dozijn vol sport 137 Seolto maatje te groot voor Zaamslag Hermans en Cappendijk pakken toernooizege Robin Claerhoudt pakt zilver bij driebanden Kansloze nederlaag voor Scheldesport Matig De Schelde pakt toch de overwinning Van den Heuvel en Hozee doen ritme op &Kids haalt fors uit tegen Hinneman Smalle selectie breekt Voorwaarts op Winst en verlies voor driebanders Dallinga.com Massaal op de mountainbike in Hulst 5 overwinningen op rij boekte Clinge in deze competitie. Gisteren moest Jong Ambon er met 2-1 aan geloven. door jos van Belzen MIDDELBURG - Het was gisteren een prima dag voor lijstaanvoerder RIA W. in de vierde klasse A. Zelf won de ploeg uit Westdorpe met 6-0 in Sluiskil, terwijl medekoplo per Jong Ambon met 2-1 verloor van Clinge. Hierdoor kon Steen dankzij een 3-2-zege bij Robur de tweede plaats overnemen van de Middelburgers. Hontenisse won met 2-1 in Biervliet en is hierdoor geen hekkensluiter meer. Sluiskil-RIA VV. 0-6 (0-5). Al na vijf minuten werd het 0-1 toen lor den Takiddine, volgens velen na de bal met de hand te hebben mee genomen, de score opende. Voor de rust bouwde RIA de voor sprong uit naar 0-5 door treffers van Ludovico Cantoro, een eigen doelpunt, Ferdi Kabal en opnieuw Cantoro. In de tweede helft maak te lorden Takiddine, die hierna ook nog een strafschop miste, het half dozijn treffers vol. Robur-Steen 2-3 (1-1). Nadat doel man Berry Simonse in de beginfa se met enkele goede reddingen had voorkomen dat de bezoekers de score openden, was hij in de twintigste minuut kansloos op de inzet van Serge Merckx: 0-1. Kort voor rust maakte Erik Jansen ge lijk: 1-1. Na tien minuten in de tweede helft bracht Robin Mari- man Steen weer op voorsprong, waarna Eddy van de Bosch de mar ge vergrootte: 1-3. Een aandrin gend Robur kwam nog wel terug tot 2-3 via Ouassim Hamoudi. Patrijzen-Breskens 2-0 (2-0). In een vrij eenzijdige wedstrijd was Patrijzen superieur aan een met vijf invallers spelende tegenstan der. Edwin Capello schoot na ruim een halfuur de openingstref fer binnen: 1-0. Een minuut later toonde Pascal Zoeteweij zich tref zeker: 2-0. In de tweede helft toon de Patrijzen zich zeer matig in de afwerking. Biervliet-Hontenisse 1-2 (1-0). De bezoekers, waar de teller tot nu toe op één zege was blijven steken, bestreden Biervliet met eigen mid delen, ofwel met veel inzet. Toch kwam de thuisploeg kort voor rust op voorsprong via Tim Bogaart: 1-0. Na een kwartier in de tweede helft tekende Tom Rijk met een klutsbal de gelijkmaker aan: 1-1. Ruim tien minuten later bezorgde de aanvaller met een fraaie inzet van zo'n 25 meter Hontenisse de zege: 1-2. De eerste thuisnederlaag voor Biervliet sinds 1 november 2009 was hiermee een feit. Oostburg-Walcheren 2-0 (1-0). Na een sterke start van de bezoe kers nam Oostburg het heft in han den. Peter van de Linde zag tot tweemaal toe een inzet op de paal eindigen. In de 35e minuut schoot hij uit een vrije trap wel raak. In de tweede helft was Walcheren de bovenliggende partij. Doelman Anthony de Muer wist echter, één keer met behulp van de paal en vervolgens ook de lat, de nul te houden. In de slotminuut stelde Arjen Versluijs de tweede seizoens zege voor Oostburg veilig. Clinge-)ong Ambon 2-1 (1-0). Jong Ambon kende veel balbezit maar creëerde nauwelijks kansen. Mede hierdoor sloot Clinge de eer ste helft af met een i-o-voor- sprong door een rake kopbal van Thomas Leegwater uit een voorzet van Chris Seghers: 1-0. Ruim een kwartier na rust verdubbelde Do minique de Maagt de marge, waar na de thuisploeg verzuimde verder uit te lopen. Vijf minuten voor het einde kopte Martin Waisapy de aansluitingstreffer binnen (2-1), maar desondanks kwam de vijfde zege op rij voor Clinge hierna niet meer in gevaar. SAS VAN GENT Robin Claerhoudt is tweede gewor den bij het kampioenschap drie banden groot derde klasse van het district Delta Zuid West. De titel ging naar Kevin de Kok van Onda uit Krabbendijke. Het brons was voor André Karelse. Die vergooide zijn titelkansen in de voorlaatste ronde toen hij tegen Robin Claer houdt met 20-19 achterkwam en de nabeurt miste. Daardoor en door zijn gelijkspel in de finale tegen De Kok werd Claerhoudt nog tweede. Claerhoudt verzamelde 12 punten, had een moyenne van 0.487 en dat betekende promotie. TERNEUZEN De basketballers van Scheldesport verloren de uitwedstrijd tegen Al monte kansloos met 84-52. De eer ste helft (40-27) bood de ploeg van Junior da Conceicao nog redelijk te genstand, maar daarna ging er van alles mis in de communicatie en werd er te slap gespeeld. Maurits van Aalst haalde wel zijn niveau en was topscorer bij Scheldesport met 23 punten. Scheldesport 2 verloor in Breda met 66-63 van Barons 3. Schelde sport begon na rust aan een inhaal race en kwam in de slotfase terug tot een punt. TERNEUZEN De waterpoloërs van De Schelde speelden een matige partij, maar wonnen in de vierde klasse lande lijk wel met 9-7 van De TrefFers 2. De Terneuzense ploeg begon slap aan het duel, herstelde zich en nam een 3-1-voorsprong. Na 4-5 en 5-6 in de tweede en der de periode nam routinier Cees van Houwelingen De Schelde op sleep touw. Na een 7-6-voorsprong werd het via 9-6 nog 9-7. Scores De Schelde: Niek Kampman 4, Cees van Houwelingen 2 en Marcel Verlin de, Sven Schieman en Ivar Jansen van Roosendaal allen 1 maal. TERNEUZEN De vrouwen van Scheldesport le den in de overgangsklasse van het basketbal een 51-41-nederlaag in de uitwedstrijd tegen Bladel. De oor zaak van het verlies was een slech te tweede periode, na een gelijkop- gaand (13-13) begin. Bij de rust was het verschil vijftien punten: 34-19. In de tweede helft speelde de ploeg van coach Martin van Ham beter, maar kon niet meer echt dichterbij geraken. Stella Hozee en Pauline van den Heuvel deden weer wat rit me op. Maaike Casteleijn en Mariëtty Martina scoorden de meeste punten voor Scheldesport. maandag 22 november 2010 OOSTBURG In de eerste klasse van het Ore- vo-zaalvoetbal heeft &Kids een gro te overwinning op Hinneman Engi neering geboekt. De Bressiaanders wonnen met 16-6 en stijgen hier door naar de tweede plaats. Signtex/De Sutter won nipt van Spitsbroek met 7-6, terwijl titelver dediger La Porte D'or met 5-2 te sterk was voor Drie Koningen. Vandaag staan twee toppers op het programma: De Blauwe Tulp tegen De Kameleon en 8c,Kids tegen La Porte D'or. De Blauwe Tulp voert nog steeds de ranglijst aan in de eerste klasse. TERNEUZEN De basketballers van Voorwaarts verloren in de Zeeuwse klasse met ruime 85-52-cijfers van Smokkel- hoek 2. Bij rust viel de schade nog mee en stond het nog maar 36-24. In Kapelle traden de Axelaars zon der wissels aan, hetgeen de Zeeuws-Vlamingen met name na rust flink opbrak. In de derde perio de was het verzet van Voorwaarts gebroken en liep Smokkelhoek ver der weg. Bij Voorwaarts was Volkert Lefèvre topscorer met 26 punten, gevolgd door Marcel van Essen met 16 punten. door JaapJan Ritsema TERNEUZEN - Er was weinig reden tot juichen voor de korfballers van Zaamslag en Luctor. Beide ploegen gingen onderuit. Zaamslag verloor van Seolto, Luctor had niets in te brengen tegen 't Capproen. Zaamslag-Seolto 9-16: Pas in het laatste kwart van de wedstrijd wist Zaamslag-coach Richard Olle- fers zeker dat zijn ploeg het onder spit zou delven tegen Seolto, de ploeg waar hij vorig seizoen nog aan het roer stond. Eerder was Zaamslag de 3-0-achterstand te bo ven gekomen en had het zelfs een voorsprong gepakt, maar vanaf dat moment dwongen de Vlissingers een marge van drie punten af Het was een marge die lang op het sco rebord prijkte en Zaamslag hoop op herstel bleef bieden. Meer als aanhaken zat er echter niet in voor de Zeeuws-Vlamingen. Geholpen door een gemiste strafworp van Zaamslag forceerde een ingespeeld Seolto in de laatste tien minuten een ietwat geflatteerde uitslag te gen een Zaamslag in opbouw. Scores Zaamslag: Erwin Verhelst 4, Pjotr Hamelink, loost Hame link, Linda Hamelink en Debby Carpentier 2, Mandy Ollefers 1. 't Capproen-Luctor 20-6: Met ge voel voor cynisme verwoordde coach Sylvia Trouwborst de oor wassing in Hellevoetsluis: „We zijn niet weggespeeld, wel wegge schoten." Vanaf de zijlijn voelde het niet aan alsof 't Capproen de Terneuze- naars overklaste, maar de thuis ploeg sprong wel drie keer zo effec tief met de kansen om als Luctor. De smaak van het repeterende eu vel van kansen laten liggen werd extra wrang omdat de afvangposi- tie ditmaal ook ondermaats was. Scores Luctor: Davy Jonker 3, Ma- rit de Kok 2 en Hans Verlinde 1. SLUISKIL - Het dubbelprogramma voor de driebanders van Dallin- ga.com in de eerste divisie leverde een nederlaag en een overwinning op. Zaterdag werd met 2-6 van de koploper Darten en Biljarten verlo ren en gisteren volgde een over winning op Melody Amber met dezelfde cijfers. Het weekeinde begon voor Dallin- ga.com met een kansloze neder laag tegen de ongenaakbare koplo pers uit Doetinchem. Alleen Bart Ceulemans was in staat weerwerk van betekenis te bieden. Hij ver sloeg Stefan Hetzel. Gisteren ging het in Drunen beter. Bart Ceulemans won opnieuw net als dit keer Berry Dallinga en Pa trick Vasseur. Laatstgenoemde leid de na 30 beurten met 24-16 en had uiteindelijk nog veertig beurten nodig voor de laatste vijftien pun ten. 'c:L HULST - Vicky Hermans en Dennie Cappendijk grepen bij het Dullae- rt dubbel tennistoernooi de eerste prijs in de mixed-4. Het tweetal van TV Vogelvlucht uit Vogelwaar de versloeg in de finale 7 janine Hollestelle en Fred van Cauteren van Game'78 uit Clinge: 9-7. Hiermee revancheerde de als eer ste geplaatste combinatie zich voor de nipte nederlaag in de poule te gen Hollestelle en Van Cauteren. De linkshandige Cappendijk zette veel druk met zijn forehand. Her mans beschikte over een vlammen de backhand. In de eindstrijd in het vrouwen- dubbel-3 versloegen Brigith de Waele en Marianne Fraanje over tuigend Leontine Dingenouts en Nathalie de Schepper: 11-6. Moni que Elegeert en Rebecca Prijs wer den in het dubbel-5 toernooiwin- naar door een 14-2-overwinning op Fabiènne Peters en Bianca d'Hooghe. Opmerkelijk was dat in de poule de rollen nog omgekeerd waren. De uit Zuiddorpe afkomsti ge Peters en de Kloosterse van ori gine d'Hooghe wonnen toen met 11-5. Fabiènne Peters was samen met Gino Roctus wel de beste in de mixed-5. Ze maakten hun favo- rietenrol waar door een 13-7-score in de finale tegen Monique Ele geert en lack Dobbelaar. Bij de mannen klopten Mare Leenknegt en Reggie van den Berg in de fina le met 10-5 de gebroeders Marnix en Yanniek Ivens. Overige winnaars: Hessel Hamelink/Eric Neve (6), Carolien Lauwers/Addy de Pundert (6), Danielle Meijer/Hessel Hamelink (mixed-6), Christiaan Bekker/Yarred Pel (7), Elly Dankaart/Loes Eyke (7), Irene Knegtel/Arnold Rouw (mixed-7), Arjen Joziasse/Paul Meerman (8). HULST - De jaarlijke toerveldrit van Tourclub Hulst trok dit jaar 1197 lief hebbers. De deelnemers reden onder meer over de Hulster wallen, de bin nen- en buitenvest en de Clingse en Steense Bossen. Ter gelegenheid van het veertigjarig bestaan van de tourclub was er na afloop een borreltje. Dat werd vanwege de kou met graagte aanvaard. foto Mark Neelemans

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 51