22 zeeland Minister Ondernemen doet u met dOndernemerzwn.n| brieven Genomineerden prijs creatief ondernemerschap dinsdag 23 november 2010 smsmsmmsm H8>wMWigBBagaMMBMiMawBwwiiiiiiii^iii|^Hiiiiiwiiiiiiiiiiy Ontpoldering ciële meevallers en wat minder hoop vestigen op het voorkomen van lastenverzwaring van de huidi ge generatie. A.M. van den Broecke Beukenlaan 1, Middelburg Vertrektijden Sinds de verandering van de ver trektijden van het veer Breskens- Vlissingen is het voor vrijwel de meeste reizigers niet meer moge lijk,om de trein in Vlissingen te ha len. Het gevolg is, dat er een half uur of langer gewacht moet wor den op de volgende trein. Alleen de allersnelsten onder ons, veelal de jeugd dus redden het wel, maar ook alleen als er niets tegen zit. Rollatorgebruikers lopen dan letter lijk in de weg en halen de trein zo bij zo niet. Waarom niet gewoon die veerboot om kwart voor en kwart over het hele uur laten ver trekken? Dan kan iedereen op rus tige wijze de trein halen. A.J. vaira Harskamp Goedleven 17, Waterlandkerkje Schreeuw Minister Verhagen (m) krijgt uitleg. BORSSELE - „Hierbinnen ligt niet al leen radioactief afval, maar han gen ook kunstwerken. U heeft wat gemist. Echt, het is prachtig." Minister Maxime Verhagen (Ener gie) legt journalisten uit wat hij heeft gezien in de opslagruimte van laag- en middelactief radioac tief afval. Journalisten mochten om prakti sche redenen niet mee naar bin- Brieven (max. 150 woorden) richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 91 4330 AB Middelburg 0118-434005 lezersredacteur@pzc.nl Thermphos n Als niet-bèta-meisje (een domme blonde meid was niet op haar toe komst voorbereid) gaat chemie mij geheel boven de pet en ik heb geen enkel inzicht in de bedrijfsvoering van bijvoorbeeld Thermphos. Wat mij wel frappeert in deze zaak, is het feit dat er al decennia lang collectieve registratie-institu ten bestaan, waar men informatie kan opvragen betreffende morbidi teit en mortaliteit, als men een cau saal toxicologisch verband ver moedt, in relatie tot woon-/werk-/ leefomgeving. Ik denk hierbij aan databanken als het CBS en aan de Landelijke Medi sche Registratie. Via de LMR wor den alle aandoeningen geregis treerd volgens de internationale systematiek van de WHO, de ICD-CM (Clinical Modification van de International Classifica tion of Diseases). De LMR is in 1964 opgericht, en ik vermoed, dat vrijwel ieder Nederlands zieken huis hierin participeert. Monique Sturm Turkeye 16, Waterlandkerkje Thermphos 12 De Zeeuwse politieke top schiet eindelijk in gang in het vervuilings dossier Thermphos. Niet vanwege zeshonderd meldingen van gezond heidsproblemen van omwonen den en Sloe-werknemers, maar om in paniek hun eigen hachje te redden. En pas na het Zembla-pro- gramma, waarin de provincie te kijk is gezet. Niet de vervuiling, maar het televi sieprogramma is volgens Gedepu teerde Staten de ramp. Dat komt omdat zij hebben zitten slapen in plaats van actief op te treden. In Provinciale Staten stond niet de vervuiling centraal, maar politieke spelletjes en beeldvorming. Zelfs de heer Robesin (nooit betrapt op zorg voor milieu of natuur) werpt zich nu op als milieubeschermer. Rode draad: er komen verkiezin gen, tijd om zieltjes te winnen. Ge deputeerde Staten hebben einde lijk opening van zaken gegeven en komen met een nieuwe vergun ning met zwaardere eisen aan de uitstoot. Prima! Kunnen we nu rustig gaan slapen? Nee, elke dag gaat de gifuit- stoot nog door, dus elke dag zullen we de vinger aan de pols moeten blijven houden. Piet Blok Heer janszdorp 15, Kamperland Thermphos 13 In 1999 kwam aan het licht, dat de provincie Zuid-Holland met hei melijk bankieren (Ceteco-affaire) ontoelaatbare risico's had geno men. Dit leidde er toe, dat de com missaris van de koningin Leem huis moest aftreden. Wanneer vast komt te staan, dat commissaris van de koningin Peijs - als eerstverant woordelijke voor handhaving - in de Thermphos-affaire ontoelaatba re risico's heeft genomen met het oog op de gezondheid van de inwo ners, rest haar maar een ding en dat is aftreden. Met minder dienen Provinciale Sta ten geen genoegen te nemen. J. van Felius Donkereweg 45, Schuddebeurs Thermphos 14 'De tv-uitzending van Zembla over Thermphos is slecht voor Zeeland', zei de commissaris van de konin gin, Karla Peijs, in de Statenverga dering. Dankzij de uitzending be sloten de Statenleden dat er onaf hankelijk onderzoek naar de gang van zaken rond Thermphos zal ko men. Ook de rol van de Staten zelf in dit dossier zal onderzocht wor den en de gevolgen voor de volks gezondheid van de uitstoot zal door de GGD onderzocht worden. Met een dergelijk resultaat kan ge steld worden dat de Zembla-uitzen- ding juist goed was voor Zeeland! Door die uitzending moesten/kon den de Statenleden de beslissing nemen om een onafhankelijk on derzoek in te stellen. Nu rest de Staten van Zeeland de niet eenvoudige opgave om te zor gen dat het onderzoek écht onaf hankelijk zal zijn. Leendert van Melle Havenpark 18, Zierikzee Zorgen om de situatie bij Therm phos, discussie over het Omge vingsplan Zeeland 2012-2018 én ver der het aannemen van twee mo ties die van groot belang kunnen worden voor Zeeuws-Vlaanderen; dat waren onderdelen van de Sta ten Vergadering van afgelopen vrij dag. De motie van de PvdA over de wegenvignetplannen in België. Klasse. Doordenkend over de motie van de Partij voor Zeeland, over het voorkomen van de omvorming van een inlaag/polder bij Bruinisse tot nieuwe natuur biedt mogelijk heden om de ontpolderingsplan- nen in Zeeuws-Vlaanderen te voor komen (én de mogelijke alternatie ven te omarmen). Wat we niet wil len in het noorden van de provin cie, willen we toch ook niet in het zuiden van onze provincie? Dus: de Bruinissepolder blijft polder, maar dan moet dat ook gelden voor de Hedwigepolder, de polders bij Perkpolder, de Oud-Breskens Polder en een gebied bij het Zwin. Gelijke Schouwse monniken, gelij ke Zeeuws-Vlaamse kappen. Guus Langeraert 't Schuttebocht 21, Oostburg Onlangs herinnerde de krant er nog eens aan, dat op 23 juli 2010 wethouder De Vries had gezegd met de WBU te onderzoeken hoe de 'vaart' in het bouwproject (bouwput van Middelburg) gehou den kan worden. Hoe zo, 'vaart- houden', zo vroeg ik mij toen al af Er was immers al tijdenlang sprake van een kredietcrisis. Na 23 juli oor verdovende stilte. Hoe nu verder? Weer wachten? Het gemeentebe stuur kan - moreel gezien - een de finitieve beslissing niet doorschui ven naar volgende generatie(s). Bo vendien, als het om zulke 'ver schrikkelijk ingewikkelde vraag stukken' gaat, worden de kosten om ze op te lossen, meestal steeds duurder. Dus, wat minder trots op finan We worden al lange tijd door aller lei mensen en dingen over schreeuwd, of we dat nu leuk vin den of niet. We kennen het feno meen van de streetparade, met de cibels waar we verplicht aan moe ten wennen. Daar is de schreeuw van de Leeuw, waarvan je het ge luidsniveau weliswaar zelf kunt re gelen, maar soms stuit de inhoud je tegen de borst. Laten we vooral Edvard Munch niet vergeten, die gaf ons een schreeuw waarvan we de impact zelf kunt bepalen, dus beleven zoals we dat zelf willen. Nu hebben we de schreeuw van de kunst erbij, ons aangeboden via de media. Als nu de echte Kunst eens werd uitgezonden in plaats van het overbodige geschreeuw via die zelfde media, zouden velen, die een stoel in een concertzaal toch niet kunnen betalen, subsidie of niet, eindelijk ook eens kunnen ge nieten van iets waar we met zijn allen krom voor liggen. En ja, ik heb de petitie Stop Culturele Kaal slag ondertekend, met bovenstaan de intentie. Piet Karman Jonkerstraat 11, 's Heer Arendskerke MIDDELBURG - De Kroo Ruiter sport in Middelburg, Kuzee Auto berging in Oost-Souburg en bouw bedrijf Van der Poel in Terneuzen zijn voorgedragen voor de prijs voor creatief ondernemerschap. De Kamer van Koophandel reikt die maandag 10 januari uit tijdens de nieuwjaarsreceptie in de Mythe in Goes. De Kroo, van oorsprong een mane- gebedrijf, organiseert allerlei hippi sche evenementen en exploiteert een webwinkel voor ruitersportar tikelen. Kuzee heeft zijn activiteiten uitge breid door met een garagebedrijf met werkplaats, een wasinstallatie, autoverhuur en een tankstation. Van der Poel - onderdeel van een groot landelijk concern - is een bouwbedrijf dat veel aan project^ ontwikkeling doet, bijvoorbeeld in de recreatiesector. Bouwput

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 24