Elke kaart draagt een beetje 14 Jacob de Ronde was brandweerman met hart en ziel Leren twitteren en gamen in bibliotheek Workshop wol verven door spingroep Kerstmarkt voor Geertruidkerk Najaarsvergadering van Stad en Lande UNICEF Werkgroep Schouwen-Duiveland moet het hebben van trouwe krachten, maar waar maandag 22 november 2010 ZIERIKZEE De bibliotheek in Zierikzee geeft uitleg over nieuwe media zoals twitter, facebook of skype. Tijdens de week van de mediawijsheid (24 november tot en met 1 decem ber) staan medewerkers klaar om jong en oud te informeren over de ze nieuwe manieren om in contact te komen met vrienden en familie. Ook gamen wordt niet vergeten. Donderdag 25 november tussen 13.30 en 17.00 uur worden de moge lijkheden van e-books, e-readers en i-pads uitgelegd. SEROOSKERKE Leden van de spingroep 'geen draad te veel' geven morgen een workshop wol verven. Niet alleen strengen wol worden met sponsjes van een nieuwe kleur voorzien, ook de techniek van ge breide lappen wol verven komt aan bod. De workshop staat open voor ieder een en start om 13.00 uur. De loca tie is: Ridderweg 4 in Serooskerke. Liefhebbers kunnen zich telefo nisch opgeven (0111-671593) of per mail: kikijan@zeelandnet.nl OUWERKERK In de Geertruidkerk in Ouwerkerk wordt zaterdag 27 november een kerstmarkt gehouden. Op de markt zijn allerlei cadeautjes te koop zo als kunstnijverheid- en kerstartike len. Spulletjes voor de Sint of voor onder de kerstboom. Daarnaast is een collectie tweedehands boeken en puzzels te koop. De hele dag wordt koffie met gebak en soep ge serveerd. De kerstmarkt begint om 9.30 uur en de opbrengst gaat naar het on- derhoudsfonds van de Hervormde kerk. ZIERIKZEE De vereniging Stad en Lande houdt vrijdagavond de najaarsvergade ring. Op de agenda staat onder meer de bestuursvacatures. Tijdens de vergadering wordt de 35e jaar gang van de Kroniek van het Land van de Zeemeermin aangeboden aan de leden. Na de pauze wordt de expositie 'schilderijen van G. Breetvelt' in de bibliotheek ge opend. De najaarsvergadering vindt plaats in de aula van gebouw Noord van Pontes Pieter Zeeman, aanvang 19.30 uur. Cultuur Dichtbij Verslag van de uitreiking van de Blamanprijs aan Ester Perquin. Zie: www.pzc.nl/cultuurdichtbij TIPS:schouwen-duiveland@pzc.nl door Melita Lanting BRUINISSE - Jacob de Ronde heeft zaterdag na 34 jaar trouwe dienst afscheid genomen van de vrijwilli ge brandweer in Bruinisse. Hij is 'met pensioen' en werd benoemd tot Lid in de orde van Oranje Nas sau. De Ronde kreeg de onderschei ding niet alleen voor zijn inzet voor de brandweer, maar ook om dat hij maatschappelijk actiefis op andere terreinen. Zo was hij lid van het schoolbestuur van de Gere formeerde school, lid van de ker kenraad van de Gereformeerde Ge meente en schreef hij voor het kerkblad de Kanselier. In een afgeladen brandweerkazer ne zaten belangstellenden uit alle windstreken: Urk, Sluis, Goeree- Overflakkee, vertegenwoordigers van verschillende korpsen uit Zee land en veel familie. De Ronde begon op 20-jarige leef tijd bij de brandweer. Hij was in die tijd melkboer in Bruinisse en op aanraden van zijn vader ging hij op zoek naar een hobby. De hobby bleef, al veranderde het werk in die jaren erg. De Ronde is een groot aantal jaren vrijwillig commandant geweest van de blus- groep en deed het werk met hart en ziel. „Jacob, we konden niet om je heen. Stuurde je een mailtje?, di rect kwam er antwoord. Moest de deur van de kazerne even open? Jij deed het. We zullen je missen op de post", zei brandweercom mandant Dirk-Jan Bestman. Commandant Dirk-Jan Bestman (links) en Jacob de Ronde bij zijn afscheid van de post in Bruinisse. foto Ronald den Dekker Riet Hanse achter de verkooptafel met Unicef-producten bij bloemenwinkel Magnolia in Bruinisse. foto Izaak Verkeste

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 72