Delta Sport is meedogenloos 361 rt Monsterlijke nederlaag voor reserves van Delta Sport Jurriaan van Poelje verlengt contract Ouwerkerk moeizaam naar nieuwe zege Dammers Middelburg ongeslagen de beste Clubrecord Van Harn brengt Tovaal winst maandag 22 november 2010 f5S32*»aaS38BH£ DELTA SPORT-BERCEIJK De handballers van Delta Sport gaan met zevenmijlslaarzen door de eerste klasse. Zes gespeeld, zes gewonnen. Scores Delta Sport: Jordie Loo 7, Guido de Graaf en Bob van Lint 6, Jimmy Niemans 4, Pieter Boot en Kenneth Mellaart 3, Martijn Giltay 2, Jacco de Loof en Thijs de Vos 1. door Wim Kakebeeke Pieter Boot waagt namens Delta Sport een schotpoging op het doel van Bergeijk. foto Ronald den Dekker ZIERIKZEE - Als het woord 'angstge- gner' valt, verschijnt er een brede glimlach op het gezicht van Guido de Graaf. Nee, dat zijn de handbal lers van Bergeijk beslist niet. „Het is meer een ploeg waar we nog een appeltje mee te schillen heb ben. In de beker heeft Delta Sport er toch van gewonnen?" In de competitie van een seizoen terug ging het echter gruwelijk mis in de slotfase. Op Brabantse bodem kost te de 21-19-nederlaag destijds de ti tel. Gisteren had Bergeijk in Zierik- zee niet veel noten op de zang: 33-20-nederlaag. De laatste seconden van een spek takelstukje tikten weg. De circa honderd toeschouwers maakten zich op voor een staande ovatie. Want dat hadden de blauwhem- den verdiend. Maar de show was nog niet voorbij. Doelman Jacco de Looff loerde opnieuw op dat ene kleine kansje. Eerder in de par tij ging zijn doelpoging over een af stand van ruim veertig meter mis. In het eindsignaal werd de Schouwse doelman uitgedaagd door collega Nick Gerrits. Nu was het wel raak. Het verschil werd daardoor op de valreep opgekrikt tot dertien treffers verschil. „Dit is de slagroom op de taart", glunder de De Graaf na afloop. Een scha duw over het doelpuntengala was de snelle uitschakeling van linke ropbouwer Thijs de Vos. Bij de af ronding naar 3-1 kwam De Vos on gelukkig in botsing met Berge- ijk-sluitpost Gerrits. Een verrek king aan de knieband van zijn lin kerknie bleek achteraf de schade. De wil om te winnen was vanaf het eerste fluitsignaal aanwezig. De blauwhemden pakten de za ken zowel voorin als achterin gede cideerd aan. In de achterste linies kostte het wel even tijd om het fa voriete cirkelspelletje van Bergeijk aan banden te leggen en om uit blinker Sten Gijsbers (maker van tien van de twintig treffers) te be teugelen. Maar met zijn oneman- show was hij niet opgewassen te gen het gevaar aan de andere kant. De kracht van Delta Sport school vooral in de variatie. Iets wat de be zoekers tot wanhoop dreef Trai ner Dominiek Brinkmans greep naar persoonlijke mandekking op Jordie Loo (zeven treffers) en Gui do de Graaf (zes treffers), maar het verzet duurde niet lang. „Dat is toch schitterend om te zien", zei De Graaf „Ze moesten keuzes ma ken." Met speels gemak groeide de kloof voor de pauze tot vijf treffers: 16-11. Een zwak moment kende Delta Sport in de eerste tien minu ten na de pauze. Want door de omschakeling van Bergeijk naar een 6-o-dekking was het korps van Rob de Vos opvallend genoeg zoekende. „Maar goed dat we wat vlees op de botten hadden", zei De Graaf De Brabanders verklein den het gaatje tot 19-17, maar toen stond regisseur Jordie Loo weer op. Met drie harde schoten haalde de Limburger de thuisploeg uit de impasse. De Graaf vierde met een gebalde vuist de 22-17. „Heerlijk die ontlading. Dat moest effe." Rond de 53e minuut gooiden de Brabanders de handdoek in de ring. Het feest was helemaal com pleet toen cirkelspeler Bob van Lint zichzelf viermaal vrijzette voor Nick Gerrits. Via 26-18 liep de teller snel op naar 33-20. Bergeij- ker Gijsbers: „Individueel waren we niet opgewassen tegen dit Del ta Sport. De uitslag was geflat teerd, maar verdiend. Vooral de bank van Delta Sport was sterker dan vorig jaar. Wie er ook in kwam, er was geen verschil." door Wim Kakebeeke middelburg - De reserves van Del ta Sport kregen een flink pak ram mel in de tweede klasse van de handbalcompetitie. In Rucphen werd maar liefst met 42-14 verlo ren. Ook EMM verloor (17-22), ter wijl Orion uit Heinkenszand met 31-31 gelijkspeelde tegen de reser ves van Heerle. Orion-Heerle 2 31-31: Gangmaker Nik van Dalen redde het punt door tien seconden voor tijd zijn ploeg langzij te schieten. Jansen werd net als tegen HMC aange- naam verrast door zijn hardwer kende ploeg. „Ik kan goed met een puntje leven. Zeker als ik trainings- arbeid terugzie in de duels." Ron van Dalen was aanvallend een klasse apart door de dekking van Heerle meer dan tien meer op het verkeerde been te zetten. Daar naast keerde spelbepaler Francois Verrijzer terug van een knieblessu re. Orion Rucphen-Delta Sport 2 42-14: De bezoekers kregen er za terdagavond op Brabantse bodem stevig van langs. Geen verrassing vond aanvoerder Peter Bos. „Ik heb hier zeker geen schrik van. We zitten met een flinke groep vijftien- en zestienjarigen in een leerproces. Daar horen dit soort uitschieters ook bij." Fysiek kwamen de Schouwenaren er niet aan te pas. Aanvallend wer den de impulsen van Peter Le- fevre, Ricky Evertse en van de Zan- de gemist. „We zien elke week pro gressie", ging de routinier verder. „De boodschap voor dit seizoen is inpassen en ervaring op doen. Zo lang we er maar inblijven, is onze missie geslaagd." Scores Delta Sport 2: Peter Bos 6, Ar- jo Nieuwkoop 2, Ruben Bos, Jeroen van 't Leven, Koen de Bruin, Jorben Sprong, Tim Vleeshouwer en Joris Giltay allen 1. EMM-Dongen 17-22: De partij te gen de middenmoter had de ne- derlagenreeks kunnen doorbreken, maar daar kwam niks van terecht. De man in het zwart kreeg alle hoon over zich heen. „Hoe vergal je iemands zondagmiddag", mop perde interim-trainer Jos Aertssen na de teleurstellende afloop. Aertssen bekommert zich al we ken over de interpretatie van de nieuwe spelregels. „Ik wil gewoon duidelijkheid. Dan kan ik de trai ning aanpassen." Dongen lachte in zijn vuistje, want het afklemmen werd veel te weinig bestraft. Scores EMM: Kevin Meulmeester 5, Jer ry Aertssen en Mayron Bouwmeester 3, Marcello Tax en Peter Schmelzer 2, Len Stroy en Tijs de Vos beiden 1 VLISSINGEN jurriaan van Poelje is ook volgend voetbalseizoen trainer van GPC Vlissingen. Beide partijen kwamen zaterdagavond tot een akkoord over een nieuwe eenjarige verbinte nis. Van Poelje trad vorig seizoen vlak voor de nacompetitie in dienst bij de Walcherse eersteklas ser. GPC Vlissingen staat nu op de derde plaats in de eerste klasse C. OUWERKERK Ouwerkerk won gistermiddag met 4-1 van Hansweertse Boys 2 in de reserve vijfde klasse van het zon dagvoetbal. Door allerlei afmeldin gen had Ouwerkerk slechts elf spe lers beschikbaar. De ploeg speelde moeizaam, maar scoorde wel op de juiste momenten. Voor rust was Ca sey Okker tweemaal trefzeker, na rust beslisten Ramon Dourleijn en Erik-)an van Dongen het duel. AAGTEKERKE De Middelburgse damclub is net als vorig jaar eerste geworden in het sneldamtoernooi voor viertal len in Aagtekerke. Na een nek- aan-nekrace met PWG 's-Graven- polder won het viertal uit de Zeeuwse hoofdstad (Daaf Kasse, Peter Schunselaar, Evert Wiskerke en Danny Wattel) met een score van honderd procent. GOES De rugbyers van Tovaal haalden op eigen veld fors uit tegen het Roosendaalse RCC Bekaro. Na een 24-7-voorsprong bij rust zegevierde de derdeklasser met 44-14. Niels van Harn maakte vijf van de acht try's en evenaarde daarmee een clubrecord. Hans Markusse, André Verhoef, Donald Harting en Koen Spaas slaagden er eerder in vijf try's in één duel te drukken. |gÉP$^

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 82