sport 137 schot kwijt Arnemuiden grijpt titel BC Vlissingen behoudt koppositie Vrouwen WS'92 laten BOK kansloos Geert ploeg zonder puntverlies Schrijf in voor de PZC Voetbalquiz. www.pzc.nl/voetbalquiz maandag 22 november 2010 W Na twee speelrondes in de eerste klasse F is er al geen ploeg meer zonder puntverlies. Kinderdijk is koploper met drie pun ten. Er zijn zes gedeelde nummers twee met twee punten, waar onder TOP. Dijkvogels staat laatste met één punt. door Roeland van Vliet arnemuiden - Jeanine Marijs, aan voerster van TOP, heeft een mooi schot. De korfbalster van de eerste klasser heeft weinig tijd nodig om aan te leggen en mikt doorgaans vrij goed. Zaterdag, in de tweede speelronde tegen Kinderdijk, liep het echter niet. bij haar. Pas in het laatste kwartier, toen het er echt op aan kwam, begonnen de ballen goed te vallen. Het was dan ook niet verrassend dat juist zij twintig seconden voor tijd de 13-13 voor haar rekening nam. Marijs redde een punt voor de thuisploeg, die net als in de eerdere wedstrijd tegen Dijkvogels (9-9) niet overtuigde. „Maar we speelden nu wel veel beter dan vorige week", benadrukte ze. „We waren feller, we stonden er dit keet echt. In te genstelling tot in de eerste zaalwed strijd hebben we allemaal een vol doende gescoord." Dat vond ook trainer Edwin Cop- poolse. „Iedereen was gedreven en er was volop strijd. Ik heb weinig fouten gezien. Maar we hadden nog wel te weinig rendement in het ene vak. Dat scoorde maar vijf keer. Daarin werd te statisch gekorf bald." De coach doelde op het kwartet Comé Bezemer, |ordi Meulmees- ter, Anita de Ridder en Wilma de Ridder, dat veel geld zette op het schot van de twee zussen. Die kre gen ook veel ruimte van hun tegen standsters, maar ze benutten die nauwelijks. Het andere vak, met Leon Van Bel- zen, Peter van Belzen, Nelleke van Belzen en Jeanine Marijs, was crea tiever en over alle schijven gevaar lijk. De 8-6 van Peter van Belzen, een speler die niet al te vaak scoort, was daar een voorbeeld van. Hij brak door, kreeg de bal uit de ruim te aangespeeld door Leon van Bel zen en rondde fraai af Maar over zestig minuten speelde TOP aanvallend matig. De ploeg kwam uit op een scoringspercenta ge van vijftien procent. „In de voor bereiding liep ons schot nog zo goed", zei Marijs. „We haalden in oefenduels de twintig goals. Daar om was het duel met Dijkvogels zo'n domper voor ons. Dat we er vandaag dertien maken tegen de ti- telfavoriet is een opsteker, maar we zijn er nog niet." TÓP dankte het punt tegen Kinder dijk dan ook aan het goede verdedi gende werk. De twee topschutters, Steven de Graaf en Bart de Wit, werden goed aan banden gelegd door Peter van Belzen en Jordi Meulmeester. En de aanvoer naar die oud-PKC-spelers werd door de zes anderen danig verstoord. „Vo rig jaar hebben we hen op dezelfde manier aangepakt en toen werkte het ook", wist Coppoolse nog. Kinderdijk kwam nog wel op 2-4, maar daarna nam de thuisploeg het heft in handen. Bij rust was het 6-6. Ih de eerste vijf minuten van de tweede helft liep TOP razend snel uit naar 9-6. „Toen hadden we de 10-6 moeten maken. Dan was het gat geslagen", zei Marijs. De Zuid-Hollanders bleven echter bij. En na de 12-10 in de 52e minuut scoorden ze zelfs drie keer op rij. TOP zette toen in de aanval alles op Marijs. Die leek weinig geluk te hebben, totdat twintig seconden voor tijd de 13-13 binnen viel. „Het was verdiend geweest als we twee punten hadden gepakt", zei Coppoolse. „Maar ik besef dat we ook met lege handen hadden kun nen staan. Daarom kan ik heel goed leven met een punt." Scores TOP: Jeanine Marijs 4, Corné Bezemer 3, Peter van Belzen 2, Leon van Belzen, Nelleke van Belzen, Jordi Meulmeester en Anita de Ridder 1. door Lisa Kuiper en Melanie Dolfing vlissingen - De basketballers van BC Vlissingen behielden hun kop positie in de eerste divisie door een eenvoudig 90-55-zege op hek kensluiter Barons. In de vrouwen hoofdklasse behaalde BC Vlissin gen een belangrijke zege op Tanta lus, waardoor het team naar de ze vende plaats is gestegen. BV Sou burg was dicht bij de eerste zege, maar moest in de verlenging bui gen voor Black Eagles 2. Mannen. BC Vlissingen-Barons 90-55: De thuisploeg opende sterk (8-0), maar drukte niet door, waar door Barons de schade bij rust kon beperken tot 41-30. Direct na de hervatting deelde het team van coach Arjan de Bruin de beslissen de tik uit: 55-30. In de rest van de wedstrijd was er daarna ruimte voor fraaie staaltjes basketbal, waar het ruim opgekomen publiek volop van genoot. Scores: Dorde Karadzic 24, Dennis de Paauw 17, Michel Bosters 14, Benjamin Steenbeek 10, Emilio Jangbahadoer 8, door Peter van Kouteren middelburg - De volleyballers van Mytilus incasseerden in de regiodi visie voor de vierde keer op rij een 4-0-nederlaag. In Goes was AWA veel te sterk. De mannen van WS'92 handhaafden zich door een 1-3-zege bij Triade/VCT 2 aan kop van de ranglijst in de promo tieklasse. De vrouwen van WS'92 wezen BOK met 4-0 terug en ble ven daardoor in de promotieklasse in het spoor van leider Forza. De Schouwse formatie versloeg Slied- recht Sport 3 met 4-0. Mannen. Mytilus-AWA 0-4 (22-25, 15-75, 14-26, 14-25): De thuisploeg zit in de hoek waar de klappen vallen en kreeg de reke ning gepresenteerd voor veel te wisselvallig spel. Waar bij momen ten goed werd verdedigd en My tilus trefzeker was in de aanval, wa ren er ook fases dat het veel min der liep. Goed passend kwam de Allard de Jong 6, Sjors van de Poel 5, Stefan Schrier 4 en Raylin Jimenez 2. BC Vlissingen 2-Tantalus 46-76: Beide teams begonnen aarzelend, waardoor er na acht minuten 7-7 op het scorebord stond. Daarna kwam Tantalus op toeren en liep via afstandschoten uit naar 14-32. BC Vlissingen herstelde zich en bracht de ruststand op 24-33. In het derde kwart drukte de koplo per door naar 33-56. BC Vlissingen kwam daarna bijna niet tot scoren. Scores: Mike de Kraker 13, Niels Wis se 11, Raylin Jimenez 7, Ronny de Troije 6, Patrick Kompier 4, Sjoerd van Pelt 2, Jeroen de Raaff 2 en Angelo Roe- lands 1. Vrouwen. BC Vlissingen-Tanta- lus 48-45: BC Vlissingen kwam sterk uit de startblokken, wat resul teerde in een 9-0-voorsprong. Tan talus kwam terug, waardoor er bij 15-15 weer evenwicht was. Daarna stokte de Vlissingse aanval, waar door de Eindhovense studentes halverwege een 22-27-voorsprong hadden. In het derde kwart nam BC Vlissingen weer de leiding: hard werkende thuisploeg vooral in de eerste en derde set aan goed lopende aanvallen toe. Op cruciale momenten bleek het scorend ver mogen echter onvoldoende. Zo was Mytilus in de eerste en derde set nauwelijks minder dan AWA, maar vooral ongelukkig in de af werking. De bezoekers wisten daar wel raad mee, trokken in een boeiende en lange rally in de der de set de winst naar zich toe en hadden aan een moreel geknakt Mytilus een gemakkelijke prooi om met de volle buit naar huis te gaan. Triade/VCT 2-WS'92 1-3 (23-25, 25-23, 21-25, 23-25): Een boeiend duel tussen twee teams, die wei nig voor elkaar onderdeden. De thuisploeg, die uit de eerste zes duels niet meer dan tien punten had vergaard, overtrof zichzelf te gen de Vlissingse koploper en maakte er een echte wedstrijd van. De Tilburgers slaagden erin om de 36-29. Deze marge bleef gehand haafd tot 45-36, maar het slotoffen- sief van Tantalus bracht ze in de laatste minuut langszij: 45-45. In de laatste aanval maakte Nanon Doeland de winnende punten voor de thuisploeg: 48-45. Scores: Romana de Ridder 20, Elisa Kui pers 9, Yolanda Joosse 8, Nanon Doe land 5, Dorien de Witte 3 en Nayara de Ridder 3. Black Eagles 2-BV Souburg 67-58: In Rosmalen werd er in het eerste kwart weinig gescoord: 10-6. In het tweede kwart werd het niet veel beter, waardoor de rust aan brak bij 24-22. Na de rust schakel de Souburg over op een 3-2-zone en liep uit naar een 32-43-voor- sprong. In de laatste periode kwam Black Eagles terug en nam de leiding over. Dankzij twee drie punters van Immie Pattikawa werd het gelijk. In de verlenging kon Souburg geen vuist maken. Scores: Shanice de Graaf 12, Gitta Zijl- ma 12, Nicoline Craste 10, Immie Patti kawa 8, Linda de Meij 7, Nathalie Fran ke 5 en Annegret Scheers 4. Zeeuwse middenaanval aan ban den te leggen en had aan de bui tenkanten een goed blok. Dat leid de in de tweede set tot de gelijkma kende setwinst. In de resterende twee sets moest WS'92 opnieuw alles uit de kast halen. Dat resul teerde twee keer in een zwaar be vochten zege, waardoor vier pun ten aan het totaal werden toege voegd. Vrouwen. WS'92-BOK 4-0 (25-19, 25-14, 25-20, 25-12): Hoewel de uitslag anders doet vermoeden, had WS'92 niet echt een makje aan de debutant uit Kapelle. BOK nam in elke set het initiatief, maar moest toestaan dat de geroutineer de thuisploeg zonder groots te spe len steeds bijtijds orde op zaken stelde. In een rommelig duel be stookte BOK de thuisploeg met een degelijke opslag. Hoewel er ze ker niet sprankelend werd aange vallen, had WS'92 vooral in de af werking meer in huis. Mare Hackenberg, Jan-Henk Bomhof en Riny Kasse werden zaterdag met Ar nemuiden kampioen. foto Ruben Oreel arnemuiden - De tafeltennissers van Arnemuiden waren dit sei zoen oppermachtig in de derde di visie. De ploeg pakte, zoals ver wacht, afgelopen zaterdag de titel. In de op een na laatste wedstrijd van het competitieseizoen werd in eigen huis Herwaarden 3 met 9-1 aan de kant gezet. „Dit keer was het wel een echte wedstrijd", vertelde Mare Hacken berg na afloop van de wedstrijd. Toch konden de Arnemuidenaren al snel de champagne ontkurken. De ploeg stond vlug op een 6-o-voorsprong, waardoor Arne muiden de wedstrijd eenvoudig kon uitspelen. lan-Henk Bomhof bleef wederom ongeslagen. Ook Riny Kasse won zijn drie partijen al had hij daar te gen Gabor Martens vijf games voor nodig. Mare Hackenberg ver sloeg Martens ook in vijf games maar moest zijn meerdere erken nen in Bart van Meurs. Hackenberg: „Voor volgend sei zoen is handhaving het doel in de tweede divisie. Jeroen de Heide, die aan het team wordt toege voegd, en Frank Boute, die een paar keer mee zal spelen, zal dit toch wel moeten lukken." Voor TTC Middelburg staat er in de eerste divisie niets meer op het spel. Het team is al zeker van hand having. Toch kreeg het in Leiden een flinke tik te verwerken. Met maar liefst 9-1 ging de ploeg onder uit tegen de kampioen Scylla. Tan Anran stelde teleur, hij won zelfs geen game. John Scott wist in zijn laatste wedstrijd nog knap Gerard Bakker te verslaan. Invaller Alwin van der Kop kwam tekort, maar wist Thomas Benit nog een game te ontfutselen. De vrouwen van SAR werkten zichzelf flink in de problemen. Er werd met 4-6 verloren van het Rot terdamse FVT 2, waardoor het ene punt voorsprong dat de Zeeuws-Vlamingen nog hadden op dit team nu verdwenen is. Vol gende week zal het team met 7-3 moeten winnen om het behoud van de tweede divisie veilig te stel len. In het landelijk B speelde TTC Middelburg gelijk tegen Scylla 3. Miquel de Witte won driemaal, Jordin Heijens eenmaal. Samen wonnen ze ook het dubbelspel. De Walchernaren hebben zich keu rig gehandhaafd. In de hoofdklasse B spatte de droom om te promoveren naar de derde divisie uiteen voor TTC Mid delburg 2. In de tweede halve finale wed strijd van de play-offs gingen So- ren de Witte, Michel Sperling en Emiel de Rijke met 3-7 kopje on der tegen Never Despair. Dit bleek een punt te weinig om de finale te mogen spelen. In Den Bosch kwam alleen Soren de Witte tot twee winstpartijen. Ook werd het dubbelspel gewonnen. TTC Mid delburg 3 wist in de hoofdklasse A wel de finale te bereiken. In Deur- ne werd met 5-5-gelijkgespedd. Na de eerdere 6-4-overwinning was dit genoeg. Kristian Davidse en Kim 't Hooft wonnen tweemaal. Invaller Walter de Leeuw maakte knap het vijfde punt. In de hoofdklasse C werd de Zeeuwse derby tussen TTC Mid delburg 4 en SAR met 6-4 gewon nen door de Middelburgers. Tho mas Groenewoud bleef aan Mid delburgzijde ongeslagen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 89