Schore vreest scheuren Bisschop weg om citaat over huwelijk William Waar viert u de KERST? VLAKETUNNEL Zorgen na brief Rijkswaterstaat over verlagen grondwaterpeil voor inspectie 'Fokkende Turk' kost PvdA'er de kop KI cs Mensen onwel, koeien dood op boerderij Verdachten van terreur opgepakt Kans op een bui, Volgens Noord-Korea is Zuid-Korea begonnen 8 zeeuwsjaarvandefiets Ajax bijt in het stof tegen Real Madrid 24 WOENSDAG 24 november 2010 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 252e jaargang nr. 276 - los nummer 1,55, zaterdag 2,30 WALCHEREN •"'/gratiswecRi SFEERVOL GENIETEN... Aan u de keuze: kerstshoppen, wintersporten of een luxe kerstarrangement? Kerstshoppen doet u op de kerstmarkten in o.a. Keulen of Antwerpen, waar u vele kerstdecoraties en lekkernijen vindt. Bent u een wintersportliefhebber? Ga dan naar Oostenrijk, hét wintersportland! Wanneer u liever in eigen land blijft, kunt u kiezen voor één van onze luxe kerst arrangementen met feestelijke diners en live-muziek. Wij wensen u alvast een fijne kerst! Zie www.kras.nl/specials/kerstreizen_auto SCHUINESLOOT - Bij een boerenbe drijf in het Overijsselse dorp Schui- nesloot (gemeente Hardenberg) zijn gistermiddag vier mensen on wel geworden en 26 koeien om het leven gekomen. De oorzaak is vermoedelijk een vrijgekomen gas dat ontstond uit een combinatie van chemicaliën en mest, meldde de politie. De koeien stonden met een onbe kend aantal soortgenoten op stal. De vier jongemannen in de leef tijd van 16 tot 25 jaar waren aan het werk. Hulpdiensten brachten de slachtof fers ter observatie naar ziekenhui zen in Hoogeveen en Zwolle. De Arbeidsinspectie stelt een on derzoek in. waarom zou je meer betalen door René Schrier SCHORE - In Schore is onrust ont staan nadat Rijkswaterstaat gister middag brieven verspreidde over het verlagen van de grondwater stand bij de Vlaketunnel. In de brief wordt aangegeven dat het gevolgen kan hebben voor de omgeving, in een straal van twee kilometer. Rijkswaterstaat pro beert om de gevolgen zo klein mo gelijk te houden. De grondwaterstand wordt mor gen omlaag gebracht om een visue le inspectie te kunnen uitvoeren. Het vermoeden bestaat dat een of meer trekankers hebben losgela ten. Dat zou de oorzaak van het omhoog komen van het wegdek kunnen zijn, geeft Rijkswaterstaat aan. Trekankers zorgen voor de verbinding van het wegdek van de tunnel met de bodem. Een inspec tie moet daar duidelijkheid over verschaffen. De resultaten zijn waarschijnlijk begin december be schikbaar. Ondertussen heeft de politie hon derden bekeuringen wegens snel heidsovertredingen in de Vlaketun nel uitgeschreven. Tijdens een snel heidscontrole bij de Vlaketunnel zijn maandag tussen 06.30 en 13.00 uur 365 automobilisten be keurd. Gisteren is tussen 14.00 en 16.00 uur gecontroleerd en passeer den 1656 auto's, waarvan er vijf te reden, pagina 2: Schore verzakte eerder nara HEERDE - Een opmerking over 'fok kende Turken en Marokkanen' in Heerde maakt dat Rob Spiegelen- berg zich heeft moeten terugtrek ken als kandidaat PvdA-lijsttrekker voor de Statenverkiezingen van van Gelderland in maart. Als oplos sing voor de krimp van de bevol king prees Spiegelenberg in Heer- de het binnenhalen van 'fokkende Turken en Marokkanen' aan. Een uitspraak die verkeerd viel bij veel PvdA'ers in Gelderland. Het be stuur sommeerde hem excuus te maken en beraadde zich over zijn positie als kandidaat-lijsttrekker. Spiegelenberg trok daaruit zijn conclusie en trok zich terug. Een restaurant met een ster schrikt mij af zie pagina 2 en 3 reacties: 304 Kritiek PvdA op Peijs is terecht eens 77% oneens: 23% ANTWERPEN - De Belgische politie voert een ter- zo ver bekend nog geen concreet Belgisch doel- op. Dat gebeurde op verzoek van België. Het gaat reurverdachte af in Antwerpen. De elf terreurver- wit in het vizier. Dat heeft het Openbaar Ministe- om drie Nederlanders (25, 26 en 28 jaar) van Ma- dachten die gisterochtend in Amsterdam, Antwer- rie in Brussel gemeld. Arrestatieteams pakten gis- rokkaanse afkomst. foto AP pen en Duitsland werden opgepakt, hadden voor teren drie terrorismeverdachten in Amsterdam pagina 4 en 5:'dreiging terreur niet groter' publieke taken heeft ontheven. Broadbent bood maandag zijn ver ontschuldigingen aan voor de tek sten die hij op zijn Facebookpagi- na had gezet. „Ik geef niets om de koninklijke familie", schreef hij. Broadbent meldde overtuigd repu blikein te zijn en stelde dat 'onder deze mensen veel rokkenjagers zijn en hun huwelijken vaker wel dan niet op de klippen lopen'. LONDEN - De Anglicaanse Kerk heeft een Britse bisschop ge schorst die het aanstaande huwe lijk van prins William en zijn ver loofde Kate Middleton slechts ze ven jaar geeft en het paar om schreef als 'oppervlakkige be roemdheden'. De bisschop van Londen, Richard Chartres, zei gis teren dat hij Peter Broadbent, de bisschop van Willesden, uit zijn

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 1