HWP in eerste klasse sport 139 Triatleet Van den Biggelaar hobbelt het best over duinen bij Zoutelande Orson Harms vierde op NK voor clubteams Van Minde derde in 2.Bundesliga Nord Gregory de Nooijer stopt met Supermoto Antwan Tolhoek tweede in marathon Robin Hofland snel in Beaujolaismarathon Geblesseerde Baltus moet WK afbreken maandag 22 november 2010 1 De achterstand van HWP op koploper Stukkenjagers bedraagt één punt. De Tilburgers versloegen zaterdag het sterke Wageningen, de ploeg van jan Timman. 'De volgende wedstrijd bij Stukkenjagers moeten we winnen. Anders is de titel buiten bereik' Hans Groffen, teamleider HWP door Roeland Alders tweede van links) verloor voor de foto Mark Neelemans MIDDELBURG - De schakers van Het Witte Paard leden in de derde competitieronde een verrassende nederlaag. Tegen Zukertort uit Am stelveen verloren de eerstklassers met 4,5-5,5. De reserves van de Sas- se schaakclub wonnen in de derde klasse de kraker tegen Terneuzen met 6-4. HWP Sas van Gent-Zukertort Amstelveen 4,5-5,5: De schakers van Het Witte Paard moeten flink aan de bak na de dure nederlaag te gen Zukertort. Het was een van de zeldzame nederlagen die HWP de laatste jaren in de eerste klasse leed. De ploeg uit Amstelveen had na twee ronden nog geen punten verzameld. In de volgende ronde wacht koploper Stukkenjagers, dat één punt meer heeft. Het Zeeuws-Vlaamse team had drie in vallers. Han Schut pakte de winst na een verwoestende aanval en Marnix van der Zalm deelde het punt. De derde invaller, Thibout Vandenbussche, had ook beter re mise kunnen nemen. Hij besloot echter door te spelen om daarna een stuk weg te geven, waardoor zijn eerder winnende voordeel zelfs geen halfje meer op leverde. Tieme Verlinde over kwam hetzelfde en blunderde een toren weg. Hans Groffen kon zijn tegenstander niet op een neder laag trakteren en moest berusten in remise. Helmut Cardon kon met zijn zege, de derde op rij, het tij vervolgens niet meer keren. HWP Sas van Gent 2-Terneuzen 4,5"3>5: In de derde klasse werd de Zeeuws-Vlaamse derby in het voordeel beslist van de Sasse scha kers. Held werd Frederic Verduyn. Na lang onder druk gelegen te heb ben, counterde hij kopman Mat- thieu Freeke naar een zeldzame ne derlaag. Maarten Rademakers ver sloeg Jaap Dekker en teamleider Kees Nieuwelink liet Kurt van Cop- penolle kansloos. Door de nipte overwinning staan de Sassenaars twee punten los op de concurrentie. De Drie Torens-Souburg 5-3: De Souburgers kwamen er niet aan te pas in Tilburg. Al snel stond het 2-0, doordat Henrik Westerweele en René Tiggelman verloren. Ro bin Bosters, met een uitstekende partij, en Bert Henderikse, met een vloeiende aanval, deden wel wat terug, maar dit bleek niet ge noeg. Zeker niet na een blunder van Roeland Alders die een remi se-eindspel om zeep hielp. Vervol gens kon Collin Boelhouwer het tij niet meer keren. HWP Sas van Gent 3-Landau Axel 4,5-3,5: In een bloedstollend gevecht, waaraan overigens meer schakers uit Gent meededen dan Zeeuws-Vlamingen, bleven de punten voor de thuisclub. De Sas senaars toonden veerkracht door een 3-2-achterstand om te buigen in een 4,5-3,5 overwinning. Bij de 3-2 konden de broers Rudi en Her man van de Wynkele hun gewon nen stelling verzilveren, waarna Gert van Rij het remisevoorstel van Wim Versporten met veel ple zier aan kon nemen. Goes-Krimpen a/d IJssel 2,5-5,5: Een zieke Joey Grochal moest ver stek laten gaan, hetgeen op voor hand een flinke aderlating voor de Goese formatie was. Rien de Bock zorgde nog wel voor een voor sprong, maar in de tijdnoodfase ging het snel mis. Joey van de Braak, Maxim le Clercq en Hans Weiten moesten berusten in een nederlaag. Louis Nieuwenhuijse deed nog wel wat terug voor Goes, maar nadat Rinus BurgerhofF en invaller Erwin Kloosterman verlo ren hadden was de strijd gestre den. GELDROP Orson Harms uit Terneuzen eindig de met zijn team Spartacus uit Noord-Scharwoude op de vierde plaats op het NK bankdrukken. Zelf leverde de 26-jarige Terneuze- naar een uitstekende prestatie door zijn persoonlijk record te evenaren. Harms drukte bij zijn eerste po ging 180 kilo en bij zijn tweede 187,5 kilo. Daarna ging hij voor 190 kilo, zijn p.r. Ook die poging bracht hij tot een goed eind. Met zijn team heeft Harms nog uitzicht op de bronzen NK-medaille. Die kan binnenkort veroverd worden in Sint-Maartensdijk. OBERHAUSEN Turner Carlo van Minde uit Goes is met zijn Duitse gelegenheids club KTT Oberhausen als derde geëindigd in de 2.Bundesliga Nord. Gisteren werd in de zesde en laat ste ronde met 30-27 gewonnen bij Leopoldshöhe. WK-ganger Van Minde was voor het derde jaar actief in Duitsland. Tijdens enkele wedstrijden deed hij mee als gastturner, net als Jef frey Wammes, Jorian Ilbrink en Ga- wein Spoelstra. In de slotwedstrijd verzamelde Van Minde op ringen, brug en rek in totaal negen punten voor zijn ploeg. GEMERT Souburger Gregory de Nooijer stopt met racen bij de Supermo- tards. Hij raakte in augustus gebles seerd aan zijn schouder waardoor hij de rest van het seizoen miste. De Nooijer wil zich komend jaar volledig richten op het afronden van zijn studie werktuigbouwkun de. De 23-jarige De Nooijer legt daar mee een aanbod van het MVD-Yam- aha-Goldspeed Team naast zich neer. Dat wilde de Walchenaar in 2011 voorzien van materiaal. Hij kon teamgenoot worden van Marcel van Drunen, de zesvoudig Nederlands kampioen Supermoto. EINDHOVEN De .vijfde marathon in de geweste lijke marathoncompetitie is we derom gewonnen door Nederlands kampioen Arnold Stam. Ook Antwan Tolhoek uit Yerseke liet van zich spreken op de ijsbaan van Eindhoven. In de gecombineerde wedstrijd van senioren en masters eindigde hij als tweede. Flip Salomé uit Breskens werd ne gende, Adriaan Provoost uit Dom burg 17e, Anthony Janse uit Yerse ke 22e, Adriaan van Damme uit Yer seke 24e, Peter van Waes uit Aar denburg 32e en Patrick Tolhoek uit Yerseke 38e. VILLEFRANCHE SUR SAONE Vier Walcherse atleten gingen za terdag in Frankrijk van start in de Beaujolais-marathon, van Fleurie naar Villefranche sur Saone (bij Lyon). Robin Hofland uit Vlissingen was de snelste van het kwartet. Hij no teerde na zijn tocht door het geacci denteerde wijngebied en verschil lende wijnkelders 3 uur en zeven minuten. Middelburger Robert Carol finish te In 3.34, zijn plaatsgenoten John Guequièrre in 3.41 en Jack van As- pert in 3.44. Carol en Van Aspert waren daarmee aanmerkelijk snel ler dan vorig jaar. METZ Trampolinespringer Dwight Baltus heeft een streep moeten halen door een individueel optreden op het jeugd-WK in Metz. De zestien jarige Vlissinger ging tijdens de laatste training onderuit. Hij liep een rugblessure op na een moeilij ke sprongcombinatie. Baltus moet nu een maand rust ne men. Hij zal in 2010 dus niet meer op de trampoline staan. Eerder in de week had de Wal chenaar nog wel meegedaan bij het synchroonspringen. Samen met Rutger de Groot eindigde hij als elfde en liep hij de eindstrijd dus mis. door Sjaak Sinke ZOUTELANDE - De winnaar van de tiende editie van de Hobbeldebob- belloop in Zoutelande, Gerbert van den Biggelaar uit Etten-Leur, heeft tien nationale titels op de triatlon en duatlon behaald en boekte flink wat internationale suc cessen. „Dit is de zwaarste loop die ik ooit heb meegemaakt", liet hij na afloop desondanks weten. Na de intocht van Sint Nicolaas in Zoutelande stonden zo'n tweehon derd atleten in de Langstraat aan de start voor tien kilometer ren en klimwerk over zeventien duino vergangen. Na een stukje richting Westkapelle stormde Huub van Noorden (Yerseke) als eerste van de betonnen trap af richting snack bar De Slak. In zijn spoor de overige favorieten, zoals Erwin Harmes (Nieuwland), Adriaan lanisse (Westkapelle), de Duitser George Heiman en de late re winnaar Van den Biggelaar. Al snel vormde zich een kopgroep met Van Noorden, Harmes en Van den Biggelaar, die lange tijd voor treffelijk samenwerkten. Bij de laat ste hoge trap wist Van den Biggel aar het verschil te maken. In de Langstraat werd de Brabander na 44 minuten en 47 seconden hard lopen begroet door vele honder den toeschouwers. Hij noteerde niet de snelste tijd van de tien edities. Die staat sinds 2002 op naam van Robert Planting met 42.38. Verder waren Michel Schrier, Wim Nieuwkerk en Niels Koole al eens sneller. Erwin Harmes was tevreden met zijn tweede plaats: „Op de steile trap was ik gezien maar het was een prima training voor de cross competitie waar ik volgende week in de Elderschanscross de leiding moet verdedigen." Huub van Noorden had weinig last van zijn snelle start en kon zich vinden in de derde plaats in 45.10, waarmee hij vier seconden sneller was dan in 2009. Adriaan Janisse loopt wei nig wedstrijden maar als hij aan de start staat, zorgt hij voor spekta kel. Hij werd vierde en zijn van 46.34 was precies één seconde snel ler dan vorig jaar. George Heiman (Keulen) hand haafde zich als enig buitenlander in de voorste regionen op de vijf de plaats, voor Michel Buijck (Bier vliet), Adriaan van Keulen (Middel burg) en Gert van der Vinden (Big- gekerke), die het trainingsmaatje van Van den Biggelaar, Rob Mus ters, achter zich hield. Bij de vrouwen behaalde Irene Koole uit Zoutelande de zege bij de vrouwen in 58.47. Katinka van Gerbert van den Biggelaar heeft de leiding in de Hobbeldebobbelloop. Huub van Noorden volgt. foto Robert de Jonge den Berg (Serooskerke) finishte op de tweede plaats, voor Ingrid Koe ne (Yerseke). Vooraf had organisator Lein Lie- vense gehoopt op vijfhonderd hardlopers en wandelaars. De tel ler bleef echter steken op een klei ne vierhonderd. Vermoedelijke oorzaak was de Zevenheuvelen- loop in Nijmegen, waar meestal flink wat Zeeuwen aan de start staan.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 53