Korfballers TOP zijn 3Ó|spor Ypba krijgt gat niet dicht Handbalteams EMM in zwaar weer De Stormvogel pakt punt TOP-KINDERDIJK 13-13 Voor de tweede week op rij speelt eersteklasser TOP Amemuiden gelijk. Middelburg wint sneldamtoernooi maandag 22 november 2010 door JaapJan Ritsema GOES - In de overgangsklasse B is na twee speelrondes in de zaal een bijzondere stand te zien. Alle acht de korfbalploegen staan op twee punten. Alle teams die in de eerste ronde wonnen, gingen zaterdag onderuit. Zo ook Tjoba. Oranje Wit-Tjoba 20-19: De ti me-out bij 6-3 schudde Tjoba, spe lend zonder de vrijdag aan zijn blinde darm geopereerde Dirk-Jan Westmaas, wakker. Verzorgder spel resulteerde in een 9-10-voor- sprong bij rust. „Na rust waren we weer even de pedalen kwijt", zei coach Chris van Put over de te makkelijke tegentreffers die leid den tot de 12-io-achterstand. De formatie uit 's-Heer Hendrik skinderen klampte voortdurend aan op maximaal twee punten ver schil, maar kreeg de marge niet ge dicht. Een extra tegenvaller was de gele kaart voor aanvoerder Marcel de Dreu. Scores Tjoba: Dennis Broerse 9, Mar cel de Dreu 7, Esmee Walraven 2 en Jo- hanneke Vleugel 1 Pernix-Fortis 13-21: Fortis speelde gedreven in Leiden. Verdedigend had de Souburgse tweedeklasser Pernix in de tang en de doelpun ten vielen makkelijk. De marge van vijf punten was met rust (4-9) al bereikt. Ingegeven door de su prematie liet Fortis de teugels iet wat vieren, waardoor het nog even 13-17 werd. In de laatste tien minu ten stelde Fortis orde op zaken. MMBHUnHKNMMMMMMMMi Scores Fortis: Niels Bebelaar 6, Esther Kasse 5, Remco Crucq 4, Rens van den Driest 3, Elze Blankenburg 2 en Patrick Koppejan 1. Maassluïs-Swift 19-15: Vanwege de werklust verdiende Swift de 10-9-voorsprong met rust. Het voornemen om nog zo'n puike helft neer te zetten werd in zeven minuten verstierd door een fysiek sterk Maassluis, dat ineens alles raakschoot en doorstootte naar 16-11. Swift probeerde het nog wel, maar de achterstand bleek on overbrugbaar. Scores Swift: Mathijs Pagé 5, Richard Geldof 4, Paul van den Berg 3, Anita Hoekstra 2, Bas Gunter 1. Ondo-Olympia 10-7: Voor rust (2-2) hielden de twee kanshebbers op de titel in de derde klasse el kaar in een verdedigende houd greep. In de tweede helft slaagde de ploeg uit Sint-Laurens erin een gaatje te slaan. Scores Ondo: Ronald Wisse 5, Jeroen Mesu 3 en Joris Hoogwerf 2. All Ready-Stormvogels 14-9: Net als op het veld moest Stormvogels de punten laten aan All Ready. De bezoekers vonden het opnieuw las tig om een oplossing te vinden voor de zoneverdediging van de Zierikzeese derdeklasser. Scores All Ready: Jan Willem van Nieu- wenhuijze 5, Jacco de Loof 3, Bram Bol le en Manon Torensma 2, Krista Bergs- ma en Henk de Graaf 1. Scores Stormvogels: Arja Groenleer 3, Frank Peene en Francky Koole 2, Kristi- an Gabriëlse en Niek Peene 1. Pas in de achttiende minuut maakte TOP de eerste veldgoai: 3-4. In de fase ervoor waren er alleen twee strafworpen benut AAGTEKERKE - De Middelburgse damclub is net als vorig jaar eerste geworden in het sneldamtoernooi voor viertallen in Aagtekerke. Na een nek-aan-nek race met PWG 's-Gravenpolder won het viertal uit de Zeeuwse hoofdstad met een score van honderd procent. Daaf Kasse, Peter Schunselaar, Evert Wiskerke en Danny Wattel won nen hun eerste negen wedstrijden met forse cijfers en kregen pas in ronde tien serieuze tegenstand. De wedstrijd tegen Aagtekerke 2, de la tere nummer drie, eindigde in een nipte 5-3-zege. Ook PWG 's-Gra venpolder won alles, zodat het on derlinge duel tussen de twee kop lopers de beslissing moest breng en. Middelburg won die wedstrijd met duidelijke cijfers: 6-2. Kasse moest zich aan het eerste bord ge wonnen geven tegen Martijn Rent meester, maar Peter Schunselaar, Evert Wiskerke en Danny Wattel wonnen gedecideerd. Bij de Mid delburgers werd Danny Wattel topscorer met 19 punten, één punt minder dan PWG-kopman Mar tij n Rentmeester. door Wim Kakebeeke MIDDELBURG - De handbalsters van EMM zitten al een paar weken niet lekker in hun vel. De Middel burgers liepen ook gisteren weer tegen een nederlaag aan. VHC was met 20-10 te sterk. Ook de vrou wen van Olympus verloren. De mannen van EMM gingen thuis onderuit tegen Dongen: 17-22. Vrouwen. VHC-EMM 20-10: De formatie van Auke van Hinte kreeg gisteren met dubbele cijfers op de broek. De vijfde nederlaag was snel verklaard, want belangrij ke speelsters als Petula Brasser (knie), Xaira Nijsen (lies), Anouk Provoost (schouder) en Anke Snoek (knie) werden gespaard of kwamen maar gedeeltelijk in actie. Doel ervan is om de komende we ken te kunnen stunten tegen on der meer de Sprint, Tachos en In ternos 2. En zodoende weg te gera ken uit de gevarenzone. „Gezien de samenstelling viel het vooral de fensief niet tegen. Maar ik hoop in de komende weken die laatste plek te verlaten", zei Van Hinte. Scores: Xaira Nijsen 3, Anouk Pro voost, Natasja Glisevoc en Ariska Tax 2, Lotte Cuje. Groene Ster-Olympus 19-16: Vier weken lang had de Vlissingse pro movendus de touwtjes in handen. De vraag was of de equipe van Ron de Waal zich staande zou hou den tegen ploegen die naar alle waarschijnlijkheid de dienst uit zullen maken. Zaterdagavond trok ken de bezoekers terecht aan het kortste eind tegen Groene Ster. „Er is nog geen man overboord", keek De Waal terug. „Alleen was het net als tegen Aristos in mijn ogen onnodig. We hebben te wei nig ons eigen spel gebracht en dat kost je uiteindelijk de kop." Scores: Wendy Meerman 7, Martje Huijben en Steffi Richter 3, llona Wiele- maker 2, Margitta Chagas. Mannen. EMM-Dongen 17-22: Het was de bedoeling van EMM om tegen middenmoter Dongen de nederlagenreeks te doorbreken. Maar veel kwam daar niet van te recht. De man in het zwart kreeg alle hoon over zich heen van EMM. „Hoe vergal je iemand z'n zondagmiddag?", mopperde inte rim-trainer Jos Aertssen na afloop. „Dit is een absolute wanprestatie van de leidsman." Aertssen maakt zich al weken druk over de inter pretatie van de nieuwe spelregels. „Ik wil duidelijkheid. Dan kan ik de training aanpassen." Dongen lachte in zijn vuistje, want het af klemmen werd veel te weinig be straft. Om zijn protest kracht bij te zetten werd er een opmerking op het wedstrijdformulier geplaatst. „Laat ze in Brabant maar eens uit leggen hoe de regels in elkaar ste ken. Nu krijg je frustratie, omdat ze de regels niet naleven." Scores: Kevin Meulmeester 5, Jerry Ae rtssen en Mayron Bouwmeester 3, Mar cello Tax en Peter Schmelzer 2, Len Stroy en Tijs de Vos. door Ko Mechielsen VLISSINGEN - De waterpoloman- nen van De Stormvogel hebben za terdag een belangrijk punt gepakt in Cuijk tegen Merlet: 6-6. De Vlis singse vrouwen moesten hun meerdere erkennen in Gorgo: 3-2. Merlet-De Stormvogel 6-6: In de eerste periode kwam Merlet op 1-0. De Stormvogel maakte in de tweede periode knap 1-1, maar speelde vervolgens zwak en stond snel met 4-1 achter. Pas daarna ging De Stormvogel beter spelen en kwam terug tot 4-3. Toen De Stormvogel in de derde periode op 4-4 kwam, leek de winst voor het grijpen. Toch liep Merlet uit naar 6-4. In de spannende laatste perio de maakte De Stormvogel twee se conden voor tijd de 6-6. Scores De Stormvogel: Chris van der Draai 3, Martijn Mechielsen 2 en Len- nard Swennen 1 maal. SWNZ-De Stormvogel 2 14-2: De Stormvogel 2 miste veel spelers. Het was aan invalkeeper Flip van der Draai te danken dat de uitslag niet nog groter uit viel. Na 4-0 was het al 7-0 halverwege. Kees Leijnse en Dennis van de Ketterij scoor den voor De Stormvogel 2. OZC'57-De Stormvogel 3 13-4: Ook het derde was verre van com pleet. De Stormvogel 3 kwam er niet aan te pas en verloor met 13-4. Scores De Stormvogel: Robin Breel 2 en Franz Zehner en Rowan Leijnse 1 maal. Vrouwen. Gorgo-De Stormvogel 3-2: De Stormvogelvrouwen speel den een goede wedstrijd. Na 1-0 aan het eind van de eerste periode wist Gorgo wel een 2-o-voor- sprong te pakken, maar de Vlissin- gers gaven goed partij. Gorgo kwam in de derde periode nog wel op 3-0, maar daarna kwam De Stormvogel op 3-1 en in de laatste periode werd het zelfs 3-2. Scores De Stormvogel: Tamara Flore en Astrid Assink beiden 1 maal. «6 TOP-korfbalster Nelleke van Belzen speelt de bal naar één van haar ploeggenoten. foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 88