2 o zeeland Catharinakerk opnieuw Winterzon aan de Costa del Sol Rekening gemeente Hulst vertoont tekort Arke.nl Directeur Rabo Hulst vertrekt Kerk Hengstdijk aan vooravond 850-jarig bestaan dinsdag 23 november 2010 z Meer informatie en boeken Voor informatie en boekingen zie webwinkel. U kunt ook bellen met Arke tel.: 0900-8847 (€0,15 pm) of langsgaan bij een Arke Winkel in de buurt o.v.v. '55+ Wegener Winterzonaanbieding'. Op deze reis zijn de ANVR en SGR voorwaarden van toepassing. www.pzc.nl/webwinkel PZC categorie reizen (stedentrips) Prijs*: vanaf 365,- p.p. •prijs is gebaseerd op 2 personen in een 2-kamer appartement. Per twee personen dient een persoon 55+te zijn. Prijs is exclusief 2,50 calamiteitenfonds per boeking, reserveringskosten: 15,- per online boeking of 27,50 per reisbureauboeking en eventuele klassentoeslagen of kortingen. HULST - Directeur Johan de Winter verlaat per 1 december de Rabo bank in Hulst. De Winter neemt vrijdag 26 no vember afscheid tijdens de 'leden- borrel' in gemeenschapscentrum Den Dullaert in Hulst. De direc teur van Rabo Hulst maakt de overstap van Zeeuws-Vlaanderen naar Zuid-Holland. Daar gaat hij aan de slag als directievoorzitter bij Rabobank Hoeksche Waard. De Winter was sinds 1 februari 2006 directeur van de Rabobank in het Land van Hulstna de fusie tussen de vestigingen Hulst/- Nieuw-Namen, Sint-Jansteen en Kloosterzande/Graauw. Wie hem bij Rabobank Hulst op volgt, is nog niet bekend. door Harold de Puysseleijr HULST - Het huishoudboekje van de gemeente Hulst vertoont tegen het einde van het jaar een tekort van zo'n 36.000 euro. Het college van burgemeester en wethouders meldt dat in de Na jaarsnota aan de fracties in de ge meenteraad. De dalende werkgelegenheid kost de gemeente dit jaar acht ton extra aan uitgaven in het kader van on der andere de Wet Werk en Bij stand en het vangnet voor zelfstan digen. Daarnaast is er sprake van extra kosten voor het collectief vervoer, lagere parkeeropbrengsten en kos ten voor de controle en inspectie van gastouders in het kader van de kinderopvang. Tenslotte was ook de algemene uitkering uit het Ge meentefonds lager dan werd ver wacht. Gelukkig waren er ook meevallers. Zo pakt de opbrengst van de preca- riobelasting aanzienlijk hoger uit dan voorzien (129.900 euro). Dit komt door grote bouwprojecten waar langdurig gebruik is gemaakt van de openbare weg voor de op slag van bouwmaterialen. Daar naast wordt ruim drie ton aan kos ten voor Plan Perkpolder inge bracht bij Perkpolder BV. Verder waren er minder mensen die subsidie aanvroegen om hun woning aan te passen zodat min- dervaliden er beter uit de voeten kunnen. Dit levert 170.000 euro op. Ook verkocht de gemeente voor 53.000 euro meer (tuin)grond dan verwacht. De Najaarsnota wordt donderdag 2 december besproken in de ad viescommissie Middelen. door Jeanette Vergouwen Wat in 1997 in Hengstdijk be gon als een ex periment is uit gegroeid tot een internationaal kunstweekend. „We wilden de Catharinakerk meer in de schijnwerper plaatsen", vertelt Eddie Prince van het organiserend comité. „Het exposeren van kunst leek ons een uitgesproken gelegen heid om het publiek te laten Zien hoe mooi dit gebouw is." Het .comité bestaat uit Jo de Cock, Arie Rommers, Evert Prince, Chris tina van Prooijen, Eddie Prince en Linda Schot. Zij speuren in de maanden voor de tentoonstelling naar werken en combinaties er van. Gelet wordt vooral op: kwali teit en diversiteit. Het comité volg de dertien jaar geleden de groep op, die namens het kerkbestuur een actie op touw had gezet om geld in te zamelen voor de restau ratie en het onderhoud van de kerk. In de eerste jaren werd werk ge toond van Zeeuws-Vlamingen en Belgen. Kunstgroepen uit Eeklo, Gent en Beveren zorgden voor het internationale tintje. Het woord 'internationaal' krijgt dit jaar extra glans, dankzij Carolina Alonso. De Spaanse woont in Duitsland, maar haar werk ademt nog altijd een Spaanse sfeer uit. De Spaanse na tuur en cultuur zijn niet weg te denken in haar werken, door het gebruik van aardkleuren en de ver beelding van dynamische figuren, zoals een vurige flamencodanse res. Alonso heeft in haar werken ook de diverse stadia uit haar le ven vastgelegd. Veel Belgen/Vlamingen zijn als vanouds van de partij in Hengst dijk. Eén van hen is Ronny Stan- daert uit Roeselare. Hij voelt zich verwant aan de Franse cultuur, wat in zijn werk sterk tot uiting komt. Groepen Belgen exposeren ook. De Piet Staut Kunstkring uit Beveren is deze editie goed verte genwoordigd met zes leden. De sa menwerking met de Piet Staut De parochie Hengstdijk, waar bij het internationaal kunst- weekeinde elk jaar weer gastvrij heid geniet in de Catharinakerk, staat aan de vooravond van een bij zonder jaar, een jubeljaar. De histo rie van de kerkelijke gemeenschap gaat terug tot 1161, oftewel 850 jaar. Dat wordt in 2011 gevierd met tal van activiteiten. Stichting Be houd Catharinakerk vraagt ideeën in te zenden. De huidige kerk is overigens 'pas' van eind 1892, ge bouwd op de plek van de in afge broken twaalfde eeuwse kerk. Kunstkring dateert van 2001. Het heeft geleid tot een uitwisseling. Het comité kreeg voor dit baanbre kende werk in 2007 de culturele prijs van de gemeente Hulst. Naast de vele schilderijen, gouaches, aquarellen is ko mend kunstweekeinde ook werk te zien van twee beeld houwers. Deelnemers zijn: Rene Adriaansen (Middelburg), Carolina Alonso (Kürten Duitsland), Margot Bie- rens (Waterlandkerkje), Chris Bon- jean (Antwerpen), Gilbert Corne lls (Beveren), Dieneke Covens (Kloosterzande), Theo Jordans (Groede), Jarina Kisjes-van der Lent (Hulst), Anita van Lindt (Vra- sene), Alida Lyssens (Sint-Ni- klaas), Rob Nagtzaam (Ridder kerk), Linda Schot (Heikant), Thea van Soelen (Vlissingen), Ronny Standaert (RoeselareFreida Ste vens (Beveren), Marc van Wabeke (Beveren) en Bram de Winter (Ridderkerk). De tentoonstelling wordt donder dagavond officieel geopend, met muziek en voordrachten. De expo sitie is gratis te bezoeken van vrij dag 26 november tot en met zon dag 28 november, van 10.00 tot 17.00 uur. Het publiek kan kans- kaarten kopen en maakt kans een kunstwerk(je) te winnen dat door de deelnemende kunstenaars be schikbaar wordt gesteld. Q www.catharinakerk.hengstdijk.eu Spectaculaire 8 daagse 55+ aanbieding op basis van vol pension Geniet nu heel voordelig van een onbezorgde winterzon- vakantie met tal van activiteiten, aan de Costa del Sol. U verblijft in Benalmadena, een gezellige badplaats met een mooi strand en een trendy jachthaven met uitnodi gende terrasjes en een winkelcentrum. De boulevard van Benalmadena is verbonden met de boulevard van Torremo- linos en leent zich uitstekend voor een lange wandeling. Torremolinos en Fuengirola zijn ook per bus en/of trein uitstekend bereikbaar. Aparthotel Holiday Resort**** Benalmadena Dif viersterren resort ligt op ca. 800 meter van het strand en beschikt o.a. over een restaurant, binnenzwembad en luxe 2-kamer appartementen. Tegen betaling kunt u gebruik maken van de sauna, het stoombad of een ontspannen massage. Deze winterzonaanbieding is inclusief: Vliegreis metTransavia (U-klasse) Retourtransfer 7 overnachtingen in een 2-kamerappartement Volpension, inclusief water en wijn tijdens de maaltijden Diverse activiteiten zoals bingo en bridge Nederlandse hostess 1 excursie van 54 dag naar Malaga o.l.v. Nederlandse gids 1 excursie van 54 dag naar Mijas en Torremolinos o.l.v. een Nederlandse gids Het arrangement is geldig t/m 9 april 2011, aankomst: donderdagen zaterdag.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 46