20 anc Scheepswrak wacht 'Daar ben ik mooi klaar mee' Nieuwe prikpost in Vlissingen www.pzc.nl/webwinkel PZC Spectaculaire 8 daagse 55+ aanbieding op basis van vol pension dinsdag 23 november 2010 W VLISSINGEN - Tja, wat moet je hier nou van zeggen? Sasa Djukic baalde als een stekker toen hij zondagochtend zag wat met de zijgevel van zijn huis aan de Meindert Hobbemalaan in Vlissingen was gebeurd. En nog meer toen hij ontdekte dat de verzekering niets uitkeert. Hij heeft nu zijn hoop gevestigd op de gemeente, die meer meldingen kreeg. Ook de overbuur man van Djukic is gedupeerd, de flats aan de President Rooseveltlaan, de CSW en nog wat garages .her en der. Alleen was de schade nergens zo groot als bij Djukic. „Daar ben ik mooi klaar mee." foto Ruben Oreel VLISSINGEN - Vlissingers kunnen sinds .kort op woensdagochtend bloed laten prikken in het Grand Café De Schutterij, op de hoek van de Spuistraat en de Schutterij- straat. Bevoegde medewerkers van de trombosedienst van het Admiraal De Ruyter Ziekenhuis nemen het bloed af In De Schutterij kunnen mensen terecht wiens bloed moet worden afgenomen voor de trombose dienst. Ook kunnen mensen hier terecht die een verwijzing hebben van de huisarts of specialist om bloed te laten prikken. Het is de eerste prikpost in het cen trum van Vlissingen. De post is elke woensdag van 9.30 uur tot 9.45 uur geopend. door Melita Lanting Nog slechts een paar we ken zal het scheeps wrak in de Schelphoek bij laag water te zien zijn. Daarna wordt het verscheept naar het Grevelingenmeer en ver dwijnt het definitief onder water om een nieuw 'leven' te beginnen. „Het is waarschijnlijk de laatste keer dat we het wrak op deze ma nier kunnen zien", zegt Bastian Mathijsen van duikcentrum De Kabbelaar in Scharendijke. Hij staat met een klein groepje dui kers en sponsors op de trailerhei-- ling bij de Schelphoek in Seroos- kerke. Zeven mannen en vrouwen gaan het wrak onder water bewon deren, de rest zal alleen de boven kant kunnen zien. Als de rubber boot richting het wrak vaart is het laag water. Vanuit de haven nauwe lijks zichtbaar, ligt'het betonnen casco vlak tegen het caisson in het midden van de haven. Pas als de boot vlakbij is, zijn de contouren van een schip goed zichtbaar. Het is best groot en helemaal begroeid met de Japanse oester. „Die moeten er allemaal af', zegt Mathijsen. Dat lijkt heel ingewik keld, maar het valt mee. De oesters zijn dood en na een klein tikje val len ze van het beton. Eenmaal aan boord is helemaal goed te zien hoe groot het oude binnenvaartschip eigenlijk is. Er is - behalve het be tonnen casco - weinig, meer van over. Zestig jaar zee en wind heb ben alle sporen weggevaagd en het schip ligt diep verzonken in het slik. Het is ook best oppassen. Hier en daar zijn diepe gaten, die Mathijsen voor de gelegenheid heeft gemarkeerd met rood-witte linten. Bij de boeg is een stuk beton weg geslagen. De gangboorden zijn ver anderd in oesterbanken en de laar zen zakken diep weg in de laag zui gend slik op het dek. Het is niet moeilijk voor te stellen dat dit wrak een paradijs voor duikers wotdt. Op het beton groeien - naast de oesters - allemaal plantjes en de duikers vertellen dat in de ruimen (waar altijd water blijft staan) een prachtig onderwater le ven is te zien. Zo moet het er straks ook uit gaan zien als het wrak eenmaal in het Grevelingenmeer ligt. Een be groeid casco, met ruimen en stuur huis waar je als duiker in kunt zwemmen. Een ontdekkingstocht op slechts twaalf meter diepte en dus voor een hele grote groep dui kers bereikbaar. Ook wie geen bre vet heeft lean het wrak straks zien. Via de webcam of zwemmend met een snorkel. De verwachting is dat het wrak een impuls betekent voor de duiksport. Nergens in Nederland is een vergelijkbaar duikobject op deze diepte. Bovendien zal het af zinken van het wrak het onderwa terleven in het Grevelingenmeer ten goede komen. Duikers in de mist bij het wrak. categorie reizen (stedentrips) \CTa JSL q Geniet nu heel voordelig van een onbezorgde winterzon vakantie met tal van activiteiten, aan de Costa del Sol. U verblijft in Benalmadena, een gezellige badplaats met een mooi strand en een trendy jachthaven met uitnodi gende terrasjes en een winkelcentrum. De boulevard van Benalmadena is verbonden met de boulevard van Torremo- linos en leent zich uitstekend voor een lange wandeling. Torremolinos en Fuengirola zijn ook per bus en/of trein uitstekend bereikbaar. Aparthotel Holiday Resort**** Benalmadena Dit viersterren resort ligt op ca. 800 meter van het strand en beschikt o.a. over een restaurant, binnenzwembad en luxe 2-kamer appartementen. Tegen betaling kunt u gebruik maken van de sauna, het stoombad of een ontspannen massage. Deze winterzonaanbieding is inclusief: Vliegreis metTransavia (U-klasse) Retourtransfer 7 overnachtingen in een 2-kamerappartement Volpension, inclusief wateren wijn tijdens de maaltijden Diverse activiteiten zoals bingo en bridge Nederlandse hostess 1 excursie van 54 dag naar Malaga o.l.v. Nederlandse gids 1 excursie van 54 dag naar Mijas en Torremolinos o.l.v. een Nederlandse gids Het arrangement is geldig t/m 9 april 2011, aankomst: donderdag en zaterdag. ■pri|S is gebaseerd op 2 personen in een 2-kamer appartement. Per twee personen dient een persoon 55+ te zijn. Prijs is exclusief 2,50 calamiteitenfonds per boeking, reserveringskosten: 15,- per online boeking of 27,50 per reisbureauboeking en eventuele klassentoeslagen of kortingen. Meer informatie en boeken Voor informatie en boekingen zie webwinkel. U kunt ook bellen met Arke tel.: 0900-8847 (€0,15 pm) of langsgaan bij een Arke Winkel in de buurt o.v.v. '55+Wegener Winterzonaanbieding'. Op deze reis zijn de ANVR en SGR voorwaarden van toepassing.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 22