kwelling voor Hoek spoi 31 Kloetinge heeft niks in te brengen bij GVW GPC Vlissingen kan leven met gelijkspel 1 - maandag 22 november 2010 r w jBy i 'Misschien wil ik soms wel eens te vaak aan de bal komen, maar dat zit nu eenmaal in me.' k* i 1 John Schot, middenvelder Hoek door Jan Dagevos APELDOORN - In de aanloop naar het duel met de christelijke sport vereniging (csv) Apeldoorn had trainer Gaby Demanet zijn selectie nog geprezen. Hoek mocht dan een moeilijke eerste seizoenshelft beleven, het enthousiasme was bij de spelers onverminderd groot. Een etmaal later en na alweer een onnodige verliespartij (2-1) moest de Belgische oefenmeester die woorden echter herroepen. „Laat ik maar niet te veel zeggen want dan ga ik misschien verkeer de dingen roepen", zei Demanet zaterdag. „Houd het er maar op dat ik teleurgesteld ben." De trai ner van de Zeeuws-Vlaamse top- klasser had zich geërgerd aan het optreden van zijn ploeg. Het aan- valsspel was steriel geweest, de flankaanvallers (Mendes en Pinas) stelden hun directe tegenstanders nimmer op de proef en in de twee de helft lieten zijn volgelingen zich van de wijs brengen door twee in vallers en een fanatieke aanhang van csv Apeldoorn. Hef was een ploeg met zoveel ervaring in de ge lederen onwaardig. „Een ervaren ploeg als Hoek moet ook negentig minuten op niveau kunnen spe len", schamperde Demanet, „maar een aantal kon dat mentaal en fy siek niet opbrengen." Het was niet de eerste keer dat Hoek het dit seizoen overkwam. Tegen csv Apeldoorn incasseerde Hoek al de tiende goal in het laat ste kwartier van een wedstrijd. Tel daarbij het trieste gegeven dat al vijf duels in de laatste vijf minuten verloren gingen en het moge dui delijk zijn dat er iets goed scheef zit bij Hoek. En daar kan geen the rapeut iets aan veranderen. Het heeft simpelweg met een gebrek aan kwaliteit te maken. Na veertien, veelal moeizame duels in de topklasse, blijkt Hoek toch niet de topploeg te zijn zoals de verantwoordelijken die in juli met trots presenteerden. Nick de Jong en Hoessein Bouzambou kwijnen weg op de bank of in het tweede, Giovanni Siereveld, los van Nieuwstadt en Stijn Mahieu hebben een schat aan ervaring, maar kunnen zich maar zelden aan de malaise ontworstelen, ter wijl spelers als Mille Mendes, Klaas Hellebaut, Brecht Delbeke, Niels de Loof, Jeroen van den Broe- ke en Regilio Pinas moeite hebben om aan te haken op dit niveau. Gelukkig had Hoek zaterdag John Schot nog in de gelederen. De Tho- lenaar probeerde zijn ploeg op sleeptouw te nemen. Schot heeft tegenwoordig een centrale plek op het middenveld en die rol ligt hem CSV APELDOORN en Veeneman Van Nieuwenhuijzen Residay Hellebaut De Waal Van Nieuwstadt Kievit Siereveld Van den Hoek Koné Hoekstra 85. Bquzarnbou Van Es Delbeke Van Oorspronk Mahieu Tijssen Pinas - 80. Huizer 46. v. d. Broeke De Weerdt Schot 57. Heij Mendes De Brouwer ft 80. De Jong 57. Fennebeumer Pattinama Doelpunten 1-1 (penalty); 82 Heij 2-1 CSV Apeldoorn: Kievit, Heij en Van Oorspronk Hoek: Van Nieuwstadt, Schot, Mahieu en Van den Broeke Scheidsrechter C.A.N. Bax, Zwijndrecht Aantal toeschouwers 750 wel. Hij is voortdurend aanspeel baar. „Misschien wil ik soms wel eens te vaak aan de bal komen", sprak Schot schuldbewust, „maar dat zit nu eenmaal in me." Het was Schot niet euvel te duiden. Hij nam zijn verantwoordelijkheid tenminste. Schot tekende zaterdag ook voor de o-i. Nadat beide ploe gen in de eerste helft tot weinig kansen waren gekomen, werd de wedstrijd in de 49e minuut open gebroken. Bij een voorzet beroerde verdediger Kees Kievit van csv Apeldoorn de bal met hand. Scheidsrechter Bax stond er met zijn neus bovenop en wees met een naar de stip. Schot ontfermde zich over de bal en schoot onberis pelijk binnen. Het doelpunt leek Hoek een im puls te geven, maar dat veranderde plotsklaps toen bij de thuisclub de aanvallers Mark Fennebeumer en loost Heij de tegenvallende Jaap de Brouwer en Jochem de Weerdt in de frontlinie kwamen aflossen. De twee invallers toonden hun ■spierballen en brachten de defen sie van Hoek aan het wankelen. De twee stonden nauwelijks een minuut in het veld toen de gelijk maker al op het bord kwam. Nu beroerde Jeroen van den Broeke de bal met de hand. Jeroen van den Hoek liet doelman Jörg van Nieuwenhuijzen kansloos: 1-1. Hierna was Hoek de weg kwijt, ook al omdat de aanhang van de thuisploeg vanaf het terras voor de kantine (de Balkonside) zich ging roeren. Met trom en gezang werd csv Apeldoorn ondersteund en Hoek raakte van de kook. „We lie ten ons veel te veel afbluffen", stel de Schot. Het opportunistische voetbal van de thuisclub werd Hoek te machtig. In de 82e mi nuut was Joost Heij er als de kip pen bij toen een inzet van Jeroen van den Hoek via de lat terug in het veld kwam; 2-1. door René van Stee VEENENDAAL - Ooit boog Kloetinge een 2-0-achterstand bij GVW om in een 4-2-voorsprong. Van zo'n stunt was de Bevelandse hoofdklas ser zaterdagmiddag in Veenendaal lichtjaren verwijderd. De thuis ploeg was heer en meester. Met een 2-0-nederlaag kwam de forma tie van Cees Houtepen er genadig vanaf. Van te veel respect voor de tegen stander wilde de oefenmeester van Kloetinge niets weten. „We kwamen niet aan voetballen toe. Zo simpel is het. Als je ze ver ge noeg van de goal kunt houden, is er weinig aan de hand. Dat lukte niet, al had GVW wel twee stan daardsituaties nodig om te sco ren", zei Houtepen. Gelet op de grote reputatie van de tegenstan der had hij ook niet verwacht dat zijn ploeg er meer zou tegenover stellen. „Zo ver zijn we nog niet." Het is echter de vraag of - het wel iswaar jeugdige - Kloetinge het ni veau van GVW ooit zal benade ren. De Veenendalers misten vorig jaar op een haar na promotie naar de topklasse. Met minstens een half elftal aanwinsten moet het dit seizoen wel lukken. GVW pakte Kloetinge meteen vanaf het begin bij de strot. De ploeg speelde in een veel hoger tempo, zette vroeg druk, schakelde razendsnel om en kwam om de haverklap opzetten via de flanken. Af toe liet GVW, dat zich op het eigen - fraaie - kunstgras zichtbaar beter thuis voelde dan Kloetinge, de teugels vieren. „In die fases, ik denk bij elkaar hooguit een half uur, hebben we kunnen meedoen. Maar voor de rest hebben we al leen maar achter de feiten aangelo pen", merkte Kloetinge-doelman Jaco van der Schee terecht op. „Zo dra we van achteruit probeerden op te bouwen, waren we de bal al weer kwijt. Lange ballen kwamen ook weer net zo snel terug. Het was op den duur alleen maar te genhouden." Hoewel GVW veel meer balbezit had, kwam het met name voor de rust moeizaam tot kansen. In de 32e minuut was het echter raak toen Wilco den Hartog uit vrije trap vanaf rechts bij de eerste paal fraai in de verre hoek binnenkop te. Kort daarvoor ontsnapte Arjan van der Smissen aan een rode kaart toen hij een slippertje wilde herstellen waarbij hij de doorge broken GWV-spits Dennis van Meegdenburg (goed voor bijna tweehonderd hoofdklassetreffers namens Bennekom en GVW) on deruit trok. Tussen de 58e en 62e minuut hield Van der Schee, de enige Kloe- tingenaar die een ruime voldoen de verdiende, zijn ploeg met een aantal fraaie reddingen op de been. „Dan blijft het 1-0 en hoop je dat er eens een bal goed valt, waardoor je misschien toch nog een puntje kunt stelen." Die hoop hield lang stand totdat de koud ingevallen Bart Hulsbos in de 86e minuut een inzet van Si mon Brouwer (na een corner) met zijn hoofd tot een doelpunt pro moveerde. Met die treffer was het duel definitief beslist. Van der Schee: „Achteraf moeten we blij zijn dat het bij 2-0 is geble ven. Je moet er ook niet te lang bij stil blijven staan. Straks wacht ons ploegen zoals Rijsoord, LRC Leer dam en NSC. Die staan onder ons en daar moéten we punten tegen pakken." Karakteristiek GWV-Kloetinge 2-0 (1-0). 32. Wilco den Hartog 1 -0, 86. Bart Hulsbos 2-0. Scheidsrechter: W. Bronsvoort (Deventer). Gele kaart: Simon Brouwer, Joey Snijders (GWV), Arjan van der Smissen, Daan Esser, Maarten van Rosevelt, Michel Maaskant (Kloetinge). Aan tal toeschouwers: 800. Kloetinge: Jaco van der Schee; Björn Quartel, Michel Maaskant, Ar jan van der Smissen, Maarten van Rosevelt; Corné Schilperoort, Daan Esser; Mark Schuit; Etiënne Mallie (74. Abdullah Asian), Rick Mulder (66. Sofyan Azzagari), Ingmar Quist. door Koen de Vries GPC-doelman Max Leije plukt de bal uit de lucht voordat Gökhan Ersahin van Terneuzense Boys gevaarlijk kan worden. foto Mark Neelemans TERNEUZEN - GPC Vlissingen is bij lange na de sterke ploeg van het begin van dit seizoen niet meer, maar toch was trainer Jurriaan van Poelje zaterdag tevreden met het ï-i-gelijkspel bij staartploeg Ter neuzense Boys. „We missen het kwikzilverachtige van de eerste wedstrijden", erkende hij. „De jon gens zitten even in een mindere fa se. Toch hebben we vandaag een degelijke wedstrijd gespeeld." Terneuzense Boys begon goed aan de wedstrijd. Desondanks was de vroege ï-o voor de thuisploeg niet nodig geweest. De knal van Gökhan Ersahin vanaf zestien me ter in de korte hoek had doelman Max Leijer kunnen keren. De ge lijkmaker was een gelukje. Ricardo de Nooijer maakte het met zijn snelheid de verdediging zo lastig dat een Boys-speler tegen een me despeler schoot. De bal leek naar keeper Nick Heyman te rollen, maar was zwanger van effect, keer de terug richting afzender en kon door Matthijs Lugtenburg langs de verbouwereerde doelman gescho ten worden: 1-1. Halverwege de eerste helft kreeg Van Poelje rood. Hij stond tijdens een onderbreking in het veld voor overleg met Jeroen van Ommen. „Dit is een van de raarste dingen die ik ooit heb meegemaakt." Terneuzense Boys-GPC Vlissingen 1-1 (1-1). 15. Gökhan Ersahin 1-0, 31. Matthijs Lugtenburg 1-1. Scheidsrech ter A.C. Deurloo (Tholen). Rode kaart: Jurriaan van Poelje (trainer GPC Vlissin gen). Gele kaart: Gökhan Ersahin, Ran dy van Overmeeren (beiden Terneuzen se Boys). Aantal toeschouwers: 200 -- .v - -

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 77