Duiveland Zierikzee heeft vizier ditmaal niet op scherp staan 33 maandag 22 november 2010 'Ik voelde me lekker, was fit en had er zin in. Niet alleen ik had de energie, de hele ploeg had dat.' Wesley Goud, aanvaller van Duiveland door Klaas Verspoor oosterlano - Pelikaan kwam za terdag als koploper van de tweede klasse E naar Oosterland en ging ook als koploper weg van Duive- landse bodem. Toch zat er een we reld van verschil tussen die twee momenten, want tussendoor rin geloorde Duiveland de Zwijnd- rechtse ploeg met 5-1. In de 87e minuut van de wedstrijd riep de Oostersportpark-speaker van dienst (loop van der Laan) Wesley Goud uit tot man of the match en één minuut later gaf trai ner Henk Schouten zijn aanvaller een publiekswissel. Goud kreeg wat hij verdiende: met één goal en twee assists drukte hij zijn stem pel op Duivelands derde seizoens zege. „Ik voelde me lekker, was fit en had er zin in. Niet alleen ik had de energie, de hele ploeg had dat." Goud, die een basisplaats genoot omdat Dennie le Comte herstellen de is van een liesblessure, genoot van alle vrijheid die hij in het veld kreeg. „Wij hebben gekozen om met twee spitsen te spelen, met op komende middenvelders. Daarin voel ik me goed." Het was niet zo dat Pelikaan Duiveland onderschat te, maar feit was wel dat Duive land Pelikaan volledig vleugellam maakte. Het plan van strateeg Schouten werkte uitstekend. Schouten: „Wij hebben tactisch heel goed gespeeld. Ik moet heel de ploeg een compliment geven." Pelikaan-trainer Michel de Raad deed dat juist niet. „Dit was heel erg matig van onze kant. We had den een offday. Er speelden te veel spelers onder hun niveau. Ie ver liest hier, zonder de tegenstander tekort te doen, van jezelf Deze jon gens werkten hard en hebben ver diend gewonnen." De gedachten gingen in Ooster land terug naar het seizoen 2002/2003, toen Duiveland en Peli kaan elkaar voor het laatst in com petitieverband (derde klasse B) troffen. Duiveland won thuis door goals van Ronald Zwager, Barry Steenpoorte en Lex Zwang met 3-0. Uit werd het 0-0, maar aan het einde van het seizoen degra deerde Duiveland. Wat Schouten betreft komt het dit seizoen niet zo ver. Zijn ploeg zette een stap voorwaarts, staat op de negende plaats en heeft het linkerrijtje weer in zicht. Bovenin blijft Peli kaan de dans voeren, maar de nummer zes staat slechts op drie Karakteristiek Duiveland-Pelikaan 5-1 (2-1). 26. Ronald Zwager 1-0, 37. Marcel Dijkstra 1-1, 38. Wesley Goud 2-1, 60. Barry Steenpoorte 3-1, 69. Ro bert de Bruine 4-1, 71. Martijn Ver- hoeff 5-1 (eigen doelpunt). Scheidsrechter: M. Bruijnooge (We- meldinge). Rode kaart (2x geel): 56. Wouter Krete (Pelikaan). Gele kaart: Ronald Zwager (Duiveland), Wesley Neeskens (Pelikaan). Aantal toeschouwers: 175. Duiveland: Rien Giljam, Rudi Kos ter, Albert Verhoek, Marcel Zwa ger, Leen IJzelenberg, Marcel de Bruine, Wilmar van der Sande, Bar ry Steenpoorte, Ronald Zwager, Wesley Goud (88. Dennie le Com te) en Robert de Bruine (90. Jean-Paul van der Weele). punten. Duivelands volgt op zes punten. Schouten: „Laten we wel zijn: We stonden ook op een bela chelijke plek. Ik hoop dat het nu ook in de kopjes omslaat: dit moet vertrouwen geven aan de ploeg." Duiveland, dat startte met Leen IJ zelenberg als laatste man en met Marcel de Bruine centraal op het middenveld, maakte vanaf het eer ste fluitsignaal van arbiter Bruijn ooge een gretige indruk. Via Goud kreeg Duiveland al na drie minu ten de eerste kans en in de zestien de minuut verzuimde Goud een unieke kans te verzilveren. Na 26 minuten kreeg Duiveland loon naar werken. Goud ontfutsel de Lerry Overgaauw de bal en bracht Ronald Zwager in stelling: ï-o. In de 34e minuut kopte Wil mar van der Sande Duiveland net naast, maar drie minuten later scoorde Marcel Dijkstra uit een cor ner de gelijkmaker. Lang duurde de vreugde voor de bezoekers niets, want na voorbereidend werk van Marcel en Robert de Bruine tikte Goud de 2-1 binnen. Na rust waren de beste kansen ook voor Duiveland, dat geholpen werd door Bruijnooge. Hij gaf na 56 minuten, na een duel tussen Wouter Krete en Marcel Zwager Krete zijn tweede gele kaart, ter wijl Zwager de overtreding beging. Met elf tegen tien was het duel ge lopen. Na een uur scoorde Barry Steenpoorte op aangeven van Ro nald Zwager de 3-1 en in de 69e minuut zorgde Robert de Bruine voor de 4-1. Twee minuten later schoot Mar tijn Verhoeff een voorzet van Goud in eigen doel. Het enige dat Duiveland daarna verweten kon worden, was dat het de score niet verder opvoerde. Miquel Phanda (Halsteren) probeert tussen de Zierikzee-spelers John Ver kamman en Lars Holm door te glippen. foto Rolf de Feijter door Klaas Verspoor SKNWK'ers Timo Verkaart (rechts) en Léon Goedegebure kijken toe hoe Yerseke-speler Bernie Steketee voor de bal gaat. Zijn teamgenoot Arjen de Koeijer kijkt op de achtergrond toe. foto Willem Mieras middelburg - In de vierde klasse B moet Zierikzee, na een 1-0-thuis- nederlaag tegen Halsteren, weer even pas op de plaats maken. Doordat het duel tussen Vosmeer en Kogelvangers het einde niet haalde, is Halsteren de nieuwe kop loper. Brouwershaven, Mevo en WIK'57 kwamen net als Zierikzee niet aan scoren toe en verloren al le drie hun uitwedstrijd. Zierikzee-Halsteren 0-1: De ploeg van trainer Marcel van Duijn miste de scherpte in de duels én voor de vijandelijke goal. Halsteren speelde terughoudend en leek van meet af aan met een punt genoegen te nemen. Voor rust miste Frank van der Helm een grote kans, hij schoot op de keeper, en in de 51e minuut ver zuimde Elmar Verhage Zierikzee op voorsprong te brengen. Zes mi nuten later kreeg Halsteren een corner. Alwin de Nijs, die tegen Zierikzee alle ruimte kreeg om zich uit te leven, verraste de Zierik- zeese defensie en liep als enige richting eerste paal. Daar werkte hij de 0-1 achter doelman Ruud van de Linde. Via Martijn van Grunsven en Thomas Vos kreeg de thuisploeg nog de gelegenheid op de 1-1, maar het vizier stond niet op scherp. Chrislandia-Brouwershaven 2-0: In een slechte wedstrijd won de ge lukkigste ploeg. Voor rust kwam de ploeg van trainer Ed van Lent al op achterstand, nadat Remon Heinsius een voorzet van Martijn de Jong binnenwerkte. Brouwers haven kreeg in de tweede helft de nodige kansen die allemaal onbe nut bleven. Chrislandia scoorde uit een strafschop, na een overtre ding van Pieter Kristalijn op Mar tijn de Jong, voor de tweede keer. Opnieuw was Heinsius trefzeker. DVO'6o-Mevo 5-0: Mevo kreeg van DVO'6o de credits voor het sportieve optreden, maar hield daar verder niets aan over. "Na een helft keek de Zierikzeese ploeg door een treffer van Robin Simons tegen een 1-o-achterstand aan. In de tweede helft liep de Roosen- daalse ploeg door een zuivere hat trick van Martijn van Steen uit naar 4-0. Uit een strafschop tilde Jeffrey Jurgens de stand nog naar 5-0. Mevo leed de zevende neder laag van het seizoen. Kruiningen-WIK'57 5-0: Binnen dertig seconden maakte Arno van den Berge uit een voorzet van Ad Lokerse de openingstreffer. Loker- se bediende in de 26e minuut Glo- die Kunuanina die voor 2-0 zorg de. Uit een pass van Gert-Jan van de Pol tilde Edwin van Houte de score na 3-0 en drie minuten voor tijd bekroonde Van den Berge een sterke eerste helft met de vierde Kruiningse goal. Na de pauze nam Kruiningen gas terug, en was al leen Thomas Paauwe na 70 minu ten nog een keer trefzeker. WIK'57 kwam voor de achtste keer dit sei zoen niet aan scoren toe. Stavenisse-Vrederust 1-2 (1-2). Roy van Spinhoven 0-1, Roy van Spinhoven 0-2, Perry Potappel 1-2. BVV'63-SPS 0-3 (0-1). Hilbert van Ak keren 0-1, Stefan Bogers 0-2, eigen doelpunt 0-3. Vosmeer-Kogelvangers 1-0, gestaakt in de 81e minuut. Rachid Bouhoudane 1-0. Rode kaart: Jobert de Rooij (Kogel vangers) en Jasper van Mastrigt. Bijzon derheden: Scheidsrechter Priest staakt het duel na een vechtpartij tussen sup porters. Nul goals en punten Het was de eerste keer deze com petitie dat geen enkele van de vier Schouwse clubs in de vierde klasse B niet tot scoren kwam. Het was de tweede keer deze com petitie dat alle vier de Schouwse clubs in de vierde klasse B tegelijk verloren. Frank van der Helm (Zierikzee) moest toestaan dat Rachid Bouhou dane (Vosmeer) op gelijke hoogte kwam als Zeeuws topscorer. Bei den hebben nu negentien ge scoord.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 79