Ministers schoten tekort 'GS dragen zelf schuld aan ramp' I ill I IBB- instrumentalisten 13 NIEUWS GETIPT VOOR U Verhagen ziet Delta als bouwer van kerncentrale Verkiezingen Q-KOORTS Bewindslieden hielden te lang vast aan eigen visie bij bestrijding ziekte Stormloop op brug eist honderden levens Sven Kramer dit seizoen niet meer in actie 10 en 11 borssele - Als energiebedrijf Del ta als eerste een vergunning aan vraagt voor de bouw van een twee de kerncentrale, ligt het voor de hand dat het bedrijf - mits het vol doet aan alle eisen - ook de vergun ning krijgt. Dat zei minister Verha gen (Energie) gisteren bij z'n be zoek aan de Covra; de opslagplaats voor radioactief afval in Borssele. Behalve Delta wil ook ERH een kerncentrale bouwen. Verhagen: „Als er twee concurrerende aanvra gen zullen zijn, zullen we zien wie de vergunning krijgt. Misschien kunnen de initiatiefnemers de ini tiatieven samenvoegen." pagina 22/23: opslag 'prachtig' middelburg - De poststemming van waterschap Scheldestromen is fraudegevoelig. Op huisadressen waar- meerdere biljetten zijn be zorgd kan één persoon de formu lieren eenvoudig verzamelen en n^r eigen voorkeur invullen. pagina 2 en 3: zonder ronselen pagina 3: commentaar Kritiek PvdA op Peijs is terecht reacties: 455 Kabinet moet luisteren naar schreeuw om cultuur eens 36% oneens l.v.m. Dankdag zijn wij woensdag 24 november de hele dag gesloten. Goes - Marconistraat 13-15b tel. 101131 22 41 02 Koudekerke - dorpsplein 35 tel. (01181 55 55 30 Kruiningen - Zandweg 1b tel. (01131 38 26 26 Word ook abonnee! Zie bon op pagina 2 of bel 088-013 99 10 1688 555530 den haag - Bij de aanpak van Q_-koorts hebben de toenmalige ministers van Volksgezondheid (Ab Klink) en Landbouw (Gerda Verburg) te lang vastgehouden aan hun eigen visie. Landbouwbedrij ven zijn te weinig aangesproken op hun eigen verantwoordelijk heid. Relevante informatie tussen instanties werd onvoldoende ge communiceerd. Dat zijn enkele van de belangrijk ste conclusies van de evaluatiecom missie Q;koorts, onder leiding van de landbouweconoom Gert van Dijk. In opdracht van het kabinet bekeek de commissie de aanpak en de bestrijding van de Qjkoorts in Nederland. De ministeries van Volksgezondheid en Landbouw traden in reactie op de uitbraak van Qjkoorts te terughoudend op. Pas in 2009 gaat de 'besluitvor ming plotseling in de hoogste ver snelling', aldus de commissie. Ze schrijft dat toe aan een groeiend aantal patiënten waardoor de frus tratie in de regio toenam. Na nog harder aan de bel trekken door de GGD Hart van Brabant en een zie kenhuis in Den Bosch en onder meer "een zeer kritische uitzending van het tv-programma Zembla in december 2009 werden maatrege- leu^genomen. pagina 4/5: 'regie ontbrak' middelburg - Gedeputeerde Sta ten hebben volgens PvdA-Staten- lid Peter Holtring zelf de hand ge had in de 'ramp voor Zeeland' die de Zembla-uitzending over Therm- phos naar hun mening was. Holtring vindt dat de provincie niet gedeputeerde Marten Wiers- ma naar voren had moeten schui ven in plaats van commissaris van de koningin Karla Peijs. Uit het verzoek van Zembla om een ge sprek met Peijs bleek dat de pro grammamakers het over de hand having van de milieuregels wilden hebben in plaats van over een nieuwe milieuverordening. pagina 3: Zembla wilde Peijs in de uitzending HEERENVEEN - Sven Kramer komt dit hele schaatsseizoen niet in ac tie. Dat heeft zijn werkgever TVM gisteren bekendgemaakt. Kramer heeft te veel last van een blessure aan zijn rechterbovenbeen. De olympisch kampioen wil nu volle dig herstellen en zich richten op volgend seizoen. Kramer maakte eerder bekend de eerste maanden van het seizoen over te slaan. Hij had door de beenblessure een trainingsachter stand van drie tot vier maanden. pagina 25: blessure Kramer duwd. Zeker 339 mensen kwamen daarbij giste ren om het leven, zei de politie. De menigte was op weg naar het 'diamanteiland', waar festivitei ten werden gehouden ter ere van het einde van een driedaags waterfestival. Het is onbekend waardoor de stormloop ontstond. foto AP PHNOM PENH - Bezoekers van een festival in de Cambodjaanse hoofdstad Phnom Penh raken in de verdrukking als ze een brug over worden ge- Vandaag bij uw krant de bijlage: WALCHEREN Wisselend bewolkt, 8° Stralen als een Michelinster Wereldband if herbergt zes multi- DINSDAG 23 november 2010 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 252e jaargang nr. 275 - los nummer €1,55, zaterdag 2,30 Nieuws getipt voor u! staat wekelijks in alle 20 titels van NRp Dagbladen (bereik 4.3 miljoen lezers; 2.6 miljoen boodschappers). E: info@nrp.nl Puur Droomijs en Mascarpone Droomijs zijn de allernieuwste smaken van de ijsmakers van Hertog. Door uitgekiende combinaties van fantastische ingrediënten worden verbazingwekkende smaaksensaties gevormd, waarbij je even heerlijk weg kan dromen. IJsliefhebbers zijn meteen verkocht bij het proeven. Mascarpone Droomijs bestaat uit mascarpone roomijs, citroen roomijs met citroen-limoensaus en meringue schuimpjes. Puur Droomijs bestaat uit extra pure chocolade roomijs, slagroomijs met hazelnootchocolade saus en hazelnoten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 1