381 sport Zeldzame nederlaag Vlissingen hangt als los zand aan elkaar RCS zakt verder weg en staat al gedeeld laatste Delta vaart wel bij eerste zege De Bruijn Goes vertrekt met punt uit Halsteren De schakers van Het Witte Paard Sas van Gent verliezen in de eerste klasse onverwacht van Zukertort Amstelveen: 4,5-5,5. maandag 22 november 2010 S door René van Stee vlissingen - Na drie -zeges op rij moest Vlissingen gisteren weer eens puntenverlies incasseren. Te gen laagvlieger Nemelaer werd het op eigen veld 1-1. Gelet op het spel- beeld was die uitslag niet eens on terecht. „Heel matig. Het hing als los zand aan elkaar. We hebben bijna niks gecreëerd", zei Vlissin- gen-aanvoerder en verdedigende middenvelder Björn Langeveld over het spel van zijn ploeg. Rico Witsenburg, prima spelend als voorstopper, sprak zelfs van een wanprestatie. „Iedereen deed op den duur maar wat. Heel jam mer, want als iedereen doet wat hij moet doen tegen zo'n matige ploeg, win je zo'n wedstrijd." Tot het strafschopgebied speelde Vlissingen wel aardig. Tot echte mogelijkheden leidde dit nauwe lijks. De attente Saïd Bouzambou bracht de thuisploeg, in de elfde minuut op voorsprong, nadat Ne melaer-verdediger lohan Visser te rugkopte op zijn uitlopende doel man Kamile de long. De bal be landde voor Bouzambous voeten, waarna het voor hem een koud kunstje was om te scoren. De ove rige echte Vlissingse wapenfeiten bleven beperkt tot een schot op de paal van Sinan Coban en een kop bal van diezelfde Coban. Dankzij zijn lange mensen kwam Nemelaer langszij. Een vrije trap werd door de volledig vrijstaande Maikel Diepens tegen de paal ge kopt. Al dan niet in buitenspelposi tie werkte Ruben Buvens af Vlissingen-Nemelaer 1-1 (1-0). 11. Saïd Bouzambou 1-0, 53. Ruben Bu vens 1-1. Scheidsrechter: J. van den Hurk (Tilburg). Gele kaart: Mohammed Benkaddour, Björn Langeveld (Vlissin gen), Jesper Heesters (Nemelaer). Aan tal toeschouwers: 150. door Rogier Veenstra breda - De voetballers van RCS hebben gisteren met 2-1 verloren in Breda van Jeka. Het was een be langrijke wedstrijd voor beide laag- vliegers in de eerste klasse C van het zondagvoetbal. De Souburgse formatie zakt door de nederlaag naar de gedeelde laatste plaats. De beginfase van de wedstrijd was voor Jeka, maar nadat de thuis ploeg was uitgeraasd kreeg RCS meer grip op de wedstrijd. Een aantal kansen volgde, maar niet voor het eerst dit seizoen was het de tegenstander die toesloeg. „Dat gebeurt ons te vaak en dan gaan bij een aantal spelers de koppies naar beneden", zei assistent-trai ner Filip van de Bossche. Na dik twintig minuten maakte RCS ge lijk. Steven Visser speelde een lan ge bal op Lorenzo de Groot die op zijn beurt een voorzet op het hoofd van Besar Xhoxhaj aflever de: 1-1. Na rust was er van goed voetbal geen sprake meer en deed vooral scheidsrechter Mandemakers van zich spreken. Nadat Jeka-speler Igor Goossens in de 70e minuut al le vrijheid kreeg en de 2-1 binnen schoot was het de beurt aan de leidsman. Hij gaf verdediger André Siereveld zijn tweede gele kaart en ook trainer Michel Leonhart kreeg een rode kaart wegens commen taar op de leiding, terwijl iemand anders wat had geroepen. Jeka-RCS 2-1 (1-1). 10. Dennis Pera- gon 1-0, 22. Besar Xhoxhaj 1-1, 69. Igor Goossens 2-1. Scheidsrechter: K. C. A. Mandemakers (Waalwijk). Gele kaart: Rafael Vulin, Alfaro Pentury (RCS). Rode kaart: André Siereveld (2x geel), Michel Leonhart (RCS). Aantal toeschouwers: 100. SCHAKEN HWP-speler Helmut Cardon (links) won zaterdag voor de derde keer op rij. Zijn teamgenoot Koen Leenhouts tweede keer op rij. goes - De voetballers van zon dag-tweedeklasser Goes hebben voor de derde keer dit seizoen gelijkgespeeld. Bij nummer vijf Halsteren kwam de nog ongeslagen koploper niet verder dan 2-2. Ter- neuzen won op eigen veld vrij een voudig van Unitas (3-0), terwijl Aardenburg met 0-1 verloor van nummer laatst RCD. Halsteren-Goes 2-2: De wedstrijd brandde pas na rust los. Jörn Hop mans opende in de zestigste mi nuut de score namens de thuis ploeg. Maar lang kon Halsteren niet van de voorsprong genieten. Uit een strafschop, genomen door Robin de Pagter, kwam het elftal van trainer Gérard de Nooijer een minuut later al weer langszij. Kort daarna kregen ook de Brabanders een strafschop. Die werd echter ge mist door Tom de Bonte. Uiteindelijk leek Goes er toch nog met de overwinning vandoor te gaan. Lunven Vermeer zette zijn ploeg in de negentigste minuut op 1-2. Maar voor het verstrijken van de blessuretijd lag de 2-2 er al in. Eric van de Watering was daar ver antwoordelijk voor. Ondanks het gelijkspel blijft Goes koploper. Het verschil met num mer TSC is vier punten. Terneuzen-Unitas 3-0: De thuis ploeg speelde vanaf het begin goed georganiseerd, hield het speelveld klein, had een goede aansluiting tussen de linies en gaf verdedigend niets weg. De doelpunten vielen na de rust. Dominique Verlinde open de de score. Daarna scoorde uitblin ker Tom Janssen twee keer. Aardenburg-RCD 0-1: Aar denburg leed tegen de hekkenslui ter de eerste thuisnederlaag van het seizoen. Robin Hardenbol werd met een schitterende lobbal over een afstand van 25 meter matchwinnaar. door Joop van den Oudenhoven sluiskil - De driebanders van Delta/Fast Bouwservice wonnen gisteren voor het eerst sinds 22 au gustus weer eens een competitie wedstrijd. Emar-Logistics uit Oos terhout werd met 6-2 geslachtof ferd. Garage Verbrugge liep in Zun- dert tegen een verwachte maar wel erg grote nederlaag op, 8-0. Eindelijk was het dan zover. Jean Paul de Bruijn won gisteren zijn eerste partij driebanden van dit sei zoen in de vaderlandse eredivisie. De vreugde werd de Hulstenaar na afloop van zijn partij bijna teveel. „Eindelijk", zuchtte hij opgelucht. „Het werd onderhand tijd. Hier ben ik blij mee hoor. Hopelijk is dit de ommezwaai waar iedereen al lang op wacht. Ik heb mijn kans gegrepen toen Martens slechter be gon te spelen. Het geeft in elk ge val weer vertrouwen." Een kritische noot is echter nog al tijd op zijn plaats, omdat vooral De Bruijns eerste helft van de wed strijd tegen Frank Martens niet best was. De tweede helft was een stuk beter, maar dat kwam ook omdat Martens volledig stilviel. Dat ook het publiek al gewend was aan de matige prestaties van de laatste tijd werd duidelijk toen een stevig applaus opklonk na een serie van vijf van De Bruijn. Teamcaptain )an Kikken keek met een brede glimlach toe en repte al van de playoffs. „Als we vierde worden, zijn we blij", meldde hij. De playoffs zijn overigens nog ver weg, daarvoor is een constante prestatiecurve vereist en die is er nog niet. Als het waar is wat ie mand in het publiek zei („Als De Bruijn wint, wint Delta/Fast") dan is het begin gemaakt en geeft dat hoop voor de toekomst. Dé hoop voor de toekomst van Delta/Fast heet echter Glenn Hof man. De jonge Hagenaar maakt een ongekende groei door en al leen omdat hij in de slotfase van zijn partij tegen Ad Broeders wat beurten verspeelde, bleef een moyenne van 2.00 buiten bereik. Nu bleef het bij 1.471, nog altijd goed voor de koppositie van het team. Toch was Hofman niet hele maal tevreden: „Ik heb Broeders te dichtbij laten komen. Daardoor kwam ik onder druk te staan in plaats van hij." Ook Eddy Leppens won weer eens, al ging het na een flitsende start moeizaam. De enige die dit keer niets toevoegde aan het resul taat was Peter de Backer, die ver loor van Jack Wijnen. Delta schoof op naar de vijfde plaats in het klassement, terwijl Garage Verbrugge na de grote ne derlaag in Zundert zakte naar de elfde plaats. Verliezen tegen de nummer drie van de eredivisie Snellen Recycling was ingecalcu leerd. De thuisclub noteerde een teammoyenne van 1.709, een frac tie onder het seizoensrecord van Van Donge8cde Roo met 1.736.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 84