Biufcm Si 7 BUumt dinsdag 23 november 2010 Viuwsckcud Vuuvkorj- De standaard vuurkorven kun je in heel wat winkels kopen. Van de Blokker tot de Gamma en van Groenrijk tot webshops. Een simpele stalen vuurkorf hoeft niet duur te zijn. Voor 25 euro kun je er al een kopen bij bijvoorbeeld de Praxis. Vaak moetje er wel een losse asplaat bij kopen. Wel zo handig als je niet de volgende ochtend alle rotzooi bij elkaar wilt vegen. Wie een standaard vuurkorf te simpel vindt en liever voor design gaat, kan de Floral vuurkorf van JSPR overwegen. Deze vuur korf brandt op gas en is ook als gaslamp te gebruiken. De vuurkorf is ontworpen door Jasper van Grootel en Jeffrey Brown ontwierp het patroon dat gebaseerd is op planten en bloemen. De Floral vuurkorf van JSPR is 110 centimeter hoog en is in elke gewenste kleur te bestellen. Hij kost 975,- euro. TuuvkoArd JSPR De tuinhaard past misschien nog wel het best in een tuinwoonkamer. De tuinhaard lijkt op een binnenhaard, compleet met schoorsteen. Er zijn tuinhaarden in allerlei soorten materi alen te koop. Deze tuinhaard van Landleven heeft een natuurlijke uitstraling door het gebruik van keien. Deze haard is in een wip omgetoverd tot barbecue. De schoorsteen is namelijk omgekeerd te gebruiken als tafeltje en eronder is een rooster om vlees op te gril len. Na het eten zet je zo weer de schoorsteen op de haard, waarna je nog uren bij de warmte van de avond kunt genieten. Deze haard kost 595,- euro.. In steeds meer tuinen zie je de vuurschaal. Zo'n schaal is niet alleen eigentijds, hij is ook multifunctioneel. Je kunt hem gebruiken om er een kampvuur in te stoken, maar leg er een rooster op en je hebt een barbecue. Andere mensen gebrui ken de schaal in de zomer als plantenbak en in de winter als vuurschaal. Er zijn vuurschalen in verschillende maten te koop. Deze van onbehandeld staal is er al vanaf 80 centimeter. Die kost 119,- euro. Die van een meter in doorsnee kost 179,- euro. Voor een schaal van 120 centimeter moetje rekenen op 209,- euro en de duurste is die van 150 centimeter: 398,- euro.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 41