iunicefii PZCI r Samen waterkwaliteit verbeteren Origineel SCHOUWEN-DUIVELAND 14 en 15 -. 4 16 en 17 Sinterklaas met een petj'e W Leerlingen koken weer voor publiek Dorpsraadvergadering met politieman Oudere vrouw wordt slachtoffer babbeltruc almanak Elke kaart draagt een beetje bij aan beter lot voor kinderen Maandag 22 november 2010 Toeval bracht leden band Endangered Blood bij elkaar Tip? schouwen-duiveland@pzc.nl BSHnHBHBSBOHMBKS PROEFPROJECT DREISCHOR Inwoners van polder en dorp en overheden pakken milieuverontreiniging aan door Melita Lanting DREISCHOR - Over drie jaar moet de waterkwaliteit in de polder van Dreischor een stuk beter zijn. Dan loopt het zaterdag begonnen proef project Kader Richtlijn Water (KRW) Dreischor af Een milieu project waarvoor een groot beroep wordt gedaan op de inwoners van het dorp en de polder. Het oppervlaktewater in Zeeland kan schoner. Ondanks milieupro jecten in het verleden is het nog steeds vervuild met gif. zware me talen of zure regen. Door nu alle krachten te bundelen wordt ge tracht betere resultaten te halen. De overheden (provincie, water schap en gemeente) gaan ieder op hun eigen manier aan de slag. „De gracht rond de kerk is bijvoor beeld vervuild met zware metalen. Dat komt waarschijnlijk door de zinken dakgoten. Daarom gaan we de gracht baggeren en een filtersys teem aanleggen zodat het niet weer kan vervuilen", zegt Toine Poppelaars, dijkgraaf van het wa terschap. De inwoners en landbouwers wordt gevraagd zo milieubewust mogelijk te werken. Bijvoorbeeld weinig of geen gif gebruiken op de akkers en in de tuin. Maar ook ko peren waterleidingen of zinken dakgoten zijn vervuilers die aange pakt kunnen worden. Om mensen bewuster te maken van schoon wa ter worden verschillende bijeen komsten en workshops georgani seerd. De gemeente zal ook een flinke stap moeten zetten. Nog niet zolang geleden besloot de raad weer onkruidbestrijdingsmid delen te gebruiken om kosten te besparen op het groenonderhoud. Dat past niet in het project voor het watermilieu. „Ja, dat staat op gespannen voet", zegt wethouder Gilles Houtekamer. „Wij zullen wel wat moeten doen." Dat kan door bijvoorbeeld split te strooien tussen straatstenen. Daarin kan on kruid nauwelijks groeien. Ook de inrichting van de plantsoenen kan op een milieuvriendelijke manier. Het waterschap is al een stuk ver der. Daar wordt al een paar jaar geen gif meer gebruikt en de pro vincie probeert de grote vervuilers - zoals de industrie- aan te pak ken. Het proefproject in Dreischor maakt deel uit van een grensover schrijdend proefproject. De kosten (450.000 euro) worden betaald door de Europese Unie, provincie, waterschap en een kleine deel door de gemeente. BRUINISSE - Sinterklaas is zaterdag aangeko men in Bruinisse. Met een echte pakjesboot voer de Sint de haven in, maar daar ging in eens iets mis. De motor deed het niet meer. De roeiers van snoque deux snelden te hulp en zo kon de boot toch naar de kant gebracht worden. Terwijl de pieten stonden te dansen op de voorplecht zwaaide de Sint vrolijk naar de kinderen. Maar er was nog iets geks... Sint had geen mijter, maar een klein petje op. Hij vertelde dat het onderweg heel hard had ge stormd en dat hij op zee zijn hoofddeksel was kwijtgeraakt. Gelukkig dook zijn mijter later in Bruinisse weer op. Sinterklaas heeft ook veel andere plaatsen op het eiland bezocht en overal stonden kinde ren de goedheiligman op te wachten met lied jes en muziek. foto Ronald den Dekker ZIERIKZEE De leerlingen van de afdeling com- sumptief van Pontes Pieter Zee man koken weer voor publiek. Iede re donderdagavond is het restau rant 'Le Marin' in de school ge opend vanaf 17.15 uur. Een kwartier tje later wordt het driegangenme nu opgediend. In het restaurant le ren de jongeren in de praktijk toe passen wat in de les is geleerd. Belangstellenden moeten altijd vooraf reserveren: 0111-415751 of 0111-411886 BRUINISSE De dorpsraad van Bruinisse houdt woensdag 24 november een open bare vergadering. Politieman Freek Hullekes komt kennismaken en Henk Gravesteijn van de Den Daas- groep komt een presentatie geven over de nieuwe jachthaven. Na de pauze wordt gesproken over de toe komst van Bruinisse. Er is een pre sentatie over de skatebaan en 'pimp de panden'. De vergadering is om 19.45 uur in dorpshuis De Vanger. MIDDELBURG Een oudere vrouw in Middelburg is vrijdagmiddag slachtoffer gewor den van een babbeltruc. Een onbe kende jonge vrouw kwam met een smoes haar woning aan de Tromp straat binnen. Even later ging ze weer weg. 's Avonds werd de oude re vrouw gebeld door een man die zich voordeed als bankmedewer ker. Hij wist de pincode van haar bankpas te ontfutselen. Later ont dekte de vrouw dat er geld van haar rekening was gepind. video op www.pzc.nl/schouwen-duiveland Tip? redactie@pzc.nl Van verre kon je al horen dat hier tussen de rails het lied van de arbeid met vreugde werd gezongen. De pet van conducteur Karelse stond vandaag duidelijk op 'goedgemutst'. Neevan hem konden de familiele den Spoor allemaal rekenen op een eerste-klasbehandeling. De Sirecampagne 'Omgaan met el kaar' was aan hem duidelijk niet be steed. Met een vriendelijk woord en een kwinkslag stempelde hij zich de coupés door. Toen hij de juffrouw waar de natuur extra haar best op had gedaan om haar voordeelpas vroeg, bekeek hij de foto even, daarna de jongedame. Hij knikte goedkeurend en gaf het pasje terug: „Defoto is mooi, maar het origineel is nog beter." Toen kon ook haar dag niet meer stuk.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 71