Jol houdt kaken op elkaar o 24 Een seizoen niet schaatsen Hoogerland mag op 1 doet pijn bij Sven Kramer Angenent uitgeloot voor Elfstedentocht Maradona inspireert tennisser Djokovic Volendam onderuit tegen Emmen Ronny Tresonie blijft bij Sluis Jan van der Weele stopt als voorzitter LU I S SUA RSZ Ajax heeft Luis Suarez voor twee competitiewed strijden geschorst. De directie van de club heeft de aanvoerder bovendien een hoge boete opgelegd. dinsdag 23 november 2010 LEEUWARDEN Schaatser en spruitjeskweker Henk Angenent is uitgeloot voor een eventuele Elfstedentocht deze win ter. Dat heeft zijn vrouw, Sannah Angenent, gisteren gezegd. De win naar van de laatste Elfstedentocht - in 1997 - kreeg vorige week de brief met de teleurstellende mededeling, zegt zijn vrouw. De Koninklijke Vereniging De Friesche Elf Steden heeft 30.000 leden. Ongeveer twee derde van de- leden kan meedoen aan de tocht. Een gedeelte van de leden is ieder jaar verzekerd van een rugnummer. LONDEN Diego Maradona was gisteren de verrassende toeschouwer bij de tennispartij tussen Novak Djoko vic en Tomas Berdych in de ATP World Tour Finals. 'Pluisje' kwam halverwege de eerste set de O2 Are na in Londen binnenwandelen en zette zich tussen de fans van Djoko vic. De Serviër zette vervolgens in een puike demonstratie de Tsjech Berdych in twee sets opzij: 6-3 6-3. Na de winst applaudisseerde Djoko vic voor de voetballegende uit Ar gentinië. „Dank voor je komst. Een geweldige eer." VOLENDAM In de strijd om de titel heeft num mer twee FC Volendam gistera vond op eigen veld een pijnlijke ne derlaag geleden. De ploeg van trai ner Gert Kruys ging verrassend on deruit tegen het laaggeklasseerde FC Emmen: 1-3. Daardoor staat kop loper FC Zwolle nu drie punten los van de naaste belager. Vrijdag speelt FC Volendam de uitwed strijd tegen de lijstaanvoerder. FC Emmen leidde na een kwartier al met 2-0. Het was de eerste nederlaag voor FC Volendam in deze competitie. Sluis Ronny Tresonie is ook in het voet balseizoen 2011-2012 hoofdtrainer bij voetbalvereniging Sluis. In goed overleg is besloten om het huidige contract van de oefenmees- ter te verlengen. De mogelijkheden om een langer dienstverband met elkaar aan te gaan worden onderzocht door het bestuur. Sluis staat op dit moment op de tweede plaats in de zondag vijfde klasse A. KLOETINGE Jan van der Weele is gestopt als voorzitter van voetbalvereniging Kloetinge. Tijdens de algemene le denvergadering van gisteravond maakte hij zijn besluit bekend. Van der Weele was vijfjaar voorzit ter van de hoofdklasser. De reden voor zijn vertrek is het grote tijdsbeslag, dat het voorzitter schap met zich meebrengt. De taken worden voorlopig waarge nomen door de overige bestuursle den, die verder op zoek gaan naar een opvolger. Ajax pakte tot nu toe vier punten in de Champions League, Real Madrid heeft er 10 en is al een ronde verder. De selectie van Ajax bereidde zich gisteren voor op het Champions Leagueduel tegen Real Madrid. Onderwerp van gesprek was vooral het gedrag van Luis Suarez (rechts) in de wedstrijd tegen PSV, waarin de spits Otman Bakkal in zijn schouder beet. foto Olaf Kraak/ANP door Johan Stobbe HEERENVEEN - Er staat een streep door het schaatsseizoen van Sven Kramer. Door een bovenbeenbles sure komt de olympisch kampioen op de 5 kilometer dit schaatsjaar niet in actie. „Schaatsen is mijn liefde en mijn leven. Als ik dat een seizoen niet kan doen, komt de klap hard aan", liet de Fries vanuit het Zuid-Afrikaanse Stellenbosch weten. Een spier aan de binnenkant van zijn rechterbovenbeen, in de buurt van zijn knie, zit Kramer dwars. De laatste weken heeft hij er al last van. „Ie traint er wel mee door, maar nu weet ik dat het geen haalbare kaart is. Elke och tend hoop ik dat het weg is, maar dat is niet reëel. Hier ga ik niet van herstellen." Kramer kan niet in de noodzakelijke hoeken komen op het ijs en heeft ook met fietsen veel last bij het afzetten. „Dan val; len de meeste trainingsvormen snel weg. Het heeft niets met opla den voor het seizoen te maken. Ik had weer zin in toernooien, het be gon weer te kriebelen." Het eerste deel van het seizoen liet hij schie ten vanwege een trainingsachter stand, veroorzaakt door ziekte aan het eind van het vorige seizoen. Het NK allround in december ha len was zijn doel. Dat leek aanvan kelijk haalbaar. In Zuid-Afrika werkte hij de afgelopen week hard om in vorm te komen. „Het ging steeds beter en ik voelde me er wel goed bij." Na het NK wilde Kramer naar de grote internationa le kampioenschappen gaan. „Ik wil niets liever dan hard schaat sen. Elke dag sporten zonder pijn. Dat is nu niet mogelijk. Ik baal er ontzettend van." door Koen de Vries MIDDELBURG - Wielrenner Johnny Hoogerland mag eindelijk het pro gramma rijden waar hij al een paar jaar op hoopt. Gisteren be paalde de internationale wieleru- nie UC1 dat zijn ploeg Vacansoleil toetreedt tot de hoogste categorie van profploegen, die van de Pro Teams. Het betekent dat Vacansoleil de ko mende drie seizoenen startbewij zen krijgt voor de belangrijkste wielerwedstrijden ter wereld (World Tour, voorheen Pro Tour), met uitzondering van de drie gro te ronden. De organisaties van de Giro, de Tour en de Vuelta bepa len zelf welke teams aan hun etap pekoersen meedoen. De kans dat Hoogerland in 2011 aan de start van één van de drie grote ronden staat, is wel enorm toegenomen. Wel is zijn ploeg zeker van bijvoor beeld alle voor- en najaarsklassie- kers, zoals de Ronde van Vlaande ren, Parijs-Roubaix, Milaan-Sanre- mo, Luik-Bastenaken-Luik en de Ronde van Lombardije. Vacansoleil had tot gisteren nog geen plannen gemaakt voor het ko mende wielerseizoen. Het manage ment wist dat de kans op het krij gen van de hoogste licentie groot was, maar wilde daar niet op voor uit lopen. „Dan kan het alleen maar tegenvallen", lichtte Johnny Hoogerland gisteravond toe. „Maar nu gaan we plannen ma ken." Vacansoleil stond aan het eind van dit seizoen op de twaalfde plaats van de wereldranglijst, terwijl er plaats is voor achttien Pro Teams. De licentiecommissie constateerde vervolgens dat de wielerploeg ook administratief, ethisch en finan cieel klaar was voor promotie. „Volgende maand gaan we op trai ningskamp in Spanje. Daar gaan we om de tafel zitten", kondigt

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 26