binnenland 17 'Die jochies schieten elkaar neer om niets' papieren sluier Slapen met een goed gevoel Swiss^ Sense Nederlandse vrouw gepakt met drugs Paul van Vliet krijgt oeuvreprijs Dichter-dominee Barnard overleden Waarschuwingsschot na overval winkel maandag 22 november 2010 Annemarie werd aan de arm van haar va'der, oud-diplomaat en voor malig Kamerlid Hans Gualthérie van Weezei, naar het altaar geleid. De witte sluier bij de door het Ne derlands-Belgische couturiersecht paar Devos-Hofïmann ontworpen zijden bruidsjurk was opvallend en bijzonder. Deze was namelijk gemaakt van duurzaam papier, met de hand beschilderd met bloemmotieven en niet van echte kant te onderscheiden. De bood schap: duurzaamheid speelt een belangrijke rol in het leven van Carlos en Annemarie. Aan het ein de van de plechtigheid kwam Bar nog met een verrassing: een per soonlijke boodschap en de aposto lische zegen en gelukwensen van paus Benedictus XVI. De dag had nog een feestelijk tint je: Carlos' zus prinses Margarita bevestigde zaterdag dat ze in verwachting is van haar tweede kind. zie onze website:binnenland Meer beelden van het prinselijk huwelijk Sergio B. (22) is het zoveel ste slachtoffer van een schietpartij in Amster dam-Zuidoost, de Bijlmer. Voor de ogen van zijn broertje werd hij vorige week doodgeschoten in de H-buurt. Wraak? door Frans Bosman en Hanneloes Pen Zondag 14 november om 21.30 uur wordt Sergio B. doodgescho ten. Het geluid van de schoten weerkaatst te gen de hoge flats. Het nieuws gaat als een lopend vuurtje. Er doen vra gen de ronde waarom Sergio is doodgeschoten. 'Tijdje geleden had hij me neef gepopt', twittert ie mand. Op de Surinaamse roddelsi te Mamjo staat: 'De dader heeft Ser gio vermoord omdat Sergio vier maanden geleden met Soraya naar Suriname was gegaan maar toen had Soraya nog een relatie met de dader.' Een ander: 'Voordat Mr va kantie ging vieren in Suriname heeft hij voldoende ripdeals ge daan en moorden gepleegd. Zo ook de nodige mensen en families bedreigd, Marokkanen, Turken, Ne derlanders, Nigerianen, Surina- mers, Ghanezen de hele ganzeboel zat achter hem aan. Maar Mr moest terug om voor zijn broertje te zorgen aangezien mamma vast zit.' Commissaris Ad Smit, chef van de politie in Zuidoost (en Oost), noemt de dood van Sergio B. een van de wrange voorbeelden van de achteloosheid waarmee jonge man nen, jongens eigenlijk nog, een wa pen trekken en eikaars levens ver woesten. „De korte lontjes, gecom bineerd met wapenbezit, de zijn de reden dat we hier die schietinci denten hebben", aldus Smit. „Ru zie om een vriendinnetje of om een verkeerde blik, een drugsdeal of een ripdeal, een uit de hand ge lopen straatroof of woningoverval: zoiets onzinnigs blijkt vaak de ach tergrond te zijn voor zo'n schietpar tij", zegt Smit. „Het gaat niet om oorlogen tussen bendes of om zwa re georganiseerde criminaliteit, maar om jochies die een wapen bij zich hebben en dat gebruiken, zon der stil te staan bij het enorme leed en onherstelbare letsel dat ze daarmee aanrichten." Drie jongetjes bestellen hun lunch bij Big Apple Snacks, een snack tent in de H-buurt van de Bijlmer. Het is tussen de middag en dood stil in de wijk. De jongens kennen de doodgeschoten Sergio B. wel. Zijn broertje Giovanni zit in groep 7 van hun school, Giovanni was er- 'Die jongens zijn te oud geworden. En die er nog over zijn, maken elkaar af bij toen zijn broer werd omge bracht. Van Sergio weten ze dat hij vroeger bij de bankjes in de wijk Haardstee rondhing. Ook weten ze dat hij vroeger bij de Hopi Boys zat. „Maar die bestaan allang niet meer", zegt de patatboer. „Die jon gens zijn te oud geworden. En die er nog over zijn, maken elkaar af" De straatjes van de Hoptille zijn verlaten. Voor de piepkleine keu kenraampjes zitten tralies. De men sen die er wonen, doen niet open of staan de bezoekers te woord door het keukenraampje. Een voor bijganger op weg naar de metro vertelt dat zijn zoon van 21 ook is beschoten. „Jaloezie om een vrouw. Meer was het niet. Het is ge lukkig goed afgelopen." Sergio parkeerde zijn Lexus IS 220 die zondagavond rond half tien op het parkeerdak van parkeergarage Hogevecht, die pal naast Hoptille ligt. Hij had kort daarvoor met zijn tien jaar oude broertje Giovanni in een fastfood restaurant in Noord gegeten. Samen lopen ze de trap van de garage af Daar worden ze opgewacht door twee gekleurde mannen in donkere kleding. Eén heeft een capuchon op, de ander een muts. Sergio wordt beschoten en overlijdt ter plekke. Het broertje ziet de mannen nog wegrennen. In het trappenhuis van de garage liggen de dag na de moord de eer ste boeketten. Veel witte rozen, soms met een kaartje: 'Rust in vre de in de hemel. We zullen je mis sen. Van iedereen van de Roze- marn.' Tussen de bloemen staan opengetrokken bierblikjes en een lege fles Hennessy-cognac. Er hangt een oversized wit T-shirt over de leuning met de tekst: 'Stop the violence'. Er branden kaarsen. Tussen de bloemen is een foto ge stoken: Sergio in het zwembad, in omhelzing met een vrouw. Sergio's vriendin zou op haar nu geblokkeerde hyvespagina hebben gezet: 'Sergio D. B., nooit is er een man geweest waar ik meer van ge houden heb dan van jouIk mis je nu al baby ik kan niet zonder jou, rust zacht mijn mannetje TS!' Sergio's broertje Giovanni kwam de dag na de moord met zijn vader gewoon naar school. Directeur Gert Tusveld heeft die ochtend meteen het rouwprotocol in wer king gesteld. „Natuurlijk heeft het incident niet alleen impact op het broertje maar op de hele school. Wat denkt u? De kinderen hier hebben de afgelopen tijd drie schietpartijen meegemaakt. Som mige op nog geen vijftig meter af stand van de school. Dat raakt ze wel. De kinderen hier weten meer dan menig ander kind", zegt hij. De forse rechercheteams die Ad Smit steeds op schietpartijen zet, weten in verreweg de meeste geval len de daders te achterhalen, maar de onrust in Zuidoost blijft. BRUSSEL Een Nederlandse vrouw van negen tien jaar is zaterdag op de luchtha ven Zaventem bij Brussel betrapt met 2,5 kilogram cocaïne in haar bagage. De drugs bevonden zich in de dubbele bodem van haar koffer. Ook een 50-jarige Italiaan bleek co caïne bij zich te hebben. De twee, die zeiden elkaar niet te kennen, kwamen met dezelfde vlucht uit de Dominicaanse Republiek. AMSTERDAM Cabaretier Paul van Vliet (75) heeft gisteren de Blijvend Applaus Prijs 2010 in ontvangst genomen in thea ter De Kleine Komedie in Amster dam. De prijs is volgens de jury een waardering voor 'zijn uitgebrei de en veelzijdige oeuvre dat niet al leen een aantal onvergetelijke ty pes heeft opgeleverd, maar ook wonderschone liedjes'. UTRECHT In zijn woonplaats Utrecht is giste ren de dichter, schrijver en theo loog Willem Barnard op 90-jarige leeftijd na een kort ziekbed overle den. Hij publiceerde als dichter ook onder het pseudoniem Guillau- me van der Graft. De dichter-domi nee bedreef naar eigen zeggen 'poëto-theologie'. Daarin beziet hij de wereld, de bijbel en de theolo gie door de bril van de dichter. HERTEN De politie heeft zaterdagavond een waarschuwingsschot gelost op twee verdachten die op de vlucht waren geslagen na een overval op een supermarkt in het Roermond- se kerkdorp Herten. Agenten kon den de jongens van zestien en ze ventien jaar uit Herten en Roer mond vervolgens aanhouden, zo maakte de politie gisteren bekend. BOXSPRINGS a MATRASSEN www.swiss sense.ni Middelburg: Mortiereboulevard 18a, tel: (0118) 60 65 94 KOOPZONDAG 28 NOVEMBER VAN 11 00 TOT 17.00 UUR 'Bij aankoop van een Royal Class b plaats in de Abdij Ter Kameren bij Brussel. foto Marcel Antonisse/ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 7