Behoud winkels vergt inspanningen 1 Lady Gaga Lydia (10) ontmoet intratuin Werkschip gered van zinken almanak Bioscoop BEVELANDEN-THOLEN 20 en 21 18 en 19 DETAILHANDEL Voorzitter Ondernemers Organisatie Goes nog niet ongerust over (dreigende) leegstand TERNEUZEN - Bergers van Multras hip en Union hebben gisteroch tend in de Terneuzense Braakman haven voorkomen dat het werk- i schip Steenbok zou zinken. Eén van de spudpalen waarmee het schip vastlag, was door onbekende oorzaak losgekomen en duwde bij i zakkend water een gat in het scheepsvlak. De Steenbok is eerst gestabiliseerd, waarna het water er- j uit is gepompt en bergers het gat hebben gedicht. Het schip lag in de haven voor onderhoudswerk. Tip? redactie@pzc.nl Oma van 85 jaar is afgelopen week end voor het eerst in haar leven naar de bioscoop geweest. Reuzespannend vond ze het. De hele week keek ze er al naar uit. Samen met haar kleindochter en twee achterkleindochters van vijf en zeven jaar, bezocht ze de nieuwste sinterklaasfüm. Niet die horrorver sie, maar de kinderfilm. Thuis was oma er al op voorbereid dat het ge luid waarschijnlijk heel erg hard zou staan. Maar ook alle andere aspec ten vond ze indrukwekkend: de grootte van het complex, de drukte bij de kassa, het gedring voor de pop corn, de wach trijen voor de toiletten en de kleine blauwe lampjes die de traptreden markeren. Oma bekeek al les met een plezierige twinkeling in haar ogen. Na afloop vroeg haar kleindochter: „En oma, want vond je eivan?" „Prachtig, prachtig", bleef ze maar herhalen. „Ik wist helemaal niet dat er zulke grote televisies bestonden." (GOES - De juf was ziek, was Lydia Vale (10) uit Lewedorp gisteroch tend verteld. Maar een dagje thuis zat er niet in voor Lydia: er draai- f de een meterslange zwarte limousi- l ne de straat in. En daar moesten zij, vader Ronald, moeder Loes en broertje Jelmer in. Lydia werd maandag onderhanden genomen door Stichting Doe een Wens, die ernstig zieke kinderen bijzondere belevenissen bezorgt. Lydia ont moette gisteravond de Amerikaan se superster Lady Gaga bij haar i concert in het Antwerpse Sportpa leis. Nadien logeerde het gezin een nachtje in een luxe hotel. Daar wist Lydia maandagmiddag nog niets van, toen de limousine haar naar dansstudio Shirley in Goes f bracht. Lydia werd er verkleed als I Lady Gaga en studeerde er een dansroutine in. Vervolgens werd ze getrakteerd op een privé-u it voe ring van de leerlingenvoorstelling die Lydia moest missen tijdens haar ziekenhuisopname. Een half jaar geleden onderging ze een beenmergtransplantatie in Leiden. Lydia heeft myelodysplastisch syn droom, een zeer zeldzame, ernsti ge beenmergziekte. Maar de danse res is alweer fit genoeg voor een energieke dansroutine. www.pzc.nl/video Lydia Vale (rechts) dacht een speciale dag op de Dansschool Shirley te beleven met een dansact met dansvriendinnen Julia, Iris en Romy, uitgedost als Lady Gaga - niet wetende dat zij gisteravond de popster zelf zou ontmoeten en haar zou zien dansen en zingen. foto Danielle van Damme Gerestaureerde molen draait zestig dagen per jaar Boekje over Yersekenaren en hun bijnamen Dinsdag 23 november 2010 Tip? bevelanden@pzc.nl/tholen@pzc.nl door Luc Oggel GOES - Horeca, detailhandel en ge meente en hebben een gezamenlij ke taak om het Goese winkelhart bruisend te houden. Dat zegt voor zitter Ron Berks van ondernemers organisatie OOG. Berks reageert daarmee op de giste ren gepresenteerde resultaten van een omvangrijk onderzoek naar de ontwikkeling van de detailhandel in de komende jaren. Daaruit blijkt dat een kwart van de win kels zal verdwijnen. Het gaat dan vooral om winkels op aanlooprou tes. Gemeentebesturen zouden er volgens CBW-Mitex, de vereniging van ondernemers in de mode- en woonbranche, goed aan doen om nieuwbouwplannen voor winkels te schrappen. OOG staat achter die oproep, zegt Berks. „Nieuwbouw komt in con flict met de bestaande detailhan del, dat speelt altijd." De zorgen van CBW-Mitex dat er 'heel veel leegstand' aankomt, deelt Berks deels. „Het is zo dat het aantal zelf standige ondernemers onder druk staat. Dat is een gevolg van de ver grijzing, maar ook omdat opvol ging binnen de familie geen auto matisme meer is. Daardoor ver dwijnen bekende namen uit het straatbeeld", zo verwijst Berks naar winkels als Harley Modes en Wijdemans Schoenenspeciaalzaak in Goes. Die sluiten binnenkort na respectievelijk 40 en 45 jaar hun deuren. Daardoor staan er straks - de commerciële ruimten bij de par keergarage meegerekend - in Goes behoorlijk wat winkelruimten leeg. Volgens Berks is dat echter nog niet zo dramatisch. „Ik heb na tuurlijk liever dat er geen leeg stand is. Maar op bepaalde situa ties heb je geen invloed. Hoe cou rant zijn bepaalde panden, dat speelt bijvoorbeeld ook mee. Ke tens hebben vaak meer ruimte no dig dan zelfstandige ondernemers, dus als er vooral veel winkels met een wat kleiner vloeroppervlak leeg staan, is dat wel eens lastig." De ondernemersvoorman signa leert wel dat er veel beweging is in de panden. „Het is gewoon zo dat het versterken van sociale, econo mische en culturele factoren nu be langrijker is dan tien jaar geleden om je stadshart aantrekkelijk te houden. We moeten ons ervan be wust zijn dat het inspanningen vergt om je winkelbestand vast te houden. Daar ligt dus een taak voor ons, de horeca en de gemeen- Met GRATIS vuurwerk! Kijk snel op www.intratuinvuurwerk.nl Intratuin Koudekerke Galgeweg 5 (Provinciale weg tussen Vlissingen en Koudekerke) Tel. 0118 551623 - donderdag en vrijdag koopavond

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 51