De Bokx sterk in menwedstrijd 20 Springkampioenschap succesvol voor MTV Zwemmers van Stormvogel In vorm Nederland Bloeit verlengt contract Vos OMPETITIE Koetsier doet goede zaken in klasse L enkelspan Zeeuwse duivengeneraals gehuldigd dinsdag 23 november 2010 TERNEUZEN De Stormvogel heeft de Kring Spee- do Club Meet wederom weten te winnen. De Vlissingers wisten na een spannende wedstrijd af te reke nen met de rest van de teams uit de provincie. Namens de Stormvo gel waren Laura Nieuwland, Melle van Gemert, Ruden de Ridder en Lieke Tommei degenen die de ploeg op sleeptouw namen. De ploeg van trainer Marcel Kort kan zich nu opmaken voor de landelij ke finale die begin volgend jaar in Amsterdam zal worden gehouden. De Schelde uit Terneuzen werd tweede. De derde plaats ging naar Luctor et Emergo uit Middelburg. WAGENINGEN Nederland Bloeit is ook volgend jaar hoofdsponsor van de wieler ploeg die is opgebouwd rond Ma rianne Vos. „Het seizoen 2010 lever de de sponsor en de wielerploeg ongekend veel publiciteit en spor tieve successen op", aldus Neder land Bloeit. Vos is ook in het nieuwe seizoen de onbetwiste kopvrouw van ploegleider Jeroen Blijlevens. Nederland Bloeit versterkt zich ver der met vier buitenlanders: de Zwitserse rensters Patricia Schwa- ger en Emilie Aubry, de Engelse Emma Trott en de Duitse Sarah Düster. door Lucien Roelandt NIEUW- EN SINT JOOSLAND - Brigitte de Bokx deed met Twarres voor de wagen zaterdag in de tweede ron de van de Wintercompetitie van de Zeeuwse Menvereniging goede zaken. De koetsier uit 's-Heer Arendskerke stuurde in de klasse L enkelspan paarden in Stal de Kroo in Nieuw- en Sint Joosland de ruin met 65,16 procent naar een af getekende overwinning. De aan spanning sloeg daarmee een gat van bijna vijf procent met routi nier Leo Paauwe met Yoep. De nes tor van de Zeeuwse mensport uit Nisse moest de tweede stek ook nog delen met Carla Lankhaar met de vosruin Dandy. In een zinderende barrage eiste De Bokx ook nog het oranje erelint in de in handicap verreden B-L klas se vaardigheid op. Als eerste star ter stuurde De Bokx de bruine ruin in een minuut en twaalf se conden foutloos door het par koers. Met het mes tussen de tan den ging Annemieke Hannewijk met de ontketende ruin Peter Pan op jacht naar de zege. Maar de aan spanning uit Heinkenszand kwam hiervoor een tel tekort. De Bokx: „Het liep wel lekker maar dit had ik echt niet verwacht. Zeker niet dat ik in de dressuur Leo zou ver slaan. Ik rij pas in L en heb nu al voldoende winstpunten voor M. Maar ik wacht nog even met de overstap. Twarres loopt nog niet zo fijn aan de leidsels. Ik wil eerst met mijn trainer Christiaan Pro voost nog de puntjes op de i zet ten." Paauwe kon goed met zijn tweede plaats leven. „Ik heb de afgelopen tijd veel pech gehad met mijn paar den. Yoep heb ik nog niet zo lang. Het is een fijn paard om te men nen en heeft veel talent. De men sen denken dan dat je de draad zo weer oppakt. Maar zo werkt het niet. Je moet aan elkaar wennen." Bij het tweespan pony's voldeed Heidi te Poele in de dressuur aan de hooggespannen verwachtin gen. De koetsier uit Wolphaarts- dijk stuurde Tinka en Twarres met 63,33 procent in B/L naar de zege. Ruim een procent meer dan Danielle Weststrate met Dany en Bliksem voor de wagen. Ook in de vaardigheid ging Te Poe le als favoriet van start. Maar in de haast haalde de aanspanning een balletje naar de bodem. De over winning werd een prooi voor Jan-Willem de Jonge uit 's-Heer Abtskerke met Desi en Samira. Voor Jan-Leen Boot uit Zierikzee, die met Binck en Melle twee bal len naar de bodem haalde. Geef je op voor de PZC voetbalquiz die in januari wordt gehouden. Ga naar www.pzc.nl/voetbalquiz STUUR UW TIPS NAAR sport@pzc.nl YERSEKE - De combinatie Traas, de gebroeders Scheele, de gebroeders Van Beveren, Herman Ca- lon en Koen Minderhoud werden afgelopen zater dag gehuldigd tijdens het jaarlijkse duivenfeest van de Afdeling Zeeland in partycentrum de Zae- te in Yerseke. De generale topvijf, onder aanvoe ring van Ronald en Louis Traas uit Nieuwdorp, werden door afdelingsvoorzitter Peter Provoost naar het podium gehaald. Het was niet de enige huldiging, want alle kampioenen in de diverse dis ciplines mochten met hun bokalen naar huis. Peter Provoost: „We hebben in de duivensport al jaren te maken met krimp, maar dat was hier van daag niet te merken want de opkomst was zeker niet minder dan de afgelopen jaren." Schildersbedrijf Schiboo Grijpskerke Molenstraat 22 Grijpskerke Tel. 0118-591658 www.schiboo.com Schildersbedrijf M.J. Janse en Zoon Arnesteinweg 48 M Tel. 0118-626618 Den Breejen Zeeland I Singel 259 Vlissingen Tel. 0118-412308 www.breejenzeeland.nl Schildersbedrijf Buitela Pouwer Octrooiweg 1 Tel. 0118-413611 door Janny Vermeule www.schildersbedrijfjanse.nlwww.buitelaar-pouwer.nl MIDDELBURG - Turn'87 uit Oost- burg en MTV Middelburg grossier den afgelopen zaterdag in medail les bij de regionale kampioen schappen groepsspringen. Voor het A-, B- en C-niveau werd in Dinteloord het regiokampioen schap afgewerkt. Gedurende de he le dag streden de negentien vereni gingen voor de ereplaatsen. Gymnastiekvereniging Turn'87 had een afvaardiging van zes teams in de drie leeftijdscategorie ën en haalde in totaal negen po diumplaatsen. MTV haalde zeven keer goud en vier keer zilver. Met name de meisjes in het B-niveau scoorden optimaal. Op alle onder delen werd het goud gehaald. Het tweede team van MTV turnde op drie onderdelen naar zilver. De Middelburgse springsters haal den dermate hoge punten dat zij de op drie onderdelen promove ren. In het A-niveau kende de Mid delburgse club weinig tegenstand, maar moest wel de nodige punten pakken om de prijzen in ont vangst te nemen. Dit resulteerde in drie gouden en een zilveren me daille. De meisjes jeugd van Turn'87 hebben een tweede plaats behaald op het onderdeel airtum- bling C. Het mixteam jeugd was goed voor drie keer goud op mi- nitrampoline B, airtumbling C, en minitrampoline pegases C. Het mixteam junioren scoorde ook twee ereplaatsen met een eerste plaats op minitrampoline B en op airtumbling B. Het oudste mix team mannen/ vrouwen scoorden drie ereplaatsen met een promotie op de airtumbling naar A en eer ste plaatsen op minitrampoline en minitrampoline pegases. UIT BADMINTON Derde klasse: Rillandia Smashers 2-Kats 1 5-3. Vierde klasse: Schepnet 1-Marathon 2 0-8, Zierikzee 1-Schepnet 1 6-2, Pluumpje 2-Schepnet 1 5-3. Vijfde klasse: Schepnet 3-Marathon 3 3-5, Schepnet 3—Sjuttul 3 8-0, Sjuttul 3-Marathon 3 1-7. JUDO Beek en Donk. Tot 17 jaar. Derde plaats: Tess Cornelius -52kg.(F. de Boevere). Tot 15 jaar. Eerste plaats: Ramon de Leeuw -34kg. (J.Goes) Leonie Blaakman -48kg.(Geelhoed). Tweede plaats: Boaz Kalkhoven -46kg. (Geelhoed) Mauk Moerman -60kg. (J.Goes). Derde plaats: Zeno Canninga -55kg.(ss Geelhoed), Amber Rijn -48kg. Denise de Korte -57kg. (beiden J.Goes). Tot 12 jaar. Eerste plaats: Kiara Mul der -40kg. (Geelhoed) Jarno Bouwmeester -38kg. (J.Goes). Tweede plaats: Zoïe Moerman -32kg. (J.Goes). Derde plaats: Kevin Gouds waard -34kg. (ss Geelhoed). Tot 10 jaar. Twee de plaats: Gijs Heppe -42kg.(J.Goes). Derde plaats: Josca Boer -40kg. (Geelhoed). Tot 8 jaar. Tweede plaats: Indy Godschalk -24kg. (Geelhoed). ZAALVOETBAL RZW. Tweede klasse. Damen/Schelde - Garderen/Dekker 11-4, Akkerdaas - WZP 1-4, KWPD - Geen Idee 1 9-3, Hiwako - TA control systems 12-4, Arnemuiden - Domburg ZV 2 4-4. Derde klasse. Schinkel-Engiplast/Uitrtn 2 1-1, Torna - ECL services 6-7, Westkapelle 2 - Van Boxtel tegelw 10-4, Zeeuwsche Stryders - AFC 3-7, Laurens-Logus 3-2. Vierde klasse. Geen Idee 2 - Jobse 3-3, MCD-Gouwe Gheyt/SVB 2-6, Agilent-Thermo 7-2, Draad krabbers - Don 5-7.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 28