sport 137 All Ready houdt weer Stormvogels eronder Forza voelt zich zwaar benadeeld Broers Van Putte doorslaggevend 3B-SD niet verder dan gelijkspel Tafeltennisjeugd van Scaldina klaart Iiobau'.s,étn va" kampioensklus een duel voor einde al overgangsklasse - de acht leiders in maandag 22 november 2010 Weblogs over hardlopen, voetbal en wielrennen. www.pzc.nl/blogs Manon Torensma (met bal) en ploeggenoot Jacco de Looff houden de de fensie van Stormvogels bezig. zierikzee - De eerste punten in de zaal zijn binnen voor de korfbal lers van All Ready. Net als op het veld won de equipe uit Zierikzee de derby tegen Stormvogels uit Westkapelle. Het werd 14-9. Ko mende zaterdag gaat All Ready op bezoek bij het Goese Togo, dat kop loper is in de derde klasse. De identieke tactische benadering als op het veld leverde All Ready het initiatief op in de partij tegen Stormvogels. De tegenstander had het opnieuw lastig om een oplos sing te vinden voor de zoneverde diging van de Zierikzeese derdek lasser. Tien minuten onderweg le ken de bezoekers de controle over te nemen, toen het voor de enige keer in de wedstrijd op voor sprong kwam (4-5). In die fase kon de thuisploeg het tempo niet aan de tegenstander opleggen. Stormvogels profiteerde niet om dat het Westkappelse vizier in de zaal beduidend minder scherp staat afgesteld dan de koppositie op het veld doet vermoeden. All Ready greep die kans gretig aan in de slotminuten voor rust (7-6). Na rust kwamen de bezoekers eerst nog wel langszij, maar moes ten net Zo snel weer een gaatje van twee punten toestaan. De Zie- rikzeeënaren sprongen een stuk ef fectiever om met de kansen. Ver door Peter van Kouteren foto Rolf de Feijter middelburg - De volleybalsters van Forza handhaafden zich door een 4-0-zege bij de derde keus van Sliedrecht Sport aan kop van de ranglijst in de promotieklasse B. Naaste belager WS'92 pakte ten koste van BOK eveneens de volle winst. De mannen van Forza keerden met een fikse kater terug na een 3-1-nederlaag bij Volley2B 2. Sliedrecht Sport 3-Forza 0-4 (26-28, 23-25,13-25, 20-25): Hoewel de uitslag anders doet vermoeden stuitten de vrouwen van Forza op stevige tegenstand in Sliedrecht. De jeugdige en talenvolle oppo nent bezweek op cruciale momen ten in de eerste twee sets onder de druk. Aanvallend en verdedigend was de thuisploeg zo sterk, dat zo wel in het eerste als tweede bedrijf tot de slotfase gelijke tred werd ge houden. Mentaal bleek Forza, met een aan de buitenkant goed scoren de Sanne van Campenhout, ster ker. Met twee zwaarbevochten setze ges op zak had Forza vervolgens te gen de moraal geknakte thuis ploeg te maken met minder tegen stand. Sliedrecht Sport werd met een lastige opslag bestookt, kende in de vierde set nog even een opris ping, maar kon Forza niet echt meer bedreigen. Volley2B 2-Forza 3-1 (25-20, 25-21, 19-25, 25-23): Ontgoocheling, ont reddering en een gevoel van mach teloosheid vochten na afloop van een wedstrijd waarin de mannen van Forza nooit kans kregen om te winnen om voorrang. Forza was akkoord gegaan dat het duel door een lid van de thuisclub zou wor den geleid, omdat de door de bond aangewezen scheidsrechter niet kwam opdagen. „Maar dat doen we dus nooit meer", ver zuchtte coach Hennie van Liere na afloop. „Ballen die we een meter binnen sloegen, gaf hij uit. We zijn alleen maar aan het discussiëren'geweest over de vraag of we wel verder moesten gaan. Dit was heel triest en ongelooflijk frustrerend. Ik kan echt heel goed tegen mijn verlies, als de tegenstander beter is ge weest. Maar dit was onrechtvaar dig. Je kunt wel zeggen: ga lekker volleyballen. Maar de lol was eraf De scheidsrechter heeft ons be wust benadeeld." oorzaakt door persoonlijke fouten van Stormvogels deelde All Ready in de laatste twaalf minuten de ge nadeslag uit. Met de rentree van Desiree Voshart bouwde All Rea dy in die fase nog meer zekerheid in en haalde routineus de overwin ning en daarmee de eerste punten in de zaal binnen. Scores All Ready: Jan Willem van Nieu- wenhuize 5, Jacco de Loof 3, Bram Bol le en Manon Torensma 2, Krista Bergs- ma en Henk de Graaf 1 Ondo-Olympia 10-7: Voor rust (2-2) hielden de twee titelkandida ten elkaar in een verdedigende houdgreep. Ook na rust werd het geen doelpuntenspektakel, maar slaagde Ondo erin op driekwart wedstrijd een gaatje te slaan. Scores Ondo: Ronald Wisse 5, Jeroen Mesu 3 en Joris Hoogwerf 2. Togo-Blauw Wit 28-12: Nadat Blauw Wit tot 6-6 bijbleef, accele reerde Togo en zag de bezoekers nooit meer terug. Het duurde tel kens geen twee minuten of de vol gende treffer was een feit. Scores Togo: Kevin de Waele 6, Jan- Kees Goossens 6, Niek Meerman 4, Marscha van Belzen 4, Janneke de Wit 3, Anouk Hazelaar 3, Corné van Rooi- jen 1, Mijke Tahapary 1. Scores Blauw Wit: Bastiaan Rijk 6, Marco de Jonge 3, Ivo Flipse 1, Edwin Bommeljé 1, Alice Kloet 1 door Peter Snelders zierikzee - Alles leek er op te wij zen dat HSD het thuisduel met het eveneens hoog geklasseerde Pe likaan 2 zou verliezen in de reser ve derde klasse van de hockeycom- petitie. De thuisploeg toonde ech ter veerkracht en werkte na de doelwisseling een achterstand van 1-3 weg. Het finishte tenslotte op een 3-3-gelijkspel. Het duel tussen nummer twee (HSD) en nummer drie (Pelikaan 2) werd in de eerste helft vooral ge domineerd door Pelikaan. Die ploeg nam ook vrij snel de leiding. Toch had de thuisploeg nog een antwoord klaar via een snelle counter. Vincent Landman stond aan de ba sis daarvan en Hans van Putte liet de 1-1 noteren. Een drukkend Peli kaan liep nog voor de doelwisse ling uit naar 1-3. Het begin van de tweede helft was evenwichtig. Dat veranderde pas toen Mark van Putte op aangeven van broer Hans van Putte de aan sluitingstreffer liet noteren. HSD werd daarna steeds sterker. Toch zag het er naar uit dat dit over wicht niet beloond zou worden. Pas één minuut voor tijd viel de ge lijkmaker. Uit een pass van Tristan van Gee- len bediende Hans van Putte op nieuw Mark van Putte. Die liet met een lichte stickbeweging de ge lijkmaker noteren, waarna een feestje losbarstte op het veld in Zie rikzee. door Joop van den Oudenhoven kwadendamme - Het driebanden team van 3B-SD Hydrozorg kwam in de huisderby tegen Unit 8 in de vierde divisie een 4-4-gelijkspel overeen. Op basis van de gemaak te caramboles (96-79) had de Schouwse 'thuisploeg' recht op meer. Omdat het om wedstrijdpunten gaat, restte er niet meer dan een ge lijkspel. Zowel Unit 8 als 3B-SD zette twee partijen in winst om. Het duel had een zeer matig ni- yeau en moest het van de span ning hebben om te boeien. Die was er volop omdat op beide tafels het ene duel richting Schouwen uitviel en op de andere richting de Bevelanden. Hoewel, Unit 8 was ook voorzien van een Schouws sausje. Dit keer met Ad van der Werf uit Noord gouwe die een andere Schouwe- naar, )ohn Hatzman uit Zierikzee, versloeg. Sjaak de Vissser uit Brouwersha ven won na een moeizaam duel van Martin Sturm, lan Suykerbuyk verloor en Piet Kox won na een flitsende start, waardoor hij al snel een i5-2rvoorsprong nam. Tegen stander Wim Zandee was meteen verdoofd en kon niks meer terug doen. middelburg - Het eerste jongens team van Scaldina heeft het kam pioenschap in Landelijk C veiligge steld voordat de laatste wedstrijd van seizoen gespeeld is. Zaterdag werd met 7-3 gewonnen van Scye- dam uit Schiedam, waarmee de elf punten voorsprong werden ge handhaafd. Het team heeft met de titel recht op promotie naar een klasse hoger. Landelijk B. Het mannenteam van Scaldina won met 4-6 bij hekkensluiter Hot- ak'68 3, maar desondanks wordt handhaven in de eerste klasse een zeer moeilijke opgave. In de derde klasse verloor Kerkwerve met 7-3 van Scaldina 2, waardoor het op de slotdag punten moeten pakken om niet direct te degraderen. Jeugd. Scyedam-Scaldina 3-7: Aan kampioenszenuwen leden de jongens niet, want met nog niet eens een uur verstreken, stond er een 3-1-voorsprong op het bord. Dirk Geuze en Herbert Keijman wonnen hun eerste partijen dood leuk in drie vlotte games en het dubbelspel werd met 12-10, 7-11, 11-6,7-11 en 11-5 door dezelfde spe lers binnengehaald. Alleen nop penspeler Max Oppenheim was voor rust Floris Dijkers terecht de baas. Hierna kwamen de Schie dammers beter in de wedstrijd. Geuze moest het in 11-9, 11-7 en 11-8 ontgelden tegen kopman Bos en de vermoeide Keijman was niet opgewassen tegen Oppenheim. Dijkers zorgde tussendoor voor een punt, door met 11-4 in de vijf de game de Chinees Zhen Dong Poon te verslaan. Er werd daarop volgend een slotoffensief ingezet door de Scaldina-jongens, dat door drie zeges uitmondde in het kampioenschap. Senioren. Hotak'68 3-Scaldina 4-6: Er is nog een waterdunne kans om degradatie te ontlopen. De laatste wedstrijd tegen naaste concurrent Smash'70 moet daar voor met minimaal 9-1 gewonnen worden, iets dat bijna onhaalbaar geacht wordt. Afgezien van de winst in de openingspartij van Koen van Velthoven begon het team stroef met een 3-1-achter- stand. Na rust draaiden de rollen om. Scaldina zette stevig aan, met alleen Smalheer die nog een partij moest inleveren. Koen van Veltho ven liet met 11-6,11-2 en 11-5 inval ler Edwin Kommers zien waar hij staat en ook Ludo Gijsen moest het in drie games ontgelden. Ben schop volgde zijn voorbeeld en kon zonder al te veel problemen ook zijn twee volgende partijen winnen. In de slotpartij stelde Smalheer de overwinning voor zijn team veilig. Scaldina 2-Kerkwerve 7-3: Simon Boogaard was 'the man' bij Kerk werve, want hij klopte zowel Jan Kik, Pang Yuen en Mark lonker (in een vijfgamer). Maar daarmee was de koek op voor Kerkwerve. Stoffel van der Wekken moest drie wedstrijden in vijf games spelen, maar verloor die steeds met 11-4, 11-8 en 13-11. En ook Gerard Knol bleef aan de verkeerde kant van de score. De vijfde game tegen Mark Jonker was het meest aansprekend maar Knol verloor die wel met 11-8. De stand in de poule is nu zo dat Scaldina twee punten voor staat op Kerkwerve. Het tij kan nog keren, maar of het rechtstreek se degradatie wordt of het spelen van degradatiewedstrijden (als Kerkwerve alsnog vijfde wordt), zal in de laatste speelronde beslist worden. Kerkwerve treft daarin Het Markiezaat 2. goes - In de overgangsklasse B is na twee speelrondes in de zaal een bijzondere stand te zien. Alle acht ploegen staan op twee punten. Al le teams die in de eerste ronde wonnen, gingen zaterdag onder uit. Zo ook Tjoba. Maar het ver schil met Oranje-Wit was maar één punt: 20-19. In de eerste klasse speelde TOP op nieuw gelijk. Na het 9-9-gelijkspel tegen Dijkvogels volgde zaterdag een 13-13-gelijkspel tegen Kinder dijk, een titelkandidaat. Twintig tel len voor het einde schoot Jeanine Marijs de gelijkmaker binnen. In de tweede klasse beleeft Fortis een voorspoedige start met een honderd-procentscore na twee duels. Zaterdag was Pernix geen partij: 13-21. In diezelfde tweede klasse verloor Swift met 19-15 bij Maassluis. De Middelburgers heb ben één punt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 83