'Je moet blijven sturen PZC Winterzon aan de Costa del Sol 201 Mooiste tekeningen voor minister Kamp Zorg om inzet jongeren dinsdag 23 november 2010 door Marijke Vael Senna, Maaike, Eva en Anne (van links naar rechts) bieden minister Henk Kamp hun tekening aan. foto Jos van Leeuwen door Selma Osman DEN HAAG - Vier meiden van de buitenschoolse opvang Koozie in Middelburg hebben de kleurwed- strijd 'Handen af van de kinderop vang' gewonnen. Ze mochten gis teren, samen met drie andere prijs winnaars uit het land, hun teke ning aanbieden aan minister Henk Kamp. Groenlinks organiseerde de kleur- wedstrijd om hun protest tegen de bezuinigingen op de kinderopvang kracht bij te zetten. De Middel burgse Senna (7 jaar), Anne (7) en Maaike (5) deden samen met Eva (6) uit Grijpskerke hun best om de kleurplaat zo mooi mogelijk te ver sieren. Ze bedachten geen leus, maar tekenden een hartje in het spandoek. Met stickertjes maakten ze de tekening af GL-Kamerleden Femke Halsema en Ineke van Gent zaten in de ju ry. Zij ontvingen de kinderen met limonade en een prijsje. Minister Kamp (Sociale Zaken en Werkgele genheid) kreeg gisteren van Groen links ook 70.695 handtekeningen aangeboden van mensen die tegen snijden in de kinderopvang zijn. Op de kleuterschool za ten ze reeds samen in de klas. En toen ze op hun 14e niet meer in dezelfde schoolbanken schoven 'gingen' ze met elkaar. Voor Stoffel Hillebrand en Dien Kuijper was er nooit een andere partner. En nooit een ander dorp dan Ouwerkerk. Dien werd er ge boren en Stoffel kwam er op 2-jari- ge leeftijd vanuit Nieuwerkerk wo nen met zijn ouders. „Mijn vader verhuurde zich als knecht bij een boer." Het dorp waar ze hun kinderjaren én vijftig jaar huwelijk doorbrachten is hen dierbaar. „Ouwerkerk ligt ons na aan het hart. Het dorp is deel van ons leven en bepalend voor ons doen en laten." Stoffel en Dien zijn direct betrokken bij het wel en wee van de kern. Reeds in hun jeugd waren ze actiefin het vereni gingsleven. „Dat was vroeger van zelfsprekend. De meisjesvereni ging, ijsclub, sportvereniging, mu ziekvereniging, culturele vereni ging, catechisatie, zondagschool. We gingen er heen al waren we niet kerkelijk. Wat er was, daar was je bij betrokken. We bespeel den geen muziekinstrument bij Nieuw Leven maar deden wel mee aan het toneelstuk bij de jaaruit voering." Toen de drie kinderen van het stel waren geboren werd Dien wat minder actiefin de verenigingen. Omdat zij de kinderen verzorgde en het huishouden deed, kon Stof fel zich als bestuurslid of voorzit ter inzetten voor sv Ouwerkerk, de IJsvereniging en Culturele vere niging. Als PvdA-raadslid van de gemeente Duiveland was hij on der andere betrokken bij de oprich ting van de buurtbus, waarmee vrijwilligers nog steeds het open baar vervoer mogelijk maken tus sen kleine kernen. „Stoffel was te vens vrijwillig buurtbuscoördina tor voor Ouwerkerk. Hij bombar deerde mij gelijk als chauffeur," lacht Dien, die dit vrijwilligers werk 17 jaar deed. Tot voor kort was Stoffel Hille brand lid van Dorpsraad Ouwer kerk, die hij mede oprichtte. En zat hij in de organisatie van het Hij kan er zich behoorlijk be zorgd over maken. Het is niet gemakkelijk om mensen te vinden die zich willen inzetten als bestuurslid voor een van de vereni gingen in Ouwerkerk, als lid van de dorpsraad of organisator van een evenement als het Kreken- feest. „Ik wil er niet dramatisch over doen. Ouwerkerk is een fijn dorp, mede door de verenigingen die er zijn en de evenementen die wor den georganiseerd. Dat de Ring feestelijk verlicht is in december bijvoorbeeld, dat er een kerst boom staat en de muziekvereni ging voldoende jongere leden houdt om straatevenementen als Koninginnedag, Sinterklaas en de aankomst van de ouderen na een busreis op te luisteren. Dat is niet vanzelfsprekend. Alles moet geor ganiseerd en gestimuleerd wor den. Er zijn op Ouwerkerk te wei nig jongeren van 30, 40, 50 jaar die zich daarvoor willen inzetten. Men denkt: 'Daar zorgt Stoffel wel voor'. Maar dat blijft niet duren." De 71-jarige Stoffel Hillebrand, die momenteel alleen nog actief is als voorzitter van de Sponsorcommis sie van sv Ouwerkerk, probeert voor en achter de schermen jonge ren warm te maken voor een vrij - willigersfiinctie waarmee ze bijdra gen aan de leefbaarheid van het dorp. „Dat is niet gemakkelijk. Ze hebben het allemaal druk, werken meestal met zijn tweeën en vaak ver van huis. En dan moeten de kinderen overal heen worden ge bracht. Ze lopen zichzelf voorbij. Toch klopt het niet wanneer je al leen maar zegt dat het zo leuk is om op Ouwerkerk te wonen. Je moet er ook wat voor doen om dat zo te houden." smsm w&fo Spectaculaire 8 daagse 55+ aanbieding op basis van vol pension Geniet nu heel voordelig van een onbezorgde winterzon- vakantie met tal van activiteiten, aan de Costa del Sol. U verblijft in Benalmadena, een gezellige badplaats met een mooi strand en een trendy jachthaven met uitnodi gende terrasjes en een winkelcentrum. De boulevard van Benalmadena is verbonden met de boulevard van Torremo- linos en leent zich uitstekend voor een lange wandeling. Torremolinos en Fuengirola zijn ook per bus en/of trein uitstekend bereikbaar. Aparthote! Holiday Resort**** Benalmadena Dit viersterren resort ligt op ca. 800 meter van het strand en beschikt o.a. over een restaurant, binnenzwembad en luxe 2-kamer appartementen. Tegen betaling kunt u gebruik maken van de sauna, het stoombad of een ontspannen massage. Deze winterzonaanbieding is inclusief: Vliegreis metïransavia (U-klasse) Retourtransfer 7 overnachtingen in een 2-kamerappartement Volpension, inclusief wateren wijn tijdens de maaltijden Diverse activiteiten zoals bingo en bridge Nederlandse hostess 1 excursie van dag naar Malaga o.l.v. Nederlandse gids 1 excursie van 14 dag naar Mijas en Torremolinos o.l.v. een Nederlandse gids Het arrangement is geldig t/m 9 april 2011, aankomst: donderdag en zaterdag. Meer informatie en boeken Voor informatie en boekingen zie webwinkel. U kunt ook bellen met Arke tel.: 0900-8847 (€0,15 pm) of langsgaan bij een Arke Winkel in de buurt o.v.v. '55+ Wegener Winterzonaanbieding', Op deze reis zijn de ANVR en SGR voorwaarden van toepassing. categorie reizen (stedentrips) WEBWINKEL Prijs*: vanaf 365,- p.p. 'prijs is gebaseerd op 2 personen in een 2-kamer appartement. Per twee personen dienteen persoon 55+te zijn. Prijs is exclusief 2,50 calamiteitenfonds per boeking, reserveringskosten: 15,- per online boeking of 27,50 per reisbureauboeking en eventuele klassentoeslagen of kortingen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 60