sport 125 er bijtincident loogste niveau fietsen Terneuzense Boys test vanavond drie Belgische spelers in oefenduel Van der Klooster begint seizoen in Landgraaf se Mourinho niet hang Willeboordse favoriet in Abu Dhabi Topschutter Morad Bobouh loopt halfje uit 3A r 1C dinsdag 23 november 2010 ZSWB pggggj^^ag 8&B8B5S José Mourinho is niet bang dat Luis Suarez een speler van Real Madrid in zijn nek bijt. Dat zal niet gebeuren", zei de succesvolle trainer gisteren. „Hij zal dat niet letterlijk doen. We moeten wel oppassen dat Suarez ons niet figuurlijk bij de keel pakt." door Dick Sintenie amsterdam - Ajax heeft Luis Sua rez voor twee competitiewedstrij den geschorst naar aanleiding van zijn wangedrag in de wedstrijd te gen PSV. Hij beet tegenstander Ot- man Bakkal in zijn schouder. Sua rez speelt vanavond wel mee tegen Real Madrid. De aanklager van de KNVB is een onderzoek begonnen naar het inci dent dat zaterdag plaats had in de slotfase van Ajax-PSV (o-o). Sua rez kan zeer waarschijnlijk ook een schorsing van de voetbalbond tegemoet zien. Voor hetzelfde ver grijp kreeg Sebastien Sansoni (toen spelend voor Vitesse) in 2007 vijf duels aan zijn broek. De bizarre overtreding van Suarez was ook gisteren nog het gesprek van de dag. In de Arena kreeg trai ner Martin jol tijdens een perscon ferentie voorafgaand aan de be langrijke Champions Leaguewed strijd tegen Real Madrid vrijwel al leen vragen over het 'bijtincident' voor zijn kiezen. Jol hield zijn ka ken echter op elkaar. „We hebben op dit moment belangrijkere za ken aan ons hoofd." Ajax had op het moment van de bijeenkomst in de perskamer van de Arena nog niet bekend gemaakt dat de dub Suarez zelf zou schorsen, of mis schien was die beslissing nog niet genomen. De persconferentie riep daardoor meer vragen op dan er werden be antwoord. „We hebben vanoch tend met Luis gesproken", zei jol. „Maar over de inhoud van dat ge sprek zeg ik niets. En ik zeg ook niks over de mogelijke consequen ties voor zijn gedrag. Het is een in terne aangelegenheid. Ik word een beetje moe van alle randzaken. Ik begrijp dat die erbij horen, maar wij willen ons op de hoofdzaak concentreren: Real Madrid. Na die wedstrijd wordt duidelijk wat ons standpunt is in de zaak-Suarez." Anderhalf uur later kwam Ajax met een verklaring naar buiten dat de club zelf Suarez twee competi tiewedstrijden aan de kant houdt: tegen VW en NEC. Hij krijgt bo vendien een geldboete die wordt overgemaakt naar een nog te bepa len goed doel. Ook Rasmus Lindgren doet niet mee tegen VW en NEC. De Zweedse middenvelder kreeg zater dag tegen PSV in de extra tijd de rode kaart wegens een charge op PSV-speler Ibrahim Afellay. Hij is door de KNVB voor twee wedstrij den geschorst. Ajax heeft kennelijk niet overwo gen de schorsing van Suarez on middellijk te laten ingaan. Jol gaf tijdens de persconferentie name lijk wél expliciet antwoord op de vraag of hij van plan was zijn be langrijkste speler buiten de selec tie te laten voor het duel met Real Madrid. „Luis is er tegen Real ge woon bij. En hij draagt ook de aan voerdersband, want hij is onze aan voerder: formeel, informeel, ge voelsmatig." Ajax en jol is er alles aan gelegen om in Groep G in elk geval Auxer- re voor te blijven, zodat de Europe se campagne ook na de winterstop - al is dat een verdieping lager in de Europa League - kan worden voortgezet. Maar het zal in de hui dige vorm niet meevallen een re sultaat te halen tegen Real Madrid. In de uitwedstrijd werd Ajax weg gespeeld (2-0). jol: „Ik denk dat Real de grote favoriet is om de Champions League te winnen, want dat doet José Mourinho meestal met zijn clubs." De selectie van Ajax is vrijwel com pleet. Jol heeft Ahmed 'Mido' Hos- sam niet in zijn groep van negen tien spelers opgenomen. door Barry van der Hooft terneuzen - De kans is groot dat Terneuzense Boys de eerste selec tie op korte termijn versterkt. De zaterdag-eersteklasser test van avond op eigen veld in het oefen duel met stadgenoot Terneuzen (aftrap 19.30 uur) drie Belgische spelers die sinds een paar weken zonder club zitten, nadat ze door SV Zottegem op straat werden ge zet. De bekendste van het trio is Ste fan van Dender. De 33-jarige links back speelde in het seizoen 2006/2007 voor Hoek en was des tijds aanvoerder. Hij vertrok naar Eendracht Aalst en speelde dit sei zoen in de vierde klasse nationaal voor Zottegem. Vanwege finan ciële problemen kregen zes spelers begin deze maand te horen dat geen prijs meer werd gesteld op hun aanwezigheid. Naast Van Den der moesten ook de aanvallende middenvelders Vincent Varache (28) en Didier Heack (26) vertrek ken. De drie Belgen trainden afge lopen week twee keer mee bij Ter neuzense Boys en mogen deze week nog eens laten zien wat ze in hun mars hebben. Vanavond in het oefenduel met zondag-tweede klasser Terneuzen, donderdag tij dens de training en aanstaande za terdag in de volgende oefenwed strijd tegen Yerseke. Terneuzense Boys wil de selectie versterken, omdat de club zich graag wil handhaven in de eerste klasse. De ploeg van trainer Karl Vergouwen bezet op dit moment de voorlaatste plaats, met acht pun ten. In de eerste tien duels slaagde de formatie er slechts vijf keer in te scoren. Alleen de nog puntloze hekkensluiter FC Dauwendaele door Roeland van Vliet vlissingen - De Vlissingse zitkskiër Kees-Jan van der Kloos ter heeft donderdag en vrijdag voor het eerst wedstrijden in Ne derland. Op de indoorbaan van Snow World in Landgraaf doet de 33-jarige paralympiër twee keer mee aan een slalom. Het gaat in het zuiden van Lim burg om zogenoemde IPC AS-wed strijden. Qua niveau zitten die net onder de Europa Cups. Van der Klooster: „Voor onervaren skiërs is zo'n wedstrijd een opstapje rich ting de Europa Cups. Ze kunnen punten verdienen om in grotere ra ces te mogen starten." Van der Klooster, die als enige Ne derlander deelnam aan de Para lympische Winterspelen in Van couver, is het niveau van IP- CAS-wedstrijden al ontgroeid. Des ondanks verwacht hij niet één-twee-drie te winnen. „Mis schien zijn er nog wel andere goe de mannen uit Oostenrijk of Duits land, die Landgraaf net als ik een mooie plek vinden om hun sei zoen te beginnen. Maar aan topvijf- plekken zit ik toch wel te denken." Slalom is niet het favoriete alpine onderdeel van de Vlissinger. Hij komt liever in actie op de snellere nummers, zoals de reuzenslalom en de Super-G. Maar voor die disci plines is in Snow World geen ruimte. „De baan is er te kort voor. Alleen bij de slalom voldoet hij aan de eisen van de internationale skifederatie FIS." Zowel op donderdag als vrijdag maken alle deelnemers twee runs. Van beide dagen wordt een apart klassement opgemaakt. Er wordt gestreden in zes categorieën: man nen blind, mannen staand, man nen zittend, vrouwen blind, vrou wen staand en vrouwen zittend. (vier goals) heeft minder vaak ge scoord. Volgens de beleidsbepalers van de zaterdag-eersteklasser is de eerste selectie op dit moment te smal. Veel spelers die voor dit seizoen werden aangetrokken of aan de eerste selectie werden toegevoegd spelen hun wedstrijden vooral in het tweede en derde elftal, omdat het niveau van de eerste klasse te hoog gegrepen is. Daarnaast kan op Dzingis Asanovs- ki geen beroep meer gedaan wor den. De van HW'24 overgekomen middenvelder kwam aan het be gin van het seizoen in actie tijdens het bekerduel met Kloetinge, maar bleek toen nog geschorst te zijn. De KNVB legde hem vervolgens een schorsing van acht duels op. Vanaf dat moment heeft Asanovs- ki zijn gezicht niet meer laten zien bij Terneuzense Boys. abu dhabi - judoka Elisabeth Wil leboordse is vandaag tijdens de Grand Prix van Abu Dhabi als eer ste geplaatst. De Middelburgse nummer twee van de wereld hoeft daardoor pas in de kwartfinales in actie te komen. In de klasse -63 kilo doen slechts veertien judoka's mee. Ook in de andere vrouwenklasses is het deelnemersveld klein. Bij de man nen is het doordeweekse wereld bekertoernooi juist wel sterk be zet. Willeboordse, de regerend Euro pees kampioene, treft in de kwart finales de winnares van de partij tussen de Chinese Lili Xu en de Francaise Clarisse Agbegnenou, respectievelijk de nummers 37 en 41 van de ranking. Landgenote Anicka van Emden, die in het Mid den-Oosten als tweede geplaatst is, kan ze pas in de finale tegenko men. Hoogerland aan. Aan één koers wil de Yersekenaar zeker aan de start staan. „Aan Luik-Bastena ken-Luik. Dat is mijn koers. Vorig jaar mochten we niet meedoen. Dat deed pijn. Ik ben blij dat we er nu wel bij zijn." Hoogerland (27) reist wat eerder dan zijn ploeg af naar Spanje. Zon dag vertrekt hij al. Het wordt zijn Johnny Hoogerland derde trainingsweek. Vorige week maandag stapte hij voor het eerst op de fiets na een vakantie op Ja maica. Op 20 december keert de ploeg terug naar Nederland, waar na Hoogerland in januari nog eens drie weken in Spanje gaat trainen. Op 16 januari begint het seizoen in Australië met de Tour Down Under, die tot 23 januari duurt. Sinds 3 november waren tien wie lerploegen verzekerd van de status UCI Pro Teams. Dat waren AG2R, Garmin, Katusha, Lampre, Omega Pharma Lotto, Quick Step, Rabo bank, Saxo Bank, Sky en RadioS- hack. Er was plaats voor achttien teams. De internationale wieler bond maakte gisteren de lijst com pleet met BMC, Euskatel, Highroad, Liquigas, Luxemburg Cycling Project, Movistar, Astana en Vacansoleil. De verzoeken van onder meer Geox (met Sastre en Mentsjov) en Cofidis werden afgewezen. middelburg - Morad Bobouh is een half puntje uitgelopen in het PZC-topscorersklassement. De aan valler van Zeelandia Middelburg maakte zondag tegen SC Gastel (2-1-zege) zijn vijftiende doelpunt en bracht zijn puntentotaal daar mee op 22,5 punten. Frank van de Helm (Zierikzee) heeft op de tweede plaats gezel schap gekregen van Rachid Bou- houdane. De ervaren spits van Vos meer maakte zaterdag vanaf de stip zijn negentiende doelpunt van het seizoen. Het duel waarin hij dat deed (tegen Kogelvangers) werd na 81 minuten gestaakt om dat buiten de lijnen supporters slaags raakten met elkaar. De enige nieuwe naam in de top tien van het klassement is die van Niels Kole. Hij scoorde tweemaal voor Wemeldinge en kwam daar mee op dertien doelpunten. klasse goals factor totaal 1 Morad Bobouh Zeel. Middelburg zon 15 1,5 22,5 2 Rachid Bouhoudane Vosmeer 4B zat 19 19 Frank van der Helm Zierikzee 4B zat 19 1 19 4 Lodewijk van Keeken IJzendijke 5A zon 15 1 15 5 Timmy Goossens Philippine 5A zon 14 14 6 Maarten Griep Heinkenszand 3A zat 9 1,5 13,5 Kyle Doesburg Goes 2E zon 9 1,5 13,5 8 Niels Kole Wemeldinge 4A zat 13 1 13 Mariusz Mosiej Kwadendamme 5B zon 13 1 13 10 Sebastian Lagrand Hoedekenskerke 4A zat 12 12 Ronald Zwager Duiveland 2E zat 8 1,5 12 Pieterde Munnik DFS 3A zat 8 1,5 12 Jaimy de Visser Axel 3A zon 8 1,5 12 Peter Dieleman Zaamslag zat 6 'c 2 p 12

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 27