2 ÏKjUrOrjoif dinsdag 23 november 2010 Golf by the Sea omvat een 3D midget-GlowGolf, een indoor golfcentrum met drie professionele golf- simulatoren (ruim vijftig bestaande banen van over de hele wereld!), een putting-green om het korte spel te oefenen en drie pool-tafels. Het is half twee als we binnenstappen. In het ruime en stijlvol ingerichte restaurant zijn ver schillende tafels gedekt voor een kinderfeestje. „U kunt voortaan beter eerst reserveren", zegt eigenaresse Irm van Vliet-Rolloos. „Alleen de donderdag is wat stiller. Afgelopen zomer waren er dagen bij dat we 700 man binnenkre gen en het wordt alleen maar drukker." Golf by the Sea gaat nu zijn eerste winter in en hoopt veel golfers te trekken die dan aan hun conditie willen werken en hun techniek verbeteren. De elk-weer-voorziening is niet alleen in trek bij vriendengroepen, stellen en ouders met kinderen, maar ook een geliefde bestemming voor bedrijfsuitjes en kinderfeestjes. Terwijl we op onze beurt wachten - er zijn nog drie kinderfeestjes vóór ons - wordt aan de bar onderhandeld over een arrangement voor een familiefeestje. Blijkbaar is er nogal wat mogelijk. Hoewel de kaart alleen kleine hapjes vermeldt, kan er desgewenst ook kreeft op ta fel komen, of een Indisch buffet. Feestgangers kunnen combinaties boeken van GlowGolf, pooltafels en golfsimulatoren, zodat zowel de kinderen als de volwassenen aan hun trekken komen. „Bij bedrijfsuitjes worden de groe pen soms opgesplitst om afwisselend pool, indoorgolf en midgetgolf te spelen", vertelt Irm van Vliet-Rolloos. Wij kiezen vooralsnog voor GlowGolf en stappen het parcours van de 18-holes overdekte midgetgolfbaan in. Met fluorescerende verfis een oerwoud geschil derd, dat in combinatie met de blacklights een hallucinerend effect creëert. „Wilt u er een 3D- bril bij?", vraagt de baliemedewerkster. Dat willen we wel. Met de 3D-bril op stappen we GlowGolf in. Het lijkt alsof we een computer spel instappen - afstand en diepte veranderen, de kleuren zijn onwerkelijk fel. Na dik een uur hebben we alle achttien holes afgewerkt. We zouden nu tegen een gereduceerd tarief nog een keer kunnen, maar besluiten in plaats daarvan iets te drinken en nog even te kijken hoe de golfsimulatoren werken. Een meisje en een jongen doen hun eerste slagen, geholpen door een medewerkster van Golf by the Sea. „Die arm gestrekt - daar slaan - goed zo!" Op het scherm is een afbeelding van een golfbaan te zien, waar nu een balletje over het gras vliegt. Ook verschijnt er uiteenlo pend informatie over de slag. De jongste in ons gezelschap is zeven. Is dat te jong voor de golfsimulator, vragen we aan de medewerkster. Geen probleem. Kinderen vanaf 6 jaar kunnen een lesprogramma volgen. „En elke woensdag van 14 tot 16 uur en zater dag van 10 tot 12 uur is het Kidsgolfvertelt ze. „Dan mogen kinderen tot 12 jaar in groepjes van vier, inclusief begeleiding, voor 12,50 per kind komen golfen." Zeker weten: hier komen we terug. Ondine van der Vleuten Hoera, herfst! De dagen worden korter. Je wilt schuilen tegen de herfstbuien. Of je hebt gewoon zin om een uurtje minigolfend op jungle safari te gaan. Kom naar GlowGolf, bij ons word je nooit nat!" GlowGolf weet zichzelf goed te verkopen. Aangezien het buiten inderdaad koud, winderig en nat is, besluiten we op een woensdagmiddag maar eens een balletje te gaan slaan bij Golf by the Sea, de 'indoor golfbeleving'van het uitgaanspark ZEP in Middelburg. Foto rechts: Achterin het sfeervolle restaurant van Golf by the Sea bevindt zich (rechts) een putting-green om het korte spel te oefenen; linksachter bevinden zich drie pooltafels en drie professionele golfsimulatoren, die geprogrammeerd zijn met meer dan vijftig bestaande golfbanen van over de hele wereld. Foto boven: GlowGolf is een midgetgolf-traject van 18 holes in een surrealistische jungle van fluorescerende kleuren, die met een 3D-bril op nog magischer wordt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 36