381 sport Zeldzame nederlaag Zusjes Nijpjes op één en twee in Stal Vermue Brigitte de Bokx sterk in menwedstrijd Delta vaart wel bij eerste zege De Bruijn De schakers van Het Witte Paard Sas van Gent verliezen in de eerste klasse onverwacht van Zukertort Amstelveen: 4,5-5,5. Topteam 's Lands Welvaren stunt in duel met Cubri/Etikon - door Lucien Roelandt HEIKENSZAND - In Heikenszand ging zaterdag bij Stal Vermue de eerste editie van de AdvA Pack Top Dressuur competitie voor Z- combinaties van start. In ZZ-licht hadden de tweelingzusjes Chan- tal en Jessica Nijpjes een dominan te rol. Chantal Nijpjes bewees met de ruin William dat vooraan starten bepaald geen nadeel behoeft te zijn. De amazone uit Middelburg stuurde de Rubiquil-zoon naar het uitstekende totaal van 68,43 procent. De buit leek hiermee nog niet bin nen. Met Vigo gaf zus Jessica er blijk van dat zij zich niet zo maar maandag 22 november 2010 door Lucien Roelandt NIEUW- EN SINT JOOSLAND - Brigitte de Bokx deed met haar paard T\var- res zaterdag in de tweede ronde van de Wintercompetitie van de Zeeuwse Menvereniging goede za ken. De koetsier uit 's-Heer Arends- kerke stuurde in de klasse L enkels- pan paarden in Stal de Kroo in Nieuw- en Sint Joosland de ruin met 65.16 procent naar een afgete kende overwinning. De aanspanning sloeg daarmee een gat van bijna vijf procent met routi nier Leo Paauwe met Yoep. De nes tor van de Zeeuwse mensport uit Nisse moest de tweede stek ook nog delen met Carla Lankhaar met de vosruin Dandy. In een zinderende barrage eiste De Bokx ook nog het oranje erelint in de in handicap verreden B/L-klasse vaardigheid op. Als eerste starter stuurde ze de bruine ruin in 1.12 mi nuten foutloos door het parkoers. Met het mes tussen de tanden ging Annemieke Hannewijk met de ont ketende ruin Peter Pan op jacht naar de zege. Maar de aanspanning uit Heinkenszand kwam hiervoor een tel tekort. De Bokx: „Het liep wel lekker, maar dit had ik echt niet verwacht. Zeker niet dat ik in de dressuur Leo zou verslaan. Ik rij pas in L en heb nu al voldoende winstpunten voor M. Maar ik wacht nog even met de overstap. Twarres loopt nog niet zo fijn aan de leidsels. Ik wil eerst met mijn trainer Christiaan Provoost nog de puntjes op de i zetten." Paauwe kon goed met zijn tweede plaats leven. „Ik heb de afgelopen tijd veel pech gehad met mijn paar den. Yoep heb ik nog niet zo lang. Het is een fijn paard om te mennen en heeft veel talent. De mensen denken dan dat je de draad zo weer oppakt. Maar zo werkt het niet. Ie moet aan elkaar wennen." Bij het tweespan pony's voldeed Heidi te Poele in de dressuur aan de hooggespannen verwachtingen. De koetsier uit Wolphaartsdijk stuurde Tinka en TWarres met 63,33 procent in B/L naar de zege. Ruim een procent meer dan Daniëlle Weststrate met Dany en Bliksem voor de wagen. Ook in de vaardigheid ging Te Poe le als favoriet van start. Maar in de haast haalde de aanspanning een balletje naar de bodem. De over winning werd een prooi voor Jan-Willem de longe uit 's-Heer Abtskerke met Desi en Samira. SCHAKEN gewonnen wenste te geven. Enke le kleine storinkjes kwam de com binatie voor een geslaagde 'fami- liemoord' echter een procent te kort. Laatste starter Jeffrey Heijstek leek met de vosmerrie Westy de overheersende rol van het Mid delburgse duo nog te doorbreken. Maar na een voortrefelijke start slaagde de ruiter uit Sint-Wille- brord er niet in om de oplopende spanning bij de Sandro Song dochter af te laten vloeien. Daar door staakte de teller op 67,14 pro cent het werk. In Z2 zette Santocha van der Meij haar zegereeks voort. .En in Z toonde Samantha Miltenburg zich de beste. HWP-speler Helmut Cardon (links) won zaterdag voor de derde keer op rij. Zijn teamgenoot Koen Leenhouts tweede keer op rij. door joop van den Oudenhoven HAARLO - Het topteam 's Lands Welvaren verraste in de eredivisie met een 4-2-overwinning op Cu bri/Etikon, het team van lean Paul de Bruijn. De andere partij van het dubbelprogramma tegen koplo per Your Event Live ging met 4-2 verloren. Cubri wordt wel het Real Madrid van het biljarten genoemd, maar ook de 'Koninklijke' kan verliezen. De Bruijn, afkomstig uit Hulst, was bij Cubri/Etikon de enige die tegen de Bevelandse ploeg zijn par tij won. Hij versloeg in het band stoten Ad Koorevaar met 100-42 in negen beurten. Dat was echter niet genoeg voor teamwinst, omdat lan van Krieken totaal onverwacht het 47/2 won van veelvoudig Nederlands en Eu ropees kampioen Henri Tilleman jr. Hij deed dat in slechts twee beurten. Daarnaast gaf de Belg Frédéric Caudron zijn landgenoot Patrick Niessen geen schijn van een kans in het 71/2. Hij maakte de 150 caramboles in één beurt. Later op de dag werd de feest vreugde wel iets gedempt door de nederlaag tegen koploper van de eredivisie, Your Event Live. Dit keer slaagde alleen Caudron erin zijn partij te winnen en opnieuw deed de Belg dat in één beurt. Mi chel van Silfhout zat erbij en keek ernaar. Raymund Swertz bleek wel te sterk voor Van Krieken en Fabian Blondeel versloeg Koorevaar. door joop van den Oudenhoven SLUISKIL - De driebanders van Delta/Fast Bouwservice wonnen gisteren voor het eerst sinds 22 au gustus weer eens een competitie wedstrijd. Emar-Logistics uit Oos terhout werd met 6-2 geslachtof ferd. Garage Verbrugge liep in Zun- dert tegen een verwachte maar wel erg grote nederlaag op, 8-0. Eindelijk was het dan zover. lean Paul de Bruijn won gisteren zijn eerste partij driebanden van dit sei zoen in de vaderlandse eredivisie. De vreugde werd de Hulstenaar na afloop van zijn partij bijna teveel. „Eindelijk", zuchtte hij opgelucht. „Het werd onderhand tijd. Hier ben ik blij mee hoor. Hopelijk is dit de ommezwaai waar iedereen al lang op wacht. Ik heb mijn kans gegrepen toen Martens slechter be gon te spelen. Het geeft in elk ge val weer vertrouwen." Een kritische noot is echter nog al tijd op zijn plaats, omdat vooral De Bruijns eerste helft van de wed strijd tegen Frank Martens niet best was. De tweede helft was een stuk beter, maar dat kwam ook omdat Martens volledig stilviel. Dat ook het publiek al gewend was aan de matige prestaties van de laatste tijd werd duidelijk toen een stevig applaus opklonk na een serie van vijf van De Bruijn. Teamcaptain Jan Kikken keek met een brede glimlach toe en repte al van de playoffs. „Als we vierde worden, zijn we blij", meldde hij. De playoffs zijn overigens nog ver weg, daarvoor is een constante prestatiecurve vereist en die is er nog niet. Als het waar is wat ie mand in het publiek zei („Als De Bruijn'wint, wint Delta/Fast") dan is het begin gemaakt en geeft dat hoop voor de toekomst. Dé hoop voor de toekomst van Delta/Fast heet echter Glenn Hof man. De jonge Hagenaar maakt een ongekende groei door en al leen omdat hij in de slotfase van zijn partij tegen Ad Broeders wat beurten verspeelde, bleef een moyenne van 2.00 buiten bereik. Nu bleef het bij 1.471, nog altijd goed voor de koppositie van het team. Toch was Hofman niet hele maal tevreden: „Ik heb Broeders te dichtbij laten komen. Daardoor kwam ik onder druk te staan in plaats van hij." Ook Eddy Leppens won weer eens, al ging het na een flitsende start moeizaam. De enige die dit keer niets toevoegde aan het resul taat was Peter de Backer, die ver loor van Jack Wijnen. Delta schoof op naar de vijfde plaats in het klassement, terwijl Garage Verbrugge na de grote ne derlaag in Zundert zakte naar de elfde plaat:,. Verliezen tegen de nummer drie van de eredivisie Snellen Recycling was ingecalcu leerd. De thuisclub noteerde een teammoyenne van 1.709, een frac tie onder het seizoensrecord van Van Donge81.de Roo met 1.736.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 68