar krijgt dus een andere formule. Voor de verbouwing zal de supermarkt twee weken dicht zijn. Het huidige personeel gaat mee naar de Jumbo. Ook wordt extra personeel gezocht. De wer ving daarvoor is al begonnen. Tip? redactie@pzc.nl In dat Walcherse kantoor ging het gesprek tussen de collega's over een gemeenschappelijke kennis die om gang had meteen veel jongere vrouw. Over de lusten en lasten van zo'n re latie. Iedereen had er wel een mening over. De een vond het schandalig en wilde vooral geen details horen. De ander sprak er met enige afgunst over. Een van de collega's had,zich niet zo met het gesprek bemoeid en alles maar zijdelings aangehoord. „Zou dat niet iets voor jou zijn, zo'n jong ding als relatie", werd hem ge vraagd. Verstrooid keek hij op, waar na hij antwoordde: „Daar hoef ik thuis niet mee aan te komen." Een van de twee nieuwe kinderdagverblijfgroepen in Kindercentrum Koekepeer in de Middelburgse wijk Dauwendaele. foto Ruben Oreel do. 25 november, 19.30-20.30 uur Popquiz za. 27 november 14.00-15.00 uur Denice en Jan Heijnsdijk signeren 'Knielen in de klei' boeken bestellen? www.drukkerijmiddelburg.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 23