overal op de 141 zeeland 'Locatie bouwput is gepasseerd station' Nieuwe kazerne in gebruik genomen Gewonde bij j_ 11 eenzijdig ongeval SllltCrKlciciS IS in Stavenisse Grote brand in open loods Aagtekerke maandag 22 november 2010 B Het is maar goed dat Sin terklaas de beschikking heeft over een hoop hulpsinterklazen, an ders had hij het zaterdag waar schijnlijk niet gered. In veel dor pen en stadjes op de Bevelanden en Tholen werd de goedheiligman feestelijk onthaald. In Goes had de Sint liefst drie bo ten nodig om al zijn Pieten mee te kunnen nemen. Onder hen ook twee nieuwe Pieten: de Danspiet en de Kleurpiet. Na aankomst op de Kade ging de kindervriend snel naaf de Grote Markt. Daar werd hij voor de laatste keer opgewacht door burgemeester Dick van der Zaag, die met pensioen gaat. Na de officiële plichtplegingen, maak- tejr de goedheiligman en zijn knechten een rondrit door de stad. Ook in Heinkenszand, Co- lijnsplaat, Sint Philipsland, Sint-Maartensdijk en nog veel meer plaatsen op de Bevelanden en Tholen werd Sinterklaas zater dag feestelijk onthaald. De komende weken is hij nog veel vaker in de regio te vinden. Zo zijn er zaterdag nog intochten in onder meer 's-Heer Arendskerke en Poortvliet. In Goes is er op zon dag 28 november een Sinter- klaas-speelfestijn op de Grote Markt. Op donderdagavond i de cember volgt nog een lampionop tocht. De Pieten komen rond 19.00 uur in een bus aan op de Markt, waarna ze lampionnen uit delen. Daarna begint een spannen de zoektocht naar Sinterklaas. STAVENISSE - Bij een eenzijdig on geval op de Oudelandsedijk bij Sta venisse is zaterdagavond een 20-ja- rige man uit de gemeente Tholen gewond geraakt. Hij was met zijn auto tegen een boom gereden. Toen de politie ter plaatse kwam, lag de man al in de ambulance. Hij is overgebracht naar het zieken huis in Bergen op Zoom. Omdat de man mogelijk onder invloed van alcohol had gereden, werd daar een bloedproef afgenomen. In afwachting van de uitslag is het rijbewijs van de Tholenaar afgeno men. Zijn auto is total loss. Het motorblok lag enkele tientallen meters verder dan het wrak. MIDDELBURG - Bijna alle partijen in de Middelburgse raad vinden dat er niet gekeken moet worden naar de mogelijkheid de nieuwe schouwburg te bouwen op de oor spronkelijk geplande plek aan de Zuidsingel. Alleen de Christen- Unie ziet wat in zo'n onderzoek. De gemeente probeert op korte ter- Drukte bij de intocht in Colijnsplaat. foto Willem Mieras mijn met aannemer Walcherse Bouw Unie (WBU) een oplossing te vinden voor de impasse rond de bouwput aan de Zuidsingel. Nadat de bouw van een theater hier na problemen met de put werd afge blazen, is er een plan ontwikkeld voor woningbouw op deze plek. Door de crisis lukt het echter niet om voldoende kopers te vinden zo dat de bouw kan beginnen. Voor een nieuw theater is inmid dels een andere plek aangewezen: het Molenwaterpark. Veel Middel burgers verzetten zich tegen deze keus. Zij willen dat het gehele Mo lenwaterpark park blijft. Terugkeer naar plan A, een schouwburg aan de Zuidsingel, zou voor hen een betere oplossing kunnen zijn. Maar een meerderheid in de ge meenteraad ziet niets in die optie. THOLEN - De nieuwe brandweerka zerne in Tholen-stad is zaterdag op feestelijke wijze in gebruik ge nomen. Nadat burgemeester Nuis de oude brandweerkazerne aan de Ten An- kerweg 's ochtends gesloten had verklaard, trok het gezelschap naar het nieuwe onderkomen aan de Grindweg voor de officiële ope ning. Dat gebeurde door twee brandweervoertuigen met een touw naar buiten te trekken. De burgemeester en de brandweer commandant kregen daarbij hulp van de kinderen van de brand weerlieden 's Middags was het open huis voor de bevolking. Die trok veel belang stelling. Er waren onder meer acti viteiten voor de kinderen. Er waren zaterdag allerlei activiteiten voor de kinderen, foto Leo Adriaansen Handen schudden met kinderen in Sint Philipsland. foto Leo Adriaansen mSEmSaam®m&®SSmS^8SSB!ëmamSBESa3mi nmm bbwbr STELLING Geef uw mening over autowerende paaltjes in de binnenstad op onze website: www.pzc.nl/bevelanden. MEEST GELEZEN 1. Woninginbraken in Goes e.o. 2. Sinterklaas aangekomen in Goes. 3. Ruzie is gevolg van trauma. STUUR TIPS NAAR bevelanden@pzc.nl AAGTEKERKE - Bij een grote brand in een open loods van loonbedrijf Melse en Maljaars aan de Prelaat- weg in Aagtekerke zijn zaterdag ochtend twee shovels en een diep- lader in vlammen opgegaan. Ook de loods heeft schade opgelopen. De melding van de brand kwam tegen 6.00 uur binnen. Rond 7.15 uur was het vuur onder controle. De brandweer wist te voorkomen dat het vuur oversloeg naar andere loodsen van het bedrijf Bij de brand is niemand gewond geraakt. Het is nog onduidelijk hoe het vuur is ontstaan. De poli tie doet onderzoek naar de oor zaak van de brand. De goedheiligman kreeg een warm onthaal in Goes. foto Willem Mieras Kleine Pietjes in De Stenge in Heinkenszand foto Willem Mieras Met paard en wagen door Sint-Maartensdijk. foto Leo Adriaansen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 56