Herstart Singelproject in Domburg De kinderen spelen meer dan eerst Stroomstoring intratuin WALCHEREN 18 17 20 en 21 OVEREENSTEMMING Veers college B en W wil gronden en gebouwen Rabo aankopen voor 2.1 miljoen Middelburgers kunnen weer schaatsen op de Markt Vermiste Jo-Ann weer terecht Fonteynekelder handhaaft t-tag almanak Woensdag 24 november 2010 Mooie aanwinst voor winteropening van Het Arsenaal De entree van Middelburg verschuift Tip? walcheren@pzc.nl door Annemarie Zevenbergen domburg - Met de aankoop van de grond van de voormalige Rabo bank in Domburg kan de heront wikkeling van het Singelgebied na jaren daadwerkelijk van start gaan. Het gebied tussen het gemeente huis aan de Traverse en de stads- kom moet volledig op de schop. Het Veerse college van B en W heeft overeenstemming bereikt met de Rabo-directie over de ver werving van grond en gebouwen voor een bedrag van 2,1 miljoen eu ro. De gemeente moet hiervoor een lening afsluiten. De rente van die lening kan straks gedekt worden uit de parkeerop- brengsten van het Rabo-terrein. Het college stelt voor het terrein - zo'n negenduizend vierkante me ter - tijdelijk in te richten als par keerplaats. Voor maximaal vijfjaar komen daar ongeveer 250 betaalde parkeerplekken. In die vijf jaar moet de gemeente de verdere ont wikkeling van dat gebied uitwer ken. Gedacht wordt daarbij aan een parkeergarage en deels wo ningbouw. Wethouder Chris Maas spreekt van 'een herstart van het project'. „Dit is een doorbraak en de start van een nieuwe impuls voor Dom burg. Wij hebben de richting aan gegeven waarin we verder willen." Het zogenaamde Singelproject in de badplaats omvat meerdere on derdelen. De verwerving van de Rabo-grond is de eerste stap in het hele herontwikkelingstraject. De volgende is de verhuizing van supermarkt C1000 van de huidige locatie aan de Singel naar de Tra verse, tegenover het gemeente huis. Op het leegkomende terrein is een plein met kleine winkeltjes, ateliers en woningen gedacht. Een nieuw straatje kan straks de Singel met het achterliggende gebied rondom het Marie Tak van Poortvlietmuseum verbinden. De woningbouw rondom de molen is van de baan, dat wordt speelruim te en aanvullend groen. Het oude bedrijventerreintje aan de Nijver- heidsweg komt op termijn ook vrij door bedrijfsverplaatsing naar het nieuwe Oosterloo. Ook daar zijn plannen voor woningbouw. pagina 18 en 19: dit is een grote stap vooruit voor Domburg door Wendy van den Hurk vussingen - Ze hebben het maar niet feestelijk geopend. Het school plein van de Frans Naerebout- school in Vlissingen is vernieuwd, maar dat is er niet direct aan af te zien. De betonnen blokken, die dienen als 'zitelementen', stralen op het blote oog weinig gezellig heid uit. Toch wordt er meer gespeeld dan voorheen, zegt directeur Yvonne van Dijk, die de Frans Naerebout- school er naast de Ravenstein bij heeft 'gekregen'. „Het nieuwe as falt is voor kinderen heel fijn om op te wakeboarden, wat nu hele maal in is. Ook van de houten vlonders om te bomen wordt veel gebruik gemaakt. Maar inderdaad, het resultaat viel even tegen verge leken met de plannen." Die konden niet helemaal worden uitgevoerd, omdat er niet genoeg geld voor was. Gelukkig heeft de school alsnog subsidie gekregen van de overheid. Dat was eigenlijk bedoeld voor een digitaal school plein. Van Dijk: „Maar omdat dat toch niet lukt, hebben we nu ge vraagd of we het geld ook voor iets anders mogen gebruiken. Want dan zouden we het beton graag mozaïeken. En misschien ook wel de houten vlonders." middelburg - Vanaf 4 december kan.er, net als voorgaande jaren, toch geschaatst worden op een kunstijsbaan op de Middelburgse Markt. Het college van burgemeester en wethouders heeft: gisteren beslo ten een garantiesubsidie van tien duizend euro te verlenen aan Vita Event, Fun 8c Entertainment voor de exploitatie van de ijsbaan. Behalve deze bijdrage van de ge meente is ook de stichting Hen- drick Avercamp bereid de ijsbaan voor vijfduizend euro te sponso ren. Deze stichting komt voort uit de vroegere Middelburgse ijsclub en was tot voor enkele maanden eige naar van de stadscamping die op de- plaats van de vroegere ijsbaan stond. De ijsbaan blijft deze winter open tot en met 2 januari. Vorige winter maakten 15.000 schaatsers gebruik van de ijsbaan op de Markt, aldus Patrick Gabriëlse van Vita Events. kortgene - De veertienjarige lo-Ann Nijbroek, die sinds vrijdag 5 november werd vermist, is te recht. Dat heeft instelling voor gesloten jeugdzorg De Vliethoeve in Kortge ne dinsdag laten weten. Io-Ann Nijbroek verbleef daar. Het meisje verdween bijna drie we ken geleden na een uitje in de bin nenstad van Vlissingen. De politie kan de terugkeer van het meisje nog niet bevestigen. VLISSINGEN - Alle bezitters van een t-tag voor de Westerscheldetunnel kunnen vanaf 1 december met dit apparaat automatisch betalen in parkeergarage De Fonteyne in de Vlissingse binnenstad. De proef liep in Vlissingen al een tijdje met honderd geselecteerde t-taggebrui- kers en is geslaagd, zegt de gemeen te. Daarom breidt ze die proef uit. Automobilisten met een t-tag heb ben geen gedoe meer met kaart jes; parkeergeld wordt automa tisch van het tegoed afgeschreven. Tip? redactie@pzc.nl Terneuzen werd afgelopen week ge troffen door een stroomstoring. Ge beurt dat in het najaar of de winter, dan leidt dat negen maanden later tot een geboortegolf, zo luidt het cli ché. Op die Terneuzenaar, werkzaam op een Goes' kantoor, had de storing kennelijk veel indruk gemaakt, want maandag had hij het er nóg over. Niet dat hij de gelegenheid te baat had genomen om eens vroeg onder de wol te kruipen, want hij heeft zijn vrouw een paar maanden geleden al bezwangerd. Had hij soms voorkennis? „Jaha, ik heb er op geanticipeerd", sprak hij monter. „Want je moet weten dat het ziekenhuis in Terneuzen maar ze ven kraamkamers heeft!" Deze week: gevlochten wilgen- krans. 30 cm, met rieten hartje, voor aan de deur. Van 7,99 NU PER STUK dag l/m zateidag. Max. 3 artikelen per klant Koopavond donderdag en vrijdag. Intratuin Koudekerke Gaigeweg www.lntratuin.nl Om te spelen valt het nieuwe schoolplein erg in de smaak. Zeker ook het wakeboarden. foto Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 17