Tjoba laat goede kans op remise glippen Korfballers TOP zijn hun schot kwijt Togo speelt Blauw-Wit van de mat 361 SC ZAALKORFBAL Westmaas weer uit roulatie Tovaal-rugbyer Van Harn met vijf tries in recordboeken maandag 22 november 2010 door Jaapjan Ritsema goes - In de overgangsklasse B is na twee speelrondes in de zaal een bijzondere stand te zien. Alle acht ploegen staan op twee punten. Al le teams die in de eerste ronde wonnen, gingen zaterdag onder uit. Zo ook Tjoba. Maar het ver schil met Oranje-Wit was maar één punt. Oranje Wit-Tjoba 20-19: De ti- me-out bij 6-3 schudde Tjoba, spe lend zonder de vrijdag aan zijn blinde darm geopereerde Dirk-Jan Westmaas, wakker. Verzorgder spel resulteerde in een 9-10-voor- sprong bij rust. „Na rust waren we weer even de pedalen kwijt", zei coach Chris van Put over de te makkelijke tegentreffers die leid den tot de 12-10-achterstand. De formatie uit 's-Heer Hendrik skinderen klampte voortdurend aan op maximaal twee punten ver schil, maar kreeg de marge niet ge dicht. Het was een gemiste kans op minimaal een gelijkspel vond Van Put. Een extra tegenvaller was de gele kaart voor aanvoerder Marcel de Dreu, die nu waarschijnlijk een schorsing moet uitzitten. Voor het duel met GKV moet Van Put dus op zoek naar nog een invaller. Geerten van Moolenbroek deed het naar behoren als stand-in van Dirk-Jan Westmaas. Scores Tjoba: Dennis Broerse 9, Mar cel de Dreu 7, Esmee Walraven 2 en Jo- hanneke Vleugel 1. Pernix-Fortis 13-21: Fortis speelde gedreven in Leiden. Verdedigend had de Souburgse tweedeklasser Pernix in de tang en de doelpun ten vielen makkelijk. De marge van vijf punten was met rust (4-9) prematie liet Fortis de teugels iet wat vieren, waardoor het nog even 13-17 werd. In de laatste tien minu ten stelde Fortis weer orde op za ken. Scores Portas: Niels Bebelaar 6, Esther Kasse 5, Remco Crucq 4, Rens van den Driest 3, Elze Blankenburg 2 en Patrick Koppejan 1. Maassluis-Swift 19-15: Vanwege de werklust verdiende Swift de 10-9-voorsprong met rust. Het voornemen om nog zo'n puike helft neer te zetten werd in zeven minuten verstierd door een fysiek sterk Maassluis, dat ineens alles raakschoot en doorstootte naar 16-11. Swift probeerde het nog wel, maar de achterstand bleek on overbrugbaar voor de Middelbur gers. Scores Swift: Mathijs Pagé 5, Richard Geldof 4, Paul van den Berg 3, Anita Hoekstra 2, Bas Gunter 1. Ondo-Olympia 10-7: Voor rust (2-2) hielden de twee kanshebbers op de titel in de derde klasse el kaar in een verdedigende houd greep. In de tweede helft slaagde de ploeg uit Sint-Laurens erin een gaatje te slaan. Scores Ondo: Ronald Wisse 5, Jeroen Mesu 3 en Joris Hoogwerf 2. All Ready-Stormvogels 14-9: Net als op het veld moest Stormvogels de punten laten aan All Ready. De bezoekers vonden het opnieuw las tig om een oplossing te vinden voor de zoneverdediging van de Zierikzeese derdeklasser. Scores All Ready: Jan Willem van Nieu- wenhuijze 5, Jacco de Loof 3, Bram Bol le en Manon Torensma 2, Krista Bergs- ma en Henk de Graaf 1. Scores Stormvogels: Arja Groenleer 3, Frank Peene en Francky Koole 2, Kristi- an Gabriëlse en Niek Peene 1. Blauw-Wit-korfballer Ivo Flipse reikt hoger dan zijn tegenstander van Togo, Niek Meerman. Togo zou de derby met groot verschil winnen. foto Willem Mieras GOES - Voor het eerst sinds men senheugenis hebben de korfballers van Togo weer eens meer dan 25 keer gescoord. De Goesenaren rol den de buren van Blauw-Wit (Kloetinge) met 28-12 op. Tot 6-6 gingen de ploegen nog ge lijk op, maar daarna accelereerde de ploeg van trainer Carlo de Wae- le. Bij rust was het al 15-8 en in de tweede helft trok Togo de lijn door. Het achttal van trainer Wim Voorneveld moest het antwoord schuldig blijven. Togo is nu koploper op doelsaldo, Blauw-Wit is hekkensluiter. Scores Togo: Kevin de Weale en Jan-Kees Goossens 6, Niek Meerman en Marscha van Belzen 4, Janneke de Wit en Anouk Hazelaar 3, Comé van Rooijen en Mijke Tahapary 1 Scores Blauw Wit: Bastiaan Rijk 6, Marco de Jonge 3, Ivo Flipse, Edwin Bommeljé en Alice Kloet 1. door Roeland van Vliet arnemuiden - Jeanine Marijs, aan voerster van TOP Arnemuiden, heeft een mooi schot. De korfbal ster van de eersteklasser heeft wei nig tijd nodig om aan te leggen en mikt doorgaans vrij goed. Zaterdag, in de tweede speelronde tegen Kin derdijk, liep het echter niet bij haar. Pas in het laatste kwartier, toen het er echt op aan kwam, be gonnen de ballen goed te vallen. Het was dan ook niet verrassend dat juist zij twintig seconden voor tijd de 13-13 voor haar rekening nam. Marijs redde een punt voor de thuisploeg, die net als in de eerdere wedstrijd tegen Dijkvogels (9-9) niet overtuigde. „Maar we speelden nu wel veel beter dan vorige week", benadrukte ze. „We waren feller, we stonden er dit keer echt. In te genstelling tot in de eerste zaalwed strijd hebben we allemaal een vol doende gescoord." Dat vond ook trainer Edwin Coppoolse. „Ieder een was gedreven en er was volop strijd. Ik heb weinig fouten gezien. Maar we hadden nog wel te weinig rendement in het ene vak. Dat scoorde maar vijf keer. Daarin werd te statisch gekorfbald." De coach doelde op het kwartet Corné Bezemer, Jordi Meulmees- ter, Anita de Ridder en Wilma de Ridder, dat veel geld zette op het schot van de twee zussen. Die kre gen ook veel ruimte van hun tegen standsters, maar ze benutten die nauwelijks. Het andere vak, met Leon Van Bel zen, Peter van Belzen, Nelleke van Belzen en Jeanine Marijs, was crea tiever en over alle schijven gevaar lijk. De 8-6 van Peter van Belzen, een speler die niet al te vaak scoort, was daar een voorbeeld van. Hij brak door, kreeg de bal uit de ruim te aangespeeld door Leon van Bel zen en rondde fraai af Maar over zestig minuten speelde TOP aanvallend matig. De ploeg kwam uit op een scoringspercenta ge van vijftien procent.„In de voor bereiding liep ons schot nog zo goed", zei Marijs. „We haalden in oefenduels de twintig goals. Daar om was het duel met Dijkvogels zo'n domper voor ons. Dat we er vandaag dertien maken tegen de ti- telfavoriet is een opsteker, maar we zijn er nog niet." TOP dankte het punt tegen Kin derdijk dan ook aan het goede ver dedigende werk. De twee topschut ters van Kinderdijk, Steven de Graaf en Bart de Wit, werden goed aan banden gelegd door Peter van Belzen en Jordi Meulmeester. En de aanvoer naar die oud-PKC'ers werd door de zes anderen danig verstoord. De Wit scoorde daar door maar drie keer, De Graaf slechts één keer. „Vorig jaar hebben we hen op de zelfde manier aangepakt en toen werkte het ook", wist Coppoolse nog. Kinderdijk kwam nog wel op 2-4, maar daarna nam de thuisploeg het heft in handen. Bij rust was het 6-6. In de eerste vijf minuten van de tweede helft liep TOP razend snel uit naar 9-6. „Toen hadden we de 10-6 moeten maken. Dan was het gat geslagen", zei Marijs. De Zuid-Hollanders bleven echter bij. En na de 12-10 in de 52e minuut scoorden ze zelfs drie keer op rij. TOP zette toen in de aanval alles op Marijs. Die leek weinig geluk te hebben, totdat twintig tellen voor tijd de 13-13 binnen viel. „Het was verdiend geweest als we twee punten hadden gepakt", zei Coppoolse. „Maar ik besef dat we ook met lege handen hadden kun nen staan." Scores TOP: Jeanine Marijs 4, Corné Bezemer 3, Peter van Belzen 2, Leon van Belzen, Nelleke van Belzen, Jordi Meulmeester en Anita de Ridder 1. goes - De rugbyers van Tovaal haalden op eigen veld fors uit te gen het Roosendaalse RCC Beka- ro. Na een 24-7-voorsprong bij rust zegevierde de derdeklasser van trainer Harry van Helsland met 44-14. Niels van Harn nam vijf van de acht tries voor zijn rekening en evenaarde daarmee een clubre cord. Hans Markusse, André Ver hoef, Donald Harting en Koen Spaas slaagden er eerder in vijf tries in één competitieduel te drukken. Bij rust was de wedstrijd al be slist. De Goese formatie leidde mede door drie tries van Van Harn al met 24-0. Nadat het 24-7 was geworden, denderde de thuis ploeg door naar 44-7. Het slotak koord was voor de Brabantse gas ten. me*-*

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 66