AW springt in Scheldekwartier De mooiste tekeningen voor de minister Bioscoop 18 en 19 21 SCHEIDEKWARTIER Middelburgse projectontwikkelaar werd eerder als 'onbetrouwbaar' bestempeld almanak Serie inbraken in Veerse dorpen Bouw Montfoortse toren is nog een Veerse droom Dinsdag 23 november 2010 Twee inwoners Vlissingen vast voor roofmoord Tip? walcheren@pzc.nl door Wendy van den Hurk VLISSINGEN - Projectontwikkelaar AW Beheer uit Middelburg gaat waarschijnlijk meedoen aan het Vlissingse project Scheldekwartier, om het eerste deelplan Bestevaer uit het slop te trekken. (orgen Geurts van AW Beheer be vestigt dat daar gesprekken over zijn geweest. Niet direct met de ge meente, maar met projectontwik kelaar AM. Verder wil hij er niets over kwijt. „Of het wat wordt, zal de komende weken blijken." De gemeente Vlissingen bevestigt desgevraagd dat de projectontwik kelaars met elkaar in gesprek zijn over het Scheldekwartier. Donder dag maakt zij bekend welke oplos sing is bedacht voor de vertraging op Bestevaer. De bouw van die wo ningen moet voor eind dit jaar be ginnen, anders wil het Rijk de 7,4 miljoen euro terug die ze als subsi die aan de gemeente verstrekte bij aankoop van het Scheldeterrein. Het zou niet voor het eerst zijn dat deze projectontwikkelaars met el kaar te maken krijgen. In Wemel- dinge nam AW vorig jaar het plan Weumelinghe van AM over. AM is onderdeel van BAM, die de verlies gevende vastgoeddochter onlangs nog in de etalage zette. Inmiddels heeft de bouwer besloten de divi sie toch te behouden. Wel frap pant aan een eventuele samenwer king is dat AW Beheer eerder nog als 'onbetrouwbaar' werd bestem peld door wethouder Piet Polder man. De gemeente Vlissingen en AW Beheer zijn verwikkeld in een langslepend conflict om het ei gendom van Britannia. Dat ont aardde drie maanden geleden in een rechtzaak, waarin het vonnis viel dat niet AW maar de gemeen te de rechtmatige eigenaar is van het voormalige boulevardhotel. Tegen die uitspraak heeft AW in middels hoger beroep aangete kend. Dat kondigde de projectont wikkelaar al aan in augustus, toen het vonnis werd geveld, maar dat is nu bekrachtigd. AW is er nog al tijd vol van overtuigd dat zij de ei genaar is Britannia. „Dat gaan we nu nog steviger onderbouwen. We verzinnen niks nieuws, maar zet ten ons betoog een tandje bij." Zo'n hoger beroep kan wel een tot twee jaar duren. Geurts zegt nog altijd te hopen er 'gewoon' met de gemeente uit te komen. „Onze deur staat open. Al heel lang. De gemeente maakt er echter geen ge bruik van. Maar ik sluit niet uit dat dat alsnog gebeurt." doorSelma Osman OEN HAAG - Vier meiden van de buitenschoolse opvang Koozie in Middelburg hebben de kleurwed- strijd 'Handen af van de kinderop vang' gewonnen. Ze mochten gis teren, samen met drie andere prijs winnaars uit het land, hun teke ning aanbieden aan minister Henk Kamp. Groenlinks organiseerde de kleur- wedstrijd om haar pleidooi tegen de bezuinigingen op de kinderop vang kracht bij te zetten. De Mid delburgse Senna (7 jaar), Anne (7) en Maaike (5) deden samen met Eva (6) uit Grijpskerke hun best om de kleurplaat zo mooi moge lijk te versieren. Ze bedachten geen leus, maar tekenden een hart je in het spandoek. Met stickertjes maakten ze de tekening af GL-Kamerleden Femke Halsema en Ineke van Gent zaten in de ju ry. Zij ontvingen de kinderen met limonade en een prijsje. Minister Kamp (sociale zaken en werkgele genheid) kreeg gisteren van Groen links ook 70.695 handtekeningen aangeboden van mensen die tegen snijden in de kinderopvang zijn. Intratuin Koudekerke w Galgeweg 5 (Provinciale weg •Jl m 11H1 A- "pii-f r*"!! -I» MB tussen Vlissingen en Koudekerke f ^1 li Bi jHI |1 I li Tel. 0118 551 623 - donderdag en A_J JIj IA JL Jm Ai vrijdag koopavond Oma van 85 jaar is afgelopen week end voor het eerst in haar leven naar de bioscoop geweest. Reuze span nend vond ze het. De hele week keek ze er al naar uit. Samen met haar kleindochter en twee achterkleindochters van vijf en zeven jaar, bezocht ze de nieuwste sinterklaasfilm. Niet die horrorver sie, maar de kinderfilm. Thuis was oma er al op voorbereid dat het ge luid waarschijnlijk heel erg hard zou staan. Maar ook alle andere aspec- Tip? redactie@pzc.nl ten vond ze indrukwekkend: de grootte van het complex, de drukte bij de kassa, het gedring voor de pop corn, de wachtrijen voor de toiletten en de kleine blauwe lampjes die de traptreden markeren. Oma bekeek al les met een plezierige twinkeling in haar ogen. Na afloop vroeg haar kleindochter: „En oma, want vond je ervan?" „Prachtig, prachtig", bleef ze maar herhalen. „Ik wist helemaal niet dat er zulke grote televisies bestonden." MELISKERKE - In Meliskerke is in de nacht van zondag op maandag in drie woningen ingebroken. Dat ge beurde in de Valkenburgstraat, de Torenstraat en de Boogerdswege- ling. Uit twee van de drie woningen is geld weggenomen, uit de derde woning is nog niet bekend wat er is weggehaald. Aan de Geschieresweg in Aagteker- ke werd in een bedrijfspand inge broken in de recreatieruimte. Senna, Maaike, Eva en Anne (van links naar rechts) bieden minister Kamp hun tekening aan. foto Jos van Leeuwen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 19