draait zestig dagen per jaar Lege hoek westkant Woningen op locatie Bellamypark verkocht van oude boerderij Tholen heeft drie ton zout op voorraad las 21 Vlissingers worden verdacht van roofmoord Speculaasactie Ghanees project 'Daar ben ik mooi klaar mee' Nieuwe oogst Spaanse Sinaasappels en Mandarijnen op smaak geselecteerd. dinsdag 23 november 2010 Patrick en Marianne Jungbeker bij hun gerestaureerde molen, foto Ron Zorn rade. Om het huzarenstuk voor el kaar te krijgen, kwam er een spe ciale stichting onder voorzitter schap van Patrick lungbeker, die zich onder meer bezighield en -houdt met fondsenwerving. Van de benodigde 350.000 euro heeft het Rijk de helft betaald. Voor de rest zijn sponsors gezocht en ge vonden. Tenminste: voor het leeuwendeel. Want er resteert nog een tekort van vijf mille en ook wordt er nog een derde sponsor gezocht die wil meebetalen aan het verlichten van de molen na het invallen van de duisternis. „We hebben alles bin nen de perken weten te houden dankzij heel veel vrijwilligers werk." De Jungbekers zijn niet van plan om met de molen koren te gaan malen, hoewel het wel zou kun- Molen De Vier Winden is gebouwd in 1847 door molenmaker Van Dijk. Het is een ronde stenen ko renmolen. De molen werd in de jaren zestig en zeventig van de vorige eeuw al eens geheel gerestaureerd (in- en uitwendig) door de toenmalige ei genaar en molenaar Lou Verhage. Hij kwam in 1999 om het leven bij een verkeersongeval. door Wendy van den Hurk vlissingen - De lege horecahoek aan de westkant van het Bel lamypark in Vlissingen is binnen kort verleden tijd. De twee grote panden zijn verkocht. Het gaat om het grote hoekpand waarin voorheen grandcafé Scan dalous huisde, en nog veel eerder Café Nationaal, en het naastgele gen bedrijfspand, waar tot vorig jaar Belgisch bier restaurant 't Zot- tekot zat. Die waren allebei van bierbrouwer Heineken. De pan den staan aan het Bellamypark, vlissingen - De twee Vlissingers die door de politie waren aange houden voor de dood van Joost van der Linden, worden verdacht van roofmoord. Zij zitten voorlo pig nog ruim tachtig dagen vast. Volgens woordvoerstert Elke Kool van het OM is de officiële verden king 'diefstal met geweld, met de dood tot gevolg'. De verdachten, een 25-jarige vrouw en een 43-jari- ge man, beide uit Vlissingen, wer den begin november in Eindho ven gearresteerd. Joost van der Linden werd maan dagavond 11 oktober dood aange troffen in een woning in de Dorts- mansstraat in Vlissingen. nen. Draaien gaat de Vier Winden overigens wel. Niet alleen Jungbe ker zelf gaat dat doen maar ook een vrijwillig molenaar. Het is de bedoeling dat zestig dagen per jaar te doen, op tien daarvan moet het publiek toegang krijgen. Belangstel lenden kunnen dan onder meer het museum op de begane grond bezoeken. Verder zijn er plannen om rondleidingen te verzorgen voor schooljeugd. Ooit een eigen molen bezitten blijkt geen lang gekoesterde wens van de echtelieden uit Sint-Anna- land. „Niet speciaal, nee. Maar we houden wel allebei van oude ge bouwen. En dan zoek je naar een totaalplaatje waarin je sfeer kan creëren. En zo'n molen past daar wel heel mooi in." Meer informatie over de molen is te vinden op de website www.mo- lendevierwindenstannaland.nl. Na het overlijden van de molenaar werd de molen door zijn erven ver kocht. Hij heeft nog geruimte tijd gedraaid, maar kwam door een ge brek aan onderhoud tot stilstand. Op 1 mei 2009 zijn de huidige ei genaren begonnen met een groot scheepse restauratie. Die is nu af gerond. Het dagelijks beheer zal worden ondergebracht bij stichting Molen De Vier Winden. maar hebben officieel Smallekade als adres. Via Sinke Komejan zijn ze in han den gekomen van 'iemand uit Zee land, zonder horecaverleden'. „Ie mand die de panden allereerst heel mooi wil opknappen, zoals dat ook met Frapo's en de rest van het rijtje is gebeurd", aldus make laar Jeroen Visser van Sinke Kome jan. En daarna? „Binnen het be staande bestemmingsplan is veel mogelijk. Maar ga er maar vanuit dat hij de benedenverdieping zal gebruiken voor commerciële doel einden." door Rob Paardekam poortvliet - Op de locatie van de voormalige boerderij aan de Zuid- straat in Poortvliet worden binnen afzienbare tijd woningen ge bouwd. Om de historie van het ge biedje enigszins levend te houden, krijgen die het uiterlijk van een oude boerenschuur. Op het perceel, in het hart van de kern, was in het verleden een boer derij gevestigd. De witgekalkte wo ning staat er nog, maar de monu mentale schuur is in 2000 inge stort. De technische staat was zoda nig slecht dat reconstructie zou neerkomen op nieuwbouw. Om dat dit geen haalbare kaart was, is de schuur in 2004 gesloopt. Inmiddels ligt er een plan om vier woningen te bouwen. Ze vormen samen één gebouw met daarop een grote kap. Het geheel krijgt het uiterlijk van een boeren schuur. De gevel wordt gepotdek- seld met donkere planken. Om de bouw van de vier wonin gen mogelijk te maken, moet het bestemmingsplan worden veran derd. De plannen liggen momen teel ter inzage. door Rob Paardekam tholen - Met het oog op de proble men van vorige winter heeft de ge meente Tholen een enorme hoe veelheid strooizout ingeslagen. Er ligt 300 ton op voorraad. Het colle ge wil voorkomen dat de gemeen te weer zonder zout komt te zit ten. Door het extreme winterweer zat Tholen begin dit jaar door zijn voorraad heen. Dat overkwam ove rigens veel meer gemeenten. Tho len besloot met een combinatie van zout en zand te gaan strooien en kon niet meer alle wegen aan pakken. Dat leidde tot een hoop gemopper onder inwoners. Dat zal ons deze winter niet over komen, moet het college hebben gedacht. De driehonderd ton zout die nu ligt opgeslagen, moet ge noeg zijn om de winter mee door te komen. In een 'normaal' winter seizoen gebruikt de gemeente on geveer 120 ton zout. Vorig jaar kwam dat ruim boven de 300 ton uit. Toen was sprake van een extre me situatie. De gemeente gaat komende win ter onderscheid maken tussen eer ste en tweede urgentie wegen. Die eerste wegen, de belangrijkste, wor den preventief bestrooid. De twee de categorie wordt enkel aange pakt als er sprake is van sneeuw of ijzel. Op de website van de ge meente is te vinden welke wegen tot welke categorie behoren. heinkenszand - Leden van de Christelijke Jeugd Vereniging (CJV) verkopen deze weken huis-aan-huis speculaas voor de bouw van een gemeenschapshuis in het Ghanese dorp Olebu. Met al lerlei acties hoopt de C)V uiteinde lijk 30.000 euro bij elkaar te krij gen. Het project in Ghana wordt geleid door de uit Heinkenszand afkomstige Marleen van Asselt. vlissingen - Sasa Djukic baalde als een stekker toen hij zondag zag wat er met de zijgevel van zijn huis aan de Meindert Hobbemalaan in Vlissingen was gebeurd. En nog meer toen hij ontdekte dat de verzekering niets uit keert. Hij hoopt nu op de gemeente, die meer meldingen kreeg. Ook de overbuurman van Djukic is gedupeerd, de flats aan de President Roosevelt- laan, de CSW en nog wat garages her en der. Maar nergens was de schade zo groot als bij Djukic. „Daar ben ik mooi klaar mee." foto Ruben Oreel Andijvie i kilo1 ,uu uourgette 2 stuksl ,UU Bloemkool per stuk €1,00 Komkommer 2 stuks 1,00 Granaatappelen 2 stuks €1,00 Sperziebonen 500 gram 1,00 Bosui 2 bosjes €1,00 Gieser Wildeman 1 Vz kilo €1,00 U VINDT ONS OP DE WEEKMARKT: GOES Dinsdag 07.30- 16.00 KAPELLE Dinsdag 07.30 - 12.00 MIDDELBURG Donderdag 07.30 - 16.30 VLISSINGEN Vrijdag 07.30- 16.30 Tevens kunt u dagelijks terecht in onze winkel in Kapelle (naast de Aldi) DE GOEDkOOPSTE VAN ZEELAND Molen De Vier Winden

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 55