Zeldzame nederlaag 381 sport Hoofdrol voor zusjes Nijpjes in Stal Vermue Hockeysters Vlissingen slaan weg omhoog in Delta vaart wel bij eerste zege De Bruijn De schakers van Het Witte Paard Sas van Gent verliezen in de eerste klasse onverwacht van Zukertort Amstelveen: 4,5-5,5. 's Lands Welvaren stunt tegen het Real Madrid van het biljarten maandag 22 november 2010 door Lucien Roelandt HEINKENSZAND - In Heinkenszand ging zaterdag bij Stal Vermue de eerste editie van de AdvA Pack Top Dressuur competitie voor Z combinaties van start. In ZZ-licht eisten de tweelingzusjes Chantal en Jessica Nijpjes een domineren de rol voor zich op. In Z2 zette Santocha van der Meij haar zege reeks voort. En in Z toonde Sa- mantha Miltenburg zich de beste. In ZZ licht bewees Chantal Nijpjes met de ruin William dat vooraan starten bepaald geen nadeel hoeft te zijn. De amazone uit Middel burg stuurde de Rubiquil-zoon naar 68.43 procent. De buit was hiermee nog niet binnen. Met Flemmingh-zoonVigo gaf zus Jessi ca er blijk van dat zij zich niet zo maar gewonnen wenste te geven. Ze kwam echter een procent te kort. „William liep geweldig. Hij werkte goed mee en bleef bij de les. Dat gaf mij een ontspannen gevoel. Ik rij hem nog niet zo lang in ZZ-licht en hij heeft geen moeite met de proeven. William is geleide lijk gebracht, we zijn er naar toege groeid. Met mijn zus is dat anders. Zij is met Vigo rechtstreeks van Zi overgestapt naar ZZ-licht. Maar Vi go kan de oefeningen makkelijk aan, maar het is nog niet allemaal voldoende bevestigd. Vorige week tijdens de selectiewedstrijd in Roosendaal. Toen was zij de beste. Nu ik, zo blijft de balans in even wicht", vertelde Chantal Nijpjes. „Caruso is een draak, maar als hij er zin in heeft kan hij alles", vertel de Santousha van der Meij. En de zwarte ruin had het kennelijk naar zijn zin. De Casaretto-zoon liep een goede proef Dat leverde 63.82 procent op. Goed voor het oranje erelint in Z2. De combinatie uit Dreischor bleef Jennifer Reimer uit Essen met de Rubiquil-zoon Versaille ruim een procent voor. Samantha Miltenburg maakte een maand geleden met de merrie Ca- ratina Z een stormachtige entree in Zi. Met een matig gereden proef kwam hier vorige week tijdens de selectiewedstrijd in Nieuwvliet abrupt een eind aan. In Heinkens zand bewees de amazone uit Rit- them dat dit als een incident moest worden gezien. Zij stuurde de expressief bewegende Cartano Z dochter met 63.38 procent, naar een overtuigende overwinning. SOÜ&EW TERNEUZEN - Het vrouwenhockey- team van Vlissingen heeft de op waartse lijn weer te pakken. On danks blessureleed won het over tuigend met 4-1 van Rapid. Rapi- de was te sterk voor DSHC. Vrouwen. DSHC-Rapide 2-3 (0-0): Zeven minuten na de doel- wisseling zorgde Stephanie van Ha peren na een solo voor 0-1. Toch kwam DSHC tien minuten later op gelijke hoogte. Dat duurde tot de twintigste minuut. Toen teken de Tatsjana van den Eynde vanaf de rand cirkel voor 1-2. Maar ook die voorsprong werd kort daarna tenietgedaan. Rapide ging echter niet bij de pakken neerzitten en scoorde zes minuten voor het ein de via Stephanie van Haperen 2-3. Vlissingen-Rapid 4-1 (2-0): Het duel begon allerminst voorspoedig voor Vlissingen. In de beginfase haakte Brechtje de Schipper af met een gebroken vinger en niet veel later verliet ook Jasmijn de Kam met een knieblessure het strijdperk. Vlissingen liet zich daar door niet uit balans brengen en nam na ruim een kwartier de lei ding door Frederique van Amers foort. Ze was zes minuten later nogmaals succesvol. Een foutieve terugspeelbal werd door Merel de Kam onderschept en in 3-0 omge zet. Even spartelde Rapid tegen, maar Maira Burggraaf zorgde uit de rebound voor 4-1. Mannen. Zevenbergen-Vlissin- gen 3-0 (2-0): Vlissingen speelde meer tegen zichzelf dan tegen de thuisploeg. Door twee keer onno dig balverlies kwam het in de eer ste helft met 2-0 achter. Het liep niet lekker bij de bezoekers en ook kon men zich niet altijd met de ar bitrale beslissingen verenigen. Commentaar op de leiding had tot gevolg dat Vlissingen na de doel- wisseling even met negen man in het veld stond. Toen ook viel de beslissende 3-0. HAARLO - De biljarters van het top- team 's Lands Welvaren verrasten in de eredivisie met een 4-2-over- winning op Cubri/Etikon, het team van Jean Paul de Bruijn. De andere partij van het dubbelpro gramma tegen koploper Your Event Live ging met 4-2 verloren. Cubri wordt wel het Real Madrid van het biljarten genoemd, maar ook de 'Koninklijke' kan verliezen. De Bruijn, afkomstig uit Hulst, was bij Cubri/Etikon de enige die tegen de Bevelandse ploeg zijn par tij won. Hij versloeg in het bandstoten Ad Koorevaar met 100-42 in negen beurten. Dat was echter niet genoeg voor teamwinst, omdat Ian van Krieken totaal onverwacht het 47/2 won van veelvoudig Nederlands en Eu ropees kampioen Henri Tilleman jr. Daarnaast gaf de Belg Frédéric Caudron zijn landgenoot Patrick Niessen geen schijn van een kans in het 71/2. Hij maakte de 150 ca ramboles in één beurt. Later op de dag werd de feest vreugde wel iets gedempt door de nederlaag tegen koploper van de eredivisie, Your Event Live. HWP-speler Helmut Cardon (links) won zaterdag voor de derde keer op rij. Zijn teamgenoot Koen Leenhouts tweede keer op rij. door Joop van den Oudenhoven SLUISKIL - De driebanders van Delta/Fast Bouwservice wonnen gisteren voor het eerst sinds 22 au gustus weer eens een competitie wedstrijd. Emar-Logistics uit Oos terhout werd met 6-2 geslachtof ferd. Garage Verbrugge liep in Zun- dert tegen een verwachte maar wel erg grote nederlaag op, 8-0. Eindelijk was het dan zover. Jean Paul de Bruijn won gisteren zijn eerste partij driebanden van dit sei zoen in de vaderlandse eredivisie. De vreugde werd de Hulstenaar na afloop van zijn partij bijna teveel. „Eindelijk", zuchtte hij opgelucht. „Het werd onderhand tijd. Hier ben ik blij mee hoor. Hopelijk is dit de ommezwaai waar iedereen al lang op wacht. Ik heb mijn kans gegrepen toen Martens slechter be gon te spelen. Het geeft in elk ge val weer vertrouwen." Een kritische noot is echter nog al tijd op zijn plaats, omdat vooral De Bruijns eerste helft van de wed strijd tegen Frank Martens niet best was. De tweede helft was een stuk beter, maar dat kwam ook omdat Martens volledig stilviel. Dat ook het publiek al gewend was aan de matige prestaties van de laatste tijd werd duidelijk toen een stevig applaus opklonk na een serie van vijf van De Bruijn. Teamcaptain Jan Kikken keek met een brede glimlach toe en repte al van de playoffs. „Als we vierde worden, zijn we blij", meldde hij. De playoffs zijn overigens nog ver weg, daarvoor is een constante prestatiecurve vereist en die is er nog niet. Als het waar is wat ie mand in het publiek zei („Als De Bruijn wint, wint Delta/Fast") dan is het begin gemaakt en geeft dat hoop voor de toekomst. Dé hoop voor de toekomst van Delta/Fast heet echter Glenn Hof man. De jonge Hagenaar maakt een ongekende groei door en al leen omdat hij in de slotfase van zijn partij tegen Ad Broeders wat beurten verspeelde, bleef een moyenne van 2.00 buiten bereik. Nu bleef het bij 1.471, nog altijd goed voor de koppositie van het team. Toch was Hofman niet hele maal tevreden: „Ik heb Broeders te dichtbij laten komen. Daardoor kwam ik onder druk te staan in plaats van hij." Ook Eddy Leppens won weer eens, al ging het na een flitsende start moeizaam. De enige die dit keer niets toevoegde aan het resul taat was Peter de Backer, die ver loor van Jack Wijnen. Delta schoof op naar de vijfde plaats in het klassement, terwijl Garage Verbrugge na de grote ne derlaag in Zundert zakte naar de elfde plaats. Verliezen tegen de nummer drie van de eredivisie Snellen Recycling was ingecalcu leerd. De thuisclub noteerde een teammoyenne van 1.709, een frac tie onder het seizoensrecord van Van Donge8tde Roo met 1.736.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 90