Bouw op veilingterrein snel van start Inbraakgolf in Goes en omgeving ?!™"a.k. Origineel 14 en 15 JL MJXJ 13 16 en 17 HUIZEN Ontwikkelaar denkt dat woningbouwplan zeer goede kans van slagen heeft Burgemeester maakt kennis met wethouders nrwr AKirVCM TUCil CM Sinterklaas is overal op de Bevelanden en Tholen Maandag 22 november 2010 Toeval bracht leden band Endangered Blood bij elkaar Tip? bevelanden@pzc.nl/tholen@pzc.nl door Rob Paardekam KAPELLE - Hoewel de gemeente nog niet helemaal zeker is van de haalbaarheid, worden de komende weken eindelijk concrete stappen gezet voor de komst van een klei ne woonwijk op het oude veiling terrein in Kapelle. De bouw moet nog voor de bouwvak van 2011 be ginnen. Overigens klonken dat soort gelui den precies een jaar geleden ook. Toen lieten de betrokken partijen weten dat de bouw mogelijk nog voor juli 2010 zou beginnen. Dat bleek niet haalbaar. In een eerder stadium liep het plan al vertraging op, omdat werd onderzocht of de brede school wellicht op de Oude '^Veiling kon komen. De gemeente raad besloot uiteindelijk om dat niet te doen. Bij het Kapelse college bestaat nu ook nog enige twijfel over de haal baarheid van de woningbouwplan nen, zo blijkt uit een stuk aan de gemeenteraad. De vraag is of er in deze economisch slechte tijden vol doende belangstelling is. De VOF Van der Biltlaan, die het project ontwikkelt, heeft daar on derzoek naar gedaan en komt tot de conclusie dat het plan een zeer goede kans van slagen heeft. „Maar mocht dat niet het geval zijn, dan zal de VOF waarschijnlijk niet met de bouw beginnen en het plan opnieuw tegen het licht hou den", schrijven B en W. In het gebied, waar ook de Isaac Beeckman Academie al is geves tigd, komen in totaal 61 woningen. Zestien daarvan zijn bedoeld voor starters op de woningmarkt. Ver der zijn er plannen voor zes vrij staande woningen, tien twee-on- der-een-kapwoningen, twee drie kappers, acht patiowoningen en vijf rijwoningen. Er komen ook twee ruimtes voor maatschappelij ke doeleinden. Als de raad in de voorbereidende raadsvergadering van morgen een positief geluid laat horen over het plan, wil de VOF Van der Biltlaan donderdag al een informatieavond organiseren om het plan toe te lichten aan met name de direct omwonenden. Daarna moet on der meer het bestemmingsplan nog worden gewijzigd. Als alle pro cedures zonder te veel hobbels ver lopen, denkt de VOF nog voor de bouwvak van 2011 te kunnen be ginnen met slopen en bouwen. De gemeenteraadsvergadering van morgen begint om 19.30 uur in het gemeentehuis in Kapelle. GOES - René Verhulst, die nieuwe burgemees ter van Goes, heeft zaterdag kennis gemaakt met de wethouders in het stadhuis aan de Markt. Verhulst werd donderdag officieel be noemd. Normaal gesproken stappen wethou ders dan in de auto om kennis te gaan maken, maar het Goese drietal kon zich een ritje naar Utrecht besparen. Verhulst, tweede van links, was dit weekend toevallig in Zeeland, dus werd hij uitgenodigd op het stadhuis. De nieu we burgemeester gaat op 1 december aan de slag in Goes. foto Willem Mieras GOES - Goes en omgeving is vrij dag en zaterdag de dupe geworden van een inbraakgolf. Liefst negen huizen werden bezocht door inbre kers. In vrijwel alle gevallen wer den er sieraden gestolen. In Wemeldinge en Kats waren de dieven volgens de politie vrijdag avond al actief. Uit woningen aan respectievelijk de Blauwhuisweg en de Dijkstraat werden sieraden meegenomen. Dat geldt ook voor een inbraak aan de Oostsingel in Goes. Die is volgens de politie ergens tussen vrijdagmiddag en zaterdagochtend gepleegd. Bij een woning aan de Stadhouderslaan in Goes bleef het bij een poging, maar bij twee hui zen aan de Sinoutskerkseweg in 's-Heer Hendrikskinderen wisten inbrekers wel binnen te komen. Ook hier bestond de buit weer uit sieraden. In de nacht van vrijdag op zater dag vonden ook nog enkele inbra ken plaats in Heinkenszand. In de Julianastraat gebeurde dat terwijl de bewoners lagen te slapen. Er werden sieraden en geld meegeno men. In de Laan van Barbestein werd enkel geld ontvreemd. In een woning aan de Strandloper- straat, ook in Heinkenszand, werd zaterdag tussen 16.30 en 22.00 uur ingebroken. De bewoners waren op dat moment niet thuis. De in brekers gingen er ook in dit geval vandoor met sieraden. Van verre kon je al horen dat hier tussen de rails het lied van de arbeid met vreugde werd gezongen. De pet van conducteur Karelse stond vandaag duidelijk op 'goedgemutst'. Nee, van hem konden de familiele den Spoor allemaal rekenen op een eerste-klasbehandeling. De Sirecampagne 'Omgaan met el kaar' was aan hem duidelijk niet be steed. Met een vriendelijk woord en een Tip? redactie@pzc.nl kwinkslag stempelde hij zich de coupés door. Toen hij de juffrouw waar de natuur extra haar best op had gedaan om haar voordeelpas vroeg, bekeek hij de foto even, daarna de jongedame. Hij knikte goedkeurend en gaf het pasje terug: „Defoto is mooi, maar het origineel is nog beter." Toen kon ook haar daq niet meer stuk.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 55