echte naam Bouw huizen vóór de krimp zeeland 119 brillenglaze tilroeoptiek Schore breidt slechts een klein beetje uit de specialist in multifocal* Musical-Vrienden houdt audities Elfde editie van de Grote Zakloop Winterfair bloemist in Oostenrijkse sfeer BORSELE Prestatieafspraken R&B Wonen fSf? TT brilmode contactlenzen tactlenzen dinsdag 23 november 2010 B 'Het zou jammer zijn als die namen zouden verdwijnen, zei de dokter. Dus twee jaar geleden ben ik eraan begonnen, ik kende er nog heel veel.' Johannes Minnaard, auteur van Bijnamen van toen in Yerseke ker', zei ik. Toen wisten ze het wel!". Johannes' vader Piet Min- naard werd Piero van de Slikker ge noemd, omdat hij veel tijd doo- bracht op de slikken van de Ooster- schelde. Ook zijn moeder was een Minnaard en die werden de Loe- bussen genoemd. De anekdote is vanzelfsprekend op genomen in het boekje, evenals ve le andere. Zo beschrijft Minnaard dat er op een dag onenigheid was v. in de Spruitstraat. Eén van de be trokkenen smeet 's nachts een em mer teer tegen de pas geverfde deur van de buren. Vanaf die tijd had hij als bijnaam de Teerder. Het feit dat Minnaard van bijna el ke bijnaam ook weet te vertellen waar die vandaan kwam, is ook meteen het aardige aan het boekje. „Alleen maar die namen op een rij tje zetten is niks", zegt Minnaard. „Ik weet van iedereen wel een ver haal, al moet je daar wel een beet je mee oppassen. Je had bijvoor beeld de familie Pekaar, die bijna men hadden als de Breeën, de Tunne en de Schutter. Ze stonden bekend als een brute familie, maar als je ze een beetje kende wist je wel beter. Ze hadden ook hun goe de kanten, dat schrijf ik dan ook op. Maar de bijnamen waren nooit beledigend." Het boekje is vooral voor de oude re generatie. De jongeren zegt het niet meer zoveel. Daarom is er ook slechts een beperkte oplage, zegt uitgever Piet Hoekman. „Als er een run ontstaat, kan ik altijd nog bijdrukken. Ik vind het vooral be langrijk dat dit bewaard blijft en kenbaar wordt gemaakt." Minnaard zelf, die tijdens zijn werkzame leven actief was in de visserij en inmiddels al 72 jaar lid is van de plaatselijke postduiven vereniging, was gisteren zeer ver guld met het eerste exemplaar van zijn boekje. „Ik ben van huis uit maar een eenvoudig krukelraper- tje", grapte hij. Maar hij heeft de smaak te pakken, inmiddels werkt hij al weer aan een vervolg. „Ik zet oude liedjes die ik vroeger op de basisschool leerde op papier." Bijnamen van toen in Yerseke is ver krijgbaar via de boekhandel en bij Hoekman Boekhandel Plus in Yerseke, telefoon 0113-572907. Omslag van het boekje Bijnamen van toen in Yerseke. r, 388SÏ88! 8 MW SiSüSSKS fö -• ,y-. door Lilian Dominicus SCHORE - De komende jaren krijgt het dorp Schore er hooguit vijf nieuwe woningen bij. Dat blijkt uit een notitie over het nieuwe voorontwerp bestemmingsplan Schore dat de gemeenteraad van Kapelle vanavond bespreekt. Het bosproject, in 2009 nog ge noemd als mogelijk bouwplanne tje met 29 woningen, lijkt er niet meer van te komen. Er is ook hele maal geen vraag naar zoveel wo ningen, zo bleek al eerder uit een enquête door de dorpsraad. De gemeente heeft aan de Boom- weidelaan twee kavels ingetekend, GOES De Goese musicalvereniging Musi cal-Vrienden houdt volgende maand audities voor de nieuwe productie Scrooge, die op 25, 26, 27 en 28 december 2011 zal worden op gevoerd in De Mythe in Goes. De audities, voor zowel cast- als orkest leden, zijn op 13,15,20 en 22 decem ber. Opgeven kan via de website www.musicalvrienden.nl, onder het kopje 'vereniging'. NISSE In en rond Nisse staat zondag de elfde editie van de Grote Zakloop op het programma. Trimmers, atle ten en wandelaars kunnen mee doen aan de halve marathon (een van de zwaarste in Zeeland) of aan een korte Zakloop (7,5 kilometer). Wandelaars en nordic walkers star ten om 12.00 uur en atleten en trim mers om 14.00 uur. Inschrijven voor kan vanaf 11.00 uur in Het Durpshuus in Nisse. www.zaklopers.nl HEINKENSZAND In de hallen van bloemisterij Wis sen aan de Zwake in Heinkenszand heerst vrijdag tot en met zondag een sfeer, die aan Oostenrijk doet denken. Tijdens een winterfair is er après-ski-muziek en zijn veel medewerkers verkleed in Oosten rijkse kledij. Op vrijdag is de fair van 13.00 tot 21.00 uur te bezoeken, op zaterdag van 9.30 tot 17.00 uur en op de afsluitende zondag van 10.30 tot 17.00 uur. Entree is gratis. I INBRAAKBEVEILIGING I BRANDBEVEILIGING I CAMERABEWAKING ^erkend rkend BORG Beveiligingsbedrijf kend Branddatecliebedrijf MELDKAMER PAC TOEGANGSCONTROLE ALARMOPVOLGING Lewestraat 43 Goes/Kloetinge Tel.: 0113-213720 E-mail: mfo@coIijnbv.nl Internet: www.cofï lijnbv.nl ofijnbv.nl J door Raymond de Frel HEINKENSZAND - Slim nieuw bou wen en bestaande woningen trans formeren. Voor die taak staat wooncorporatie R&B Wonen in de gemeente Borsele. Of, zoals ze het zelf zegt, bouwen vóór de krimp. Tot 2015 is er in Borsele nog wel behoefte aan nieuwe huizen, maar daarna ontstaat er volgens de prog noses als gevolg van krimp en ver grijzing een woningoverschot. „Eensgezinswoningen hebben we straks meer dan voldoende, maar aan huizen voor jongeren en senio ren is een toenemende behoefte", lichtte R&B-directeur Peter Bevers gistermiddag de koers tot transfor matie toe. Samen met de Borselse wethouder Jan Zandee tekende hij gisteren een prestatiecontract. R&B bouwt de komende drie jaar 167 sociale nieuwbouwwoningen, onder meer op het EmTé-terrein in Hein kenszand, plan Lancaster in Nieuwdorp en het Masterplan Ovezande. Ook investeert zij in dorpsvernieuwing. Zowel de ge meente als de woningcorporatie storten daarvoor jaarlijks een ton in een fonds. Bevers greep de ondertekening aan om zijn zorgen over de toe komst te uiten. Het nieuwe regeer akkoord (structureel achttien mil jard euro bezuinigen) betekent voor R&B bijvoorbeeld vanaf 2014 een extra heffing van 1,2 miljoen euro per jaar. Ook de gevolgen van een uitspraak van de Europese Commissie vreest Bevers. Woning corporaties moeten vanaf volgend jaar negentig procent van de vrijko mende woningen toewijzen aan huishoudens met een inkomen van maximaal 33.614 euro. „Ik houd mijn hart vast voor de gevol gen. We zullen veel mensen moe ten teleurstellen." BIJ AANKOOP VAN EEN COMPLETE BRIL waar kan worden gebouwd. Vol gens burgemeester en wethouders is het probleem dat de kavels met hun dertig meter erg diep zijn en dus niet geschikt voor starters- of huurwoningen, terwijl daar meer vraag naar is dan naar vrijstaande of twee-onder-een-kapwoningen. Andere inbreidingslocaties wor den de loods aan de Steenweg, de Smederij en de Nederlands-Her vormde Kerk. „Daar zou bijvoor beeld een woning of woning met kantoor in kunnen. Het kerkbe stuur heeft gevraagd om een ande re bestemming mogelijk te ma ken", aldus een woordvoerder van de gemeente Kapelle. montuur glazen COMPLEET PAKKET CONTACTLENZEN VOOR EEN HALF JAAR 12 sferische maandlenzen halfjaar vloeistof walstraat81 vlissingen 0118-412370 www.tilroe.nlwww.burobril.nltwitter.com/tiiroeoptiek in de meeste gevallen kunnen wij uw vergoeding direct verrekenen met uw zorgverzekeraar volgens de polisvoorwaarden

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 53