Zeeland Consyltatiebureaus nog even open intratuin X MJ\J 17 Bioscoop SCHOUWEN-DUIVELAND 18 en 19 21 GEZONDHEIDSZORG Bezuiniging van 36.000 euro is voorlopig ook van de baan Tweetal verdacht van roofmoord almanak De kick is om zelf te vliegen Scheepswrak in Schelphoek wacht nieuw leven Dinsdag 23 november 2010 Behoud winkels kost moeite Tip? schouwen-duiveland@pzc.nl door Esme Soesman ZIERIKZEE - Tot i juli volgend jaar blijven de consultatiebureaus in Brouwershaven, Zierikzee, Nieu- werkerk, Oosterland en Bruinisse geopend. Daarmee wordt voorlo pig een streep gehaald door het plan om vier van de zeven consul tatiebureaus op Schouwen-Duive- land te sluiten. De daarop door verschillende poli tieke partijen ingediende motie met het verzoek op zoek te gaan naar alternatieve locaties voor het vestigen van zuigelingenbureaus wordt eveneens aangehouden tot medio 2011. De boel wordt opgeschort omdat op dit moment volstrekt onduide lijk is wie de huisvesting van con sultatiebureaus in de nabije toe komst gaat regelen. Tot op heden is dat het pakkie-an van de GGD. Deze organisatie heeft de gemeen te Schouwen-Duiveland eerder dit jaar (april) gevraagd een stand punt in te nemen over het al dan niet handhaven van de zeven con sultatiebureaus. Ook is de gemeen te gevraagd of ze de zorg voor de huurovereenkomsten over wilde nemen. Daarop hebben burgemeester en wethouders geadviseerd het aantal bureaus op Schouwen-Duiveland terug te brengen naar drie, waar mee een bezuiniging van dik 36.000 euro gerealiseerd zou kun nen worden. Eind september kwam de raad via een motie met het verzoek onder meer nog eens te kijken naar mogelijke alternatie ve (goedkopere) locaties. De be doeling was dat er in oktober uit sluitsel van het GGD-bestuur over de kwestie zou komen. Het ge meentebestuur ging er vanuit dat daarna de gemeente verantwoorde lijk zou zijn voor huisvesting. Dat blijkt nu allemaal niet het ge val. De GGD heeft nog geen be sluit genomen. Onder meer omdat nog niet alle gemeenten zich heb ben uitgesproken over het toekom stige beheer. De GGD zet de boel op een rij. Deze rapportage moet uiterlijk juni 2011 klaar zijn. Tot die tijd blijven de bureaus open, met uitzondering van Noordgou- we, dat tussentijds (vanwege her structurering van de straat), geslo ten is. Voor Burgh-Haamstede wordt nog naar een nieuwe plek gezocht. Ook de bezuiniging van ruim 36.000 euro is voorlopig van de baan. De gemeente gaat er voor alsnog vanuit dat die in 2012 wel wordt doorgevoerd. ZIERIKZEE - Als de mobiele halfpipe naar Brui nisse verkast, gaat Martin van den Akker uit Bruinisse er zeker kijken. Tot het zover is, trekt hij echter met enige regelmaat met zijn BMX-fiets naar het skatepark aan de Schelde- straat in Zierikzee. Hier gadegeslagen door Brendan Meijsen (10) uit Zierikzee die bijna dagelijks naar het skatepark trekt, om daar stunts te oefenen met zijn step. „Het is leuk om te oefenen en fijn om lekker hard te gaan." Van den Akker (36) stapte drie jaar ge leden op de BMX om iets leuks te doen met zijn zoon. Binnen de kortste keren was hij ech ter zelf verslaafd. De kick? „Het eerste mo ment dat je loskomt. De eerste keer dat je vliegt." foto Dirk-Jan Cjeltema VLISSINGEN - De twee Vlissingers die door de politie zijn aangehou den voor de dood van Joost van der Linden, worden verdacht van roofmoord. Zij zitten voorlopig nog ruim tachtig dagen vast. De verdachten, een 25-jarige vrouw en een 43-jarige man, wer den begin november in Eindho ven gearresteerd. Joost van der Linden werd maan dagavond 11 oktober dood aange troffen in een woning in de Dorts- mansstraat in Vlissingen. Intratuin Koudekerke Galgeweg 5 (Provinciale weg tussen Vlissingen en Koudekerke) Tel. 0118 551 623 - donderdag en vrijdag koopavond V ft V- V ft ft- Oma van 85 jaar is afgelopen week end voor het eerst in haar leven naar de bioscoop geweest. Reuzespannend vond ze het. De hele week keek ze er al naar uit. Samen met haar kleindochter en twee achterkleindochters van vijf en zeven jaar, bezocht ze de nieuwste sinterklaasfilm. Niet die horrorver sie, maar de kinderfilm. Thuis was oma er al op voorbereid dat het ge luid waarschijnlijk heel erg hard zou staan. Maar ook alle andere aspec- Tip? redactie@pzc.nl ten vond ze indrukwekkend: de grootte van het complex, de drukte bij de kassa, het gedring voor de pop corn, de wachtrijen voor de toiletten en de kleine blauwe lampjes die de traptreden markeren. Oma bekeek al les met een plezierige twinkeling in haar ogen. Na afloop vroeg haar kleindochter: ,,En oma, want vond je ervan?" „Prachtig, prachtig", bleef ze maar herhalen. „Ik wist helemaal niet dat er zulke grote televisies bestonden."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 57