2 sport 133 aan Unitas Aardenburg laat zich verrassen door hekkensluiter RCD en gaat onderuit Belgisch onderonsje in Axel Axel beleeft een totale offday en moet de punten aan FC Bergen laten maandag 22 november 2010 Koploper Goes verspeelde punten in Halsteren. Het werd 2-2. Bij de rust stond het 0-0. De Goese treffers werden gescoord door Robin de Pagter (strafschop) en Lunven Vermeer. door Jack Begijn terneuzen - De euforie was na af loop bij Terneuzen groot na de 3-0-overwinning op Unitas uit Go- rinchem. Trainer Diedrik Hiensch sprak van een van de beste wed strijden die hij van Terneuzen had gezien. Felicitaties waren er talrijk. Ook van de tegenstander. Taoufik Ameziane, oud-speler van Hoek en nu uitkomend voor Unitas, schudde Hiensch de hand met de woorden: „Bij Hoek heb ik nooit van je kunnen winnen toen je trai ner van Kloetinge was. Ook van daag was je weer de betere." Trainer Gérard de Nooijer van kop loper Goes, dat met 2-2 gelijk had gespeeld tegen Oosterhout, kreeg uit Terneuzen een sms'je met de mededeling: 'We komen eraan'. Aan zelfvertrouwen gisteren geen gebrek in het Terneuzense kamp. De thuisploeg speelde vanaf het begin goed georganiseerd, hield het speelveld klein, had een goede aansluiting tussen de linies en gaf verdedigend niets weg. Ook Uni tas liet zich van de beste kant zien met goed en verzorgd voetbal. Maar tegen een Terneuzen in deze vorm is geen enkele ploeg uit de tweede klasse bestand. Vooral lin keraanvaller Tom Janssen maakte indruk en werd na afloop gecom plimenteerd door spelers van de te genpartij die net als Janssen ooit uitkwamen voor RBC en NAC Bre da. Janssen gleed met regelmaat langs zijn tegenstander, was drei gend en bediende zijn medespe lers op maat. Al na een half uur werd zijn directe tegenstander ge wisseld. Na een vlotte combinatie brak lanssen door, maar werd afge floten na een overtreding op hem. „Dat was jammer", keek de man van de wedstrijd terug op die spel situatie, „want ik was doorgebro door Jurgen Naeye ken en kwam alleen voor de keeper." Omdat de aanvaller voetballend niet af te stoppen viel, werd hij kort voor de rust op harde wijze door twee verdedigers in de man gel genomen. Even leek hij in de tweede helft niet meer terug te ko men, maar de verzorger kreeg hem toch nog opgelapt. Na de thee zette Janssen de kroon op zijn werk. Nadat eerst Domini que Verlinde Terneuzen op voor sprong had gezet, rondde de num mer veertien op fraaie wijze een af geslagen aanval af met een volley stijf in het kruis. Zelfs de scheids rechter genoot van het doelpunt. „Die kwam naar me toe en vroeg of ik dat op de televisie had ge zien. Ia, ik raakte de bal perfect." Nog geen tien minuten later maak te hij zijn tweede doelpunt van de middag. Vooral de manier waarop was van waarde. Een steekpass van Jordi van Bremen, die in de ba sis begon, maakte hij met een schuiver in de verste hoek fraai af „Dat paste in de afspraken die we vooraf gemaakt hadden. Ik heb lie ver een steekballetje, zodat ik vrij voor doel kan komen. Voorheen kreeg ik teveel de bal in de voeten aangespeeld. Uit een soortgelijke si tuatie had ik eigenlijk ook voor de derde keer moeten scoren." Trainer Hiensch zag de vreugde op afstand aan. „Het was genieten vandaag. Op alle fronten klopte het. Meestal is het een kwestie van mentaliteit. Ik wist dat we goed kunnen voetballen en dat lieten we vandaag ruimschoots zien." Terneuzen-Unitas 3-0 (0-0). 58. Domi nique Verlinde 1-0, 70. Tom Janssen 2-0, 80. Tom Janssen 3-0. Scheidsrech ter: M. Vorstenbosch (Rosmalen). Gele kaart: Erik-Jan Naudts, Dennis de Kra ker (Terneuzen), Mergim Shala, Rob van Poppel (Unitas). Aantal toeschou wers: 150. aardenburg - Zondag-tweedeklas- ser Aardenburg leed gistermiddag zijn eerste thuisnederlaag van dit seizoen. RCD uit Dordrecht won verrassend met 1-0 door een schit terende goal van Robin Harden- bol. De aanvaller van de bezoekers verschalkte kort na de rust, met een lobbal over 25 meter, doelman Sander Tazelaar en bezorgde daar door zijn ploeg drie broodnodige punten. Trainer Fonnie Verstraeten berust te na afloop in de nederlaag. Zijn elftal had weliswaar diverse kan sen op de gelijkmaker gekregen, maar door het bij vlagen slordige veldspel en het sterke optreden van RCD-doelman Danny Suijker- buijk stond Aardenburg na afloop met lege handen. „Tja, dat noemen ze nu de charme van het voetbal. Zo win je drie keer op rij en vervolgens verlies je thuis van de nummer laatst. Het was vandaag een wedstrijd, waar in alles nét niet lukte. Passes wa ren nét te lang of nét te kort en spelers, die in kansrijke positie stonden, kregen nét niet de bal. Nét niet telt niet in het voetbal, dus krijg je vandaag het deksel op de neus", zei Verstraeten. Op de momenten dat de thuis ploeg wel in scoringspositie kwam, stond goed keeperswerk van Suijkerbuijk een treffer in de weg. De goalie van Racing Club Dordrecht groeide gistermiddag uit tot de man van de wedstrijd. Zo kreeg hij ternauwernood zijn vingertoppen achter een kopbal van Dwight van Hulle en reageer de hij alert op inzetten van Tijl Tournois en invaller Robbie van de Wijnckel. Voor de rust had Suij kerbuijk het geluk dat een afstands schot van Bart van den Hemel op de paal uiteenspatte en dat een in zet van Tournois van de doellijn werd gehaald. De bezoekers, die vorig jaar via de nacompetitie promotie naar de tweede klasse hadden afgedwon gen, begonnen sterk aan de wed strijd. De behendige spits Mohsin Ghorafi bracht zowel Michel Schwarz als Robin Hardenbol in positie om de score te openen, maar beide spelers troffen geen doel. Na de sterke beginfase van RCD nam Aardenburg het initiatief over. Spelverdeler Steven de Croo- ck had echter moeite om zijn me despelers te bereiken, waardoor de offensieve bedoelingen al in een vroeg stadium strandden. Kort na de rust viel de enige tref fer. Een uittrap van Suijkerbuijk werd door iedereen gemist. De bal viel voor de voeten van Robin Har denbol, die de bal fraai over keeper Tazelaar plaatste: 0-1. „Een schitterende goal", vond Verstra eten. „Maar er gaat wel een crucia le fout van onze verdediging aan vooraf" In de slotfase nam de thuisploeg veel risico om de gelijkmaker te forceren, maar de bezoekers, on der aanvoering van de 37-jarige oud-profspeler Louis Laros (Wil lem II, VW en Vitesse) hielden knap stand en vierden na het laat ste fluitsignaal uitbundig hun eer ste uitoverwinning van het sei zoen. Aardenburg-RCD 0-1 (0-0). 49. Robin Hardenbol 0-1. Scheidsrechter: M. van Berkei (Son en Breugel). Gele kaart: Tim Frank, Lars Willems, Michel Schwarz (RCD). Aantal toeschouwers: 125. door Wim de Vos axel - Het was zaterdag bijna weer een geheel Belgisch onder onsje bij de Erpelkappersloop in Axel. Alleen Benny Thuy kon de Belgische overheersing enigszins doorstaan. De atleet uit Sint-Jan steen slaagde er als enige Zeeuws-Vlaming in om binnen de toptien te eindigen. Hij werd zes de. De overwinning werd opgeëist door Tom van Driessche uit Zele die zijn landgenoot Guy d'Heer in de slotfase van zich afschudde. Tom van Driessche komt graag de grens over om in Nederland wed strijdjes te lopen. Daardoor is hij ook regelmatig aan de start te zien van een loop in Zeeuws-Vlaande- ren. Het zijn vooral de parkoersen die voor hem de doorslag geven om hier deel te nemen. „Hier zijn er vaak weinig bochten opgeno men in de parkoersen, terwijl het in België vaak veel draaien en ke ren is. Dat ligt mij niet, vandaar dat ik als de mogelijkheid er is hier graag kom lopen", zei Van Dries sche. Dat de Belg op deze parkoersen goed uit de voeten kan, bewees hij zaterdag dus opnieuw in de pol ders rond Axel op een omloop van twaalf kilometer. Al vroeg in de wedstrijd kwam Van Driessche voorin te lopen waarbij hij vooral met landgenoten diende af te reke nen. Guy d'Heer kon hem het langste bijbenen. De atleet uit Berlare won een paar weken geleden nog de Maas Afbouwloop in Terneu zen, maar moest ditmaal in de laat ste honderden meters afhaken. Van Driessche finishte in 41 minu ten en 43 seconden, d'Heer kwam zeven seconden later over de meet. Benjamin Gerrits blijft zijn gezicht ook steeds voorin laten zien. Dit maal ging de jeugdige Axelaar van start op de korte afstand over vijf kilometer. Hij slaagde er in om de 'ongekroonde koning' van deze af stand, de Belg Frederik de Backer, achter zich te laten. Ook hier was het verschil minimaal: slechts acht seconden was het verschil tussen de twee. door Aector Dooms axel - Omer Malagic, de robuuste verdediger van Axel, durfde zich aanvankelijk niet uit te spreken over de wanprestatie (0-1 neder laag) in het belangrijke duel in de derde klasse tegen FC Bergen. Ma lagic, die gisteren als enige speler bij de thuisclub zijn niveau haalde, vond dat ze slecht hadden ge speeld. „We misten de scherpte, voetballend was het niet goed en we hebben geen kansen gecreëerd. Deze wedstrijd moeten we zo snel mogelijk vergeten." Even later: „We hebben gefaald." Randy Lauret zag al aan de war- ming-up dat het weinig goeds voorspelde. In de tweede helft toonde Axel meer strijdlust, maar de lange ballen waren een gemak kelijke prooi voor de fysiek sterke Brabantse verdedigers. Kenneth Okorley maakte zijn ren tree in de ploeg van trainer Rinus Zegers, maar kon geen stempel drukken. De stijlvolle voetballer speelde naast Malagic in het hart van de verdediging, omdat Clau- dio Gbama Wende niet inzetbaar was. Okorley bemoeide zich na rust meer met de aanval, maar kon geen wending aan de wedstrijd ge ven. „We liepen ons vast in de trechter van de Brabantse verdedi ging, terwijl we meer de flanken hadden moeten benutten. De tweede bal was altijd voor de te genstander. Dit was een offday", vond Okorley. Henk Hagenaars, trainer van FC Bergen, was geschrokken van Axel. „Ze vielen me zwaar tegen, terwijl ze vooraf als titelkandidaat werden beschouwd. Wij zitten in een moeilijke fase. Spelers zijn uit vorm. Dan zijn deze drie punten zeer welkom." Axel won twee we ken geleden zijn eerste competitie wedstrijd tegen Hoeven en dacht die prestatie een vervolg te geven tegen FC Bergen. Niets was min der waar. De Axelaars leden te snel balverlies en wisten nauwelijks tot een acceptabele aanval te komen. Jaimy de Visser, die aan banden werd gelegd, kreeg één keer de ge legenheid, maar zijn inzet was te zacht om Bergen-doelman Jeffrey Vendrig te verontrusten. Daarna werd er nog een buitenspeldoel- punt van Soufian Dooms, die een schot van De Visser van richting veranderde, terecht afgekeurd. Aan de andere kant stopte Axel doelman Roy Overbeeke, die Niels Meesen (hij miste de vrijdagtrai ning) verving, de inzet van Roald Wilbrink na een te zacht terugge- kopte bal van Bart Rijckaert. Het enige doelpunt van de wedstrijd Axelaar Marco Plasschaert gaat een tegenstander van FC Bergen voorbij. Op de achtergrond zijn ploeggenoot Rende de Die. foto Mark Neelemans was tekenend voor de malaise bij Axel. Uit een scrimmage, waarbij de Axelverdediging inclusief de doelman niet vrijuit ging, scoorde Tim Cornel naar later bleek de winnende treffer. „Na de winter stop komt het wel goed", sprak Omer Malagic zichzelf moed in. Axel-FC Bergen 0-1 (0-1). 30. Tim Cor nel 0-1. Scheidsrechter: J. van Leeuwe (Etten-Leur). Gele kaart: Danny Aarn- outse (Axel), Sylvester Zwaan, Omer Buyruk (FC Bergen). Aantal toeschou wers: 120.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 47