Terneuzen geeft voetballes 321 sport Kalisvaart bezorgt Spui zesde gelijkspel Van Henne pijnigt HW'24 Ommachtig Vlissingen niet langs Nemelaer Leonhart verliest met RCS en krijgt rood Cadzand houdt stand en pakt een punt Hoek 2 is geen partij voor Rijsoord: 5-1 Terneuzense Boys 2 mist te veel kansen TWEEDE KLASSE ZONDAG Unitas komt met veel vertrouwen naar Terneuzen. De Zuid-Hollanders zijn echter kansloos tegen de Zeeuws-Vlaamse tweedeklasser. Het wordt 3-0. maandag 22 november 2010 VLISSINGEN Na drie zeges op rij moest zon dag-eersteklasser Vlissingen op ei gen veld een gelijkspel toestaan aan laagvlieger Nemelaer. Het werd 1-1. Vlissingen was onmach tig en creëerde nauwelijks kansen. De thuisploeg kwam in de elfde mi nuut op voorsprong via Saj'd Bou- zambou. De aanvaller profiteerde van een misverstand tussen de doelman en een verdediger van Ne melaer. In de 53e minuut kwamen de bezoekers langszij. Na een kop bal op de paal kon Ruben Buvens van dichtbij afwerken. BREDA Na een 2-1-nederlaag bij het Breda se Jeka zakt RCS steeds verder weg in de eerste klasse van het zondag voetbal. Nadat de bezoekers enkele goede mógelijkheden benutten, sloeg Dennis Peragon namens Jeka na tien minuten toe. Besar Hhoxhaj maakte in de 22e minuut gelijk. Na de 2-1 van Igor Goossens in de 69e minuut viel er weinig meer te genieten. Scheidsrechter Mandema- kers gaf nog wel rood aan RCS'er André Siereveld (twee keer geel) en RCS-trainer Michel Leonhart. BORSSELE Cadzand sprokkelde weer een punt je in de vierde klasse A van het za terdagvoetbal. De ploeg uit West Zeeuws-Vlaanderen bleef bij Bors- sele overeind en kon het derde punt bijschrijven. Borssele was aanvallend veel ster ker, maar kon het thuispubliek niet het broodnodige doelpunt voor schotelen. Errol Walla legde het keer op keer af tegen de laatste li nies van de bezoekers. Aan de ande re kant schoot routinier Angelo Martlé een keer in het zijnet. RIDDERKERK Met een zwaar vertimmerde ploeg incasseerde Hoek 2 tegen de reser ves van Rijsoord een 5-1-nederlaag. De thuisploeg scoorde in de laatste twintig minuten vier keer. Daarvoor had Hoek 2, zonder spe lers uit de eerste selectie en met zes man uit het derde en vierde elf tal in de gelederen, hard werkend knap gelijke tred gehouden. Kore- mans zette de thuisploeg uit een strafschop voor rust op 1-0. Na de hervatting tekende Robbie van 't HofF voor de gelijkmaker (1-1). TERNEUZEN Ook tegen de reserves van Pelikaan slaagde Terneuzense Boys 2 er niet in om tot winst te komen. De Zeeuws-Vlamingen kregen na een vroeg opgelopen achterstand diver se kansen, maar kwamen niet to scoren: 0-1. Met een snel uitgevoer de aanval over rechts sloeg Peli kaan in de achtste minuut van de wedstrijd een bres in de Boys-de fensie: 0-1. Daarna nam de thuis ploeg het initiatief. Terneuzense Boys voetbalde goed, maar miste te veel kansen. Schrijf in voor de PZC Voetbalquiz. www.pzc.nl/voetbalquiz 7 Zes keer wist Terneuzen in de competitie niet te winnen van Unitas. De zevende keer was het wel raak. Tom Janssen (rechts) schudt twee tegenstanders van Unitas van zich af. Robin Dekker kijkt op de achtergrond toe. Janssen groeide uit tot één van de bes te spelers van de wedstrijd. foto Mark Neelemans door Jos van Belzen door Klaas Verspoor middelburg - In de derde klasse A speelde Spui zaterdag thuis met 1-1 gelijk tegen Kapelle. Voor de ploeg van trainer Mark de Kunder was dat het zesde gelijkspel van het sei zoen. Yerseke is na een 2-1-zege op SKNWK, en na het gelijkspel tus sen DFS en De Meeuwen, alleen koploper. De voorsprong bedraagt twee punten op DFS. Spui-Kapelle 1-1 (0-0): Kapelle kwam met twee flitsende aanval len sterk uit de startblokken, maar daarna kregen beide ploegen kan sen. Sebastiaan Dees was voor rust dicht bij de 1-0. In de 68e minuut stak Tim Jacobusse met een prima persoonlijke actie de as van het veld over en schoot de bezoekers naar de 0-1. Een kwartier voor tijd kreeg Spui, na een overtreding op Ludwig Kalisvaart, een strafschop. Kalisvaart benutte zelf het buiten kansje. Daarna kreeg de thuisploeg via Ad Verlinde en Michael van Mol tot twee keer toe een kans op de winnende treffer, maar daar mee zou Spui teveel hebben gekre gen. DFS-De Meeuwen 1-1 (0-0). Pieter de Munnik 1-0, Vincenzo Lorello (straf schop). Yerseke-SKNWK 2-1 (2-0). Niels Pole- ij 1-0, Bernie Steketee 2-0, Wilco de Valk 2-1. Veere-Domburg 1-2 (0-1). Chiel Mara- nus 0-1, Patrick Kodde 0-2, Theo van Tatenhove 1-2. VCK-Heinkenszand 3-1 (2-0). Stefan Wielemaker 1-0, Jesse van der Meulen 2-0 en 3-1, Rens Baas 2-1. Colijnsplaatse Boys-Nieuwland 2-4 (0-4). Bart Jan Kroes 0-1, Dennis van Belzen 0-2 en 0-3, Jozias van Belzen 0-4, Bertus Zoeteweij 1 -4, Dave Bout 2-4. middelburg - Dankzij een 2-1-zege op SC Gastel behoudt Zeelandia Middelburg de leiding in de derde klasse A van het zondagvoetbal. Omdat voornaamste concurrent HW'24 voor de tweede keer in drie weken tijd zwaar onderuit ging op Brabantse bodem (1-4 bij Dosko), liepen de Middelburgers verder uit. Voor Axel blijft de situa tie zorgelijk na een 0-1-thuisneder- laag tegen FC Bergen. Zeelandia Middelburg-SC Gastel 2-1 (1-0). Een goed combinerende thuisploeg kreeg vooral in het eer ste halfuur wel enkele kansen, maar toonde zich hierbij weinig overtuigend in de afwerking. Het was hierbij vaak net allemaal te rustig en te traag. Dit gold echter in de 41e minuut niet voor Alber to Conde Morgado, die na een so lo vanaf de middellijn de openings treffer aantekende: 1-0. Ruim een kwartier na rust werd Morad Bobouh gevloerd, waarna hij zelf de toegekende strafschop binnenschoot: 2-0. De bezoekers kwamen in de 73e minuut nog te rug tot 2-1 via Arno Akkermans, eveneens vanaf elfmeter, maar de zege van de Middelburgers kwam geen moment meer in gevaar. Dosko-HVV'24 4-1 (2-1). In deze wedstrijd met als inzet de tweede plaats op de ranglijst, heerste de thuisploeg op alle fronten. Al na elf minuten opende Dosko-topsco- rer Marvin Bedaf de score: 1-0. Hal verwege de eerste helft kwam HW'24 nog langszij via een rake kopbal van A-junior Niek Luime (1-1). Hierna volgde de Tom van Hen- ne-show. Van Henne, die vorig sei zoen in Hulst ook al driemaal tref zeker was, herhaalde dit kunststuk je. Nadat hij voor rust met het hoofd voor 2-1 had gezorgd, toon de hij zich in de tweede helft nog eens tweemaal trefzeker met een 4-1-eindstand als gevolg.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 46