College Borsele Gerestaureerde molen steunt museum Winterzon aan de Costa del Sol 20 - BEZUSMIGiMG Wel korting van 55.000 euro dinsdag 23 november 2010 Molen De Vier Winden in Sint-Annaland is het afgelo- door Frank Balkenende HEINKENSZAND - Het Borselse colle ge van B 8c W wil blijven bijdra gen aan een streekmuseum, zij het een stuk minder dan nu. Een nieu we bestuursstichting kan vanaf 2014 per jaar 25.000 euro uit Borse le tegemoet zien. Dat geld is uitdrukkelijk bedoeld voor het conserveren en in depot houden van cultureel erfgoed en een kenniscentrum, dat vooral zorg moet dragen voor educatie. Het Borsels college trekt de han den af van de expositiepoot van wat nu de gemeenschappelijke re geling musea Zuid- en Noord-Be veland is, ofwel het bestuur van het Historisch Museum de Beve- landen in Goes en het Fruitteelt museum in Kapelle. Volgens de Borselse wethouder Connie Mier- mans dient de gemeente te bezui nigen en levert ze (al dan niet inci denteel) bijdragen aan drie musea op haar grondgebied: Stoomtrein Goes-Borsele, Trekkermuseum in Nisse en het Bevrijdingsmuseum in Nieuwdorp. Borsele is nu jaar lijks bijna 80.000 euro kwijt aan de musea in Goes en Kapelle. Over vier jaar slinkt die bijdrage naar 25.000 euro. Het Borselse college stond vorig jaar al op het punt uit de gemeen schappelijke regeling te stappen, maar de gemeenteraad besloot tot een j-aar respijt. In de tussentijd moest er wel een bezuinigingsplan komen. Het museumbestuur heeft recent een voorstel ingediend, dat de be groting van bijna vijf naar drie ton per jaar terugbrengt. Voor het Bor selse college is dat aanleiding toch te blijven bijdragen aan een op te richten museumstichting. Mier- mans: „Het college hecht eraan dat erfgoed wordt bewaard en dat kennis daarover wordt verspreid. Ik hoop dat de raad dit voorstel omarmt." Overigens was de ruggengraat van het bezuinigingsplan van het mu seumbestuur (ergo: bestuurders Borsele, Goes, Kapelle en Noord-Beveland) vertrek van het streekmuseum uit de Singelstraat in Goes. De Goese raad stak daar recent een stokje voor, mede onder druk van de publieke opinie. De Vrien den van het museum in Goes pre senteren vanavond een alternatief bezuinigingsplan, dat minder ver gaat dan dat van het museumbe stuur. De Vier Winden is door de eigenaar in de schijnwerpers gezet. pen jaar compleet gereno veerd, De eigenaren willen er onder meer schooljeugd gaan rondleiden. door Rob Zorn Toen ze hun vijfjaar gele den kochten, hadden ze een oud huis met een tuin als een oerwoud en een vervallen molen waar al tien jaar niets meer aan gedaan was. Nu doen Patrick en Marianne Jungbeker hun verhaal in hun fraai verbouwde woning in Sint-Annaland. Die is inmiddels onder meer voor zien van een forse uitbouw en een kantoorruimte. „En na een jaar wa ren we ook wel klaar met de tuin. En toen bleef de molen over." De molen in kwestie is de Vier Win den, een stenen korenmolen die stamt uit 1847. Het bouwwerk was zwaar onder komen dus er moest dringend wat gebeuren. En dat is allemaal ook gelukt gezien de staat waarin het gevaarte nu verkeert. Bij de ver nieuwde onderdelen zijn de kap, de staart, de wieken en de ballust- Meer informatie en boeken Voor informatie en boekingen zie webwinkel. U kunt ook bellen met Arke tel.: 0900-8847 (€0,15 pm) of langsgaan bij een Arke Winkel in de buurt o.v.v. '55+ Wegener Winterzonaanbieding'. Op deze reis zijn de ANVR en SGR voorwaarden van toepassing. www.pzc.nl/webwinkel categorie reizen (stedentrips) Spectaculaire 8 daagse 55+ aanbieding op basis van vol pension prijs is gebaseerd op 2 personen in een 2-kamer appartement. Per twee personen dient een persoon 55+ te zijn. Prijs is exclusief 2,50 calamiteitenfonds per boeking, reserveringskosten: 15,- per online boeking of 27,50 per reisbureaubdeking en eventuele klassentoeslagen of kortingen. Geniet nu heel voordelig van een onbezorgde winterzon vakantie met tal van activiteiten, aan de Costa dei Sol. II verblijft in Benalmadena, een gezellige badplaats met een mooi strand en een trendy jachthaven met uitnodi gende terrasjes en een winkelcentrum. De boulevard van Benalmadena is verbonden met de boulevard van Torremo- linos en leent zich uitstekend voor een lange wandeling. Torremolinos en Fuengirola zijn ook per bus en/of trein uitstekend bereikbaar. Aparthotei Holiday Resort**** Benalmadena Dit vicrstcrrcn resort ligt op ca. 800 meter van het strand en beschikt o.a. over een restaurant, binnenzwembad en luxe 2-kamer appartementen. Tegen betaling kunt u gebruik maken van de sauna, het stoombad of een ontspannen massage. Deze winterzonaanbieding is inclusief: Vliegreis metTransavia (U-klasse) Retourtransfer 7 overnachtingen in een 2 kamcrappartement Volpension, inclusief water en wijn tijdens de maaltijden Diverse activitciton zoals bingo en bridge Nederlandse hostess 1 excursie van V2 dag naar Malaga o.l.v. Nederlandse gids 1 excursie van V-, dag naar Mijas en torremolinos o.l.v. een Nederlandse gids Het arrangement is geldig t/m 9 april 2011, aankomst: donderdag en zaterdag.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 54