sport 137 Hansweertse Boys kent geen genade voor hekkensluiter DZC'09 Mytilus: vierde 4-0-nederlaag op rij Handballers Orion verwennen publiek pak slaag voor TTCM De Looff steelt show bij Delta Sport bc viissingen blijft koploper AiTiemuiden kampioen, na soevereine thuiszege Viertal PWC vierde in sneldamtoernooi Driebander De Kok mag klasse overslaan Weblogs over hardlopen, voetbal en wielrennen www.pzc.nl door Jos van Belzen middelburg - Voor de tweede keer dit seizoen liep DZC'09 in de vijfde klasse B van het zondagvoet bal tegen een 7-0-nederlaag aan. Ditmaal was Hansweert daar ver antwoordelijk voor. In 5A ging Vol harding met 3-1 onderuit bij Terho le, dat ook nog op nul punten stond. Hansweertse Boys-DZC'09 7-0: Op een zwaar veld was er slechts één goede mogelijkheid voor de bezoekers. Dat was tegen het ein de van de eerste helft, toen de Boys al met 2-0 leidden dankzij treffers van Kevin Beenakker en Barend Schik. Ook na rust waren er legio kansen voor de thuisploeg, die nog vier maal scoorde. Jordan van Langevel- de, Barend Schik, Kevin Beenak ker en Jordy Schouten waren in de tweede helft allen één keer trefze ker. Omdat de gasten ook een keer in eigen doel scoorden, eindigde de wedstrijd in 7-0. Kwadendamme-NVS 1-2: Al vroeg in de wedstrijd kwam de thuisploeg op achterstand door een vrije trap waarbij de bal van richting werd veranderd. Uit de hierop volgende aanval maakte Ma- riusz Mosiej echter alweer gelijk: 1-1, tevens de ruststand. Ook de tweede helft speelde zich veelal op het middenveld af, waardoor nau welijks sprake was van gevaarlijke momenten voor beide doelen. NVS trok uiteindelijk aan het lang ste eind via een wat gelukkige tref fer. Nieuw Borgvliet-Lewedorpse Boys 3-0: Onder leiding van de pas zeventienjarige scheidsrechter Niek Elderson hoefde de thuis ploeg niet eens zo'n geweldige wedstrijd te spelen om de drie punten in eigen huis te houden. door Peter van Kouteren middelburg - De volleyballers van Mytilus incasseerden in de regiodi visie voor de vierde keer op rij een 4-0-nederlaag. In Goes sloot AWA met de volle winst af De mannen van WS'92 handhaafden zich door een zwaar bevochten 1-3 zege bij Triade/VCT 2 aan kop van de ranglijst in de promotieklasse. De vrouwen van WS'92 wezen BOK met 4-0 terug en bleven daar door in de promotieklasse B in het spoor van leider Forza. De Schouwse formatie versloeg de der de keus van Sliedrecht Sport met 4-0. Mannen. Mytilus-AWA 0-4 (22-25 15-25 24-26 14-25): De thuisploeg zit in de hoek waar de klappen vallen en kreeg de rekening gepresenteerd voor veel te wisselvallig spel. Waar bij momenten goed werd verde digd en Mytilus trefzeker was in de aknval, waren er ook fases dat het allemaal veel minder liep. Goed passend kwam de hard wer kende thuisploeg vooral in de eer ste en derde set aan goed lopende aanvallen toe. Op cruciale momenten bleek het scorend vermogen echter onvol doende. Zo was Mytilus in de eer ste en derde set nauwelijks minder dan AWA, maar vooral ongeluk kig in de afwerking. De bezoekers wisten daar wel raad mee, trokken in een boeiende en lange rally in de derde set de winst naar zich toe en hadden aan een moreel ge knakt Mytilus een gemakkelijke prooi om met de volle buit naar huis te gaan. Triade/VCT 2-WS'92 1-3 (23-25 25-23 21-25 23-25): Een boeiend duel tussen twee teams die weinig voor elkaar onderdeden. De thuis ploeg, die uit de eerste zes duels niet meer dan tien punten had ver gaard, overtrof zichzelf tegen de Vlissingse koploper en maakte er een echte wedstrijd van. De Tilbur- maandag 22 november 2010 Lebo begon aan de wedstrijd met vier invallers en was nauwelijks ge vaarlijk. Bij rust was het 2-0. Vosmeer-FC Moerstraten 0-0: Bij beide ploegen leek de angst om te verliezen te overheersen, waar door er sprake was van een rom melige wedstrijd met veel balver lies aan beide kanten. In het laat ste kwartier had Vosmeer over wicht, maar met twee goede moge lijkheden wist men geen raad. Terhole-Volharding 3-1: Het was een gelijkopgaand duel, waarin Terhole van de hatelijke nul af kwam. Ralph de Meij zette de be zoekers na een half uur op 0-1, maar de thuisploeg ging door doel punten van Tim Zegers en Kevin van den Brande met een 2-1-voor- sprong rusten. Volharding miste tien minuten voor tijd een strafschop. Niels Freij- zer schoot Terhole kort daarna in veilige haven. "7^ji,i»#! 4 SV Orion breekt door de defensie van Heerle 2 heen. foto Johan van der Heijden door Wim Kakebeke gers slaagden erin om de Zeeuwse middenaanval aan banden te leg gen en had aan de buitenkanten een goed blok. Dat leidde in de tweede set voor de gelijkmakende Brabantse setwinst. In de resterende twee sets moest VVS'92 opnieuw alles uit de kast halen. Dat resulteerde twee keer in een zwaar bevochten zege, waar mee vier punten aan het totaal werden toegevoegd. Vrouwen. WS'92-BOK 4-0 (25-19 25-14 25-20 25-12): Hoewel de uitslag an ders doet vermoeden, had WS'92 niet echt een makkie tegen de pro movendus. De speelsters uit Kapel- Ie namen in elke set brutaal het ini tiatief, maar moesten toestaan dat de geroutineerde thuisploeg zon der groots te spelen steeds bijtijds orde op zaken stelde. Hoewel er zeker niet sprankelend werd aangevallen, had WS'92 vooral in de afwerking meer in huis. heinkenszand - Het thuispubliek is tot dusverre goed te spreken over de optredens van SV Orion. De handballers uit Heinkenszand pakte in de twee thuiswedstrijden al drie punten. Gisteren speelde de tweedeklasser gelijk tegen Heerle 2. Het werd 31-31. De formatie van trainer John Jan sen bleef in het doelpuntrijke spek takel maar nipt overeind. Gangma ker Nik van Dalen zorgde voor de remise door tien seconden voor tijd zijn ploeg langzij te schieten. Jansen werd net als tijdens het duel met HMC aangenaam verrast door een hard werkende ploeg. „Ik kan goed met een puntje leven", zei hij. „En ik ben blij dat ik zaken uit de training terugzag in de wed strijd." Ron van Dalen was aanvallend een klasse apart door de dekking van Heerle 2 meer dan tien maal op het verkeerde been te zetten. Daarnaast keerde spelbepaler Francois Verrijzer terug van een knieblessure. In dezelfde klasse als SV Orion ver loor EMM van Dongen, het werd 17-22. Orion Rucphen was veel te sterk voor Delta Sport 2: 42-14. zierikzee - In het uitduel met Bergeijk verspeelden de hand ballers van Delta Sport vorig sei zoen de titel. Gisteren hadden de Brabanders echter niets in te brengen tegen de Zierikzeeënaars. Het duel in sporthal Onderdak ein digde in 33-20. Bij rust was het al 16-11. Doelman Jacco de Looff stal in de slotseconden nog even de show. Eerder in de partij ging zijn doel poging over een afstand van ruim veertig meter mis. In het eindsig naal werd de Schouwse doelman echter uitgedaagd door collega Nick Gerrits. En toen was het wel raak. Het verschil werd daardoor op de valreep opgekrikt tot der tien treffers verschil. Een tegenvaller voor Delta Sport was het uitvallen van linkerop bouwer Thijs de Vos. Hij kwam ongelukkig in botsing met de goa lie van bergeijk en verrekte een band in zijn linkerknie. vlissingen - De basketballers van BC Vlissingen behielden hun kop positie in de eerste divisie door een eenvoudig 90-55-zege op hek kensluiter Barons. Eersteklasser Smokkelhoek ging thuis onderuit tegen Migliore. Mannen. BC Vlissingen-Barons 90-55: De thuisploeg opende sterk (8-0), maar drukte niet door, waardoor Barons de schade bij rust kon be perken tot 41-30. Direct na de her vatting deelde het team van coach Arjan de Bruin de beslissende tik uit: 55-30. In de rest van de wed strijd was er daarna ruimte voor fraaie staaltjes basketbal, waar het ruim opgekomen publiek volop van genoot. Smokkelhoek-Migliore 55-74: Smokkelhoek begon scherp aan de wedstrijd tegen de koploper. Na het eerste kwart stond de ploeg uit Kapelle dan ook op een 18-15-voor- sprong. In het tweede kwart ge bruikte Migliore de fysiek sterke centers goed. Smokkelhoek had hier geen antwoord op en moest toestaan dat de ploeg uit Rijen ging rusten met een 25-40-voor- sprong. Na rust kon Smokkelhoek de draad van het eerste kwart weer oppakken, maar ook de aanvallen van Migliore bleven gevaarlijk. Smokkelhoek speelde goed, maar Migliore had telkens een ant woord klaar. In het vierde kwart was hetzelfde beeld te zien, waar door de thuisploeg geen winst kans meer had.. Vrouwen. In de hoofdklasse hield BC Vlis singen net stand tegen Tantalus, het duel eindigde in 48-45. Halver wege leidde de tegenstander uit Eindhoven nog met 27-22. In dezelfde klasse verloor BV Sou burg met 67-58 van Black Eagles 2. De beslissing viel pas in de verlen ging- door Kim 't Hooft arnemuiden - De tafeltennissers van Arnemuiden waren dit sei zoen oppermachtig in de derde di visie. De ploeg pakte zoals ver wacht zaterdag de titel. In de voor laatste wedstrijd van het seizoen werd in eigen huis Herwaarden 3 met 9-1 aan de kant gezet. De Arnemuidenaren konden al snel de champagne ontkurken. De ploeg stond vlug op een 6-o-voor- sprong, waardoor Arnemuiden de wedstrijd eenvoudig kon uitspe len. Jan-Henk Bomhof bleef wederom ongeslagen. Ook Riny Kasse won zijn drie partijen, al had hij daar te gen Gabor Martens vijf games voor nodig. Mare Hackenberg ver sloeg Martens ook in vijf games, maar moest zijn meerdere erken nen in Bart van Meurs. Voor TTC Middelburg staat er in de eerste divisie niets meer op het spel. Het team is al zeker van hand having. Toch kreeg men in Leiden een flinke tik. Met liefst 9-1 ging de ploeg onderuit tegen Scylla. Tan Anran stelde teleur. Hij won zelfs geen game. John Scott wist in zijn laatste wedstrijd nog knap Ge rard Bakker te verslaan. Invaller Al- win van der Kop kwam tekort, maar wist Thomas Benit nog een game te ontfutselen. De vrouwen van SAR werkten zichzelf flink in de problemen. Er werd met 4-6 verloren van het Rotterdamse FVT 2, waardoor het ene punt voorsprong dat de Zeeuws- Vlamingen nog hadden op dit team nu verdwenen is. Vol gende week zal het team met 7-3 moeten winnen om het behoud van de tweede divisie veilig te stel len. AAGTEKERKE De Middelburgse damclub is net als vorig jaar eerste geworden in het sneldamtoernooi voor viertal len in Aagtekerke. Na een nek-aan- nekrace met PWG 's-Gravenpolder won het Walcherse viertal zaterdag met een score van honderd pro cent. De onderlinge ontmoeting eindigde in 6-2 voor de Middelbur gers. SAS VAN GENT Kevin de Kok van Onda uit Krab- bendijke is in Sas van Gent kam pioen driebanden groot geworden in de derde klasse van het district Delta Zuid West. Hij stak met kop en schouders bo ven zijn drie concurrenten uit. De jonge Bevelander scoorde een alge meen gemiddelde van 0.660 en pro moveerde daarmee direct naar de eerste klasse.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 67