sport 131 kwelling voor Hoek n B Zaamslag ergert zich aan de scheidsrechter Marc van Haneghem doet AZW de das om Kloetinge heeft niks in te brengen bij GVW maandag 22 november 2010 'Misschien wil ik soms wel eens te vaak aan de bal komen, maar dat zit nu eenmaal in me' John Schot, middenvelder Hoek door Jan Dagevos apeldoorn - In de aanloop naar het duel met de christelijke sport vereniging (csv) Apeldoorn had trainer Gaby Demanet zijn selectie nog geprezen. Hoék mocht dan een moeilijke eerste seizoenshelft beleven, het enthousiasme was bij de spelers onverminderd groot. Een etmaal later en na alweer een onnodige verliespartij (2-1) moest de Belgische oefenmeester die woorden echter herroepen. „Laat ik maar niet te veel zeggen want dan ga ik misschien verkeer de dingen roepen", zei Demanet zaterdag. De trainer van de Zeeuws-Vlaamse topklasser had zich geërgerd aan het optreden van zijn ploeg. Het aanvalsspel was steriel geweest, de flankaanval lers (Mendes en Pinas) stelden hun directe tegenstanders nimmer op de proef en in de tweede helft lieten zijn volgelingen zich van de wijs brengen door twee invallers en een fanatieke aanhang van csv Apeldoorn. Het was een ploeg met zoveel ervaring in de gelederen on waardig. „Een ervaren ploeg als Hoek moet ook 90 minuten op ni veau kunnen spelen", schamperde Demanet, „maar een aantal kon dat mentaal en fysiek niet opbren gen." Het was niet de eerste keer dat Hoek het dit seizoen overkwam. Tegen csv Apeldoorn incasseerde Hoek al de tiende goal in het laat ste kwartier van een wedstrijd. Tel daarbij het trieste gegeven dat al vijf duels in de laatste vijf minuten verloren gingen en het moge dui delijk zijn dat er iets goed scheef zit bij Hoek. En daar kan geen the rapeut iets aan veranderen. Het heeft simpelweg met een gebrek aan kwaliteit te maken. Na veertien, veelal moeizame duels in de topklasse, blijkt Hoek toch niet de topploeg te zijn zoals de verantwoordelijken die in juli met trots presenteerden. Nick dé Jong en Houssein Bouzambou kwijnen weg op de bank of in het tweede, Giovanni Siereveld, los van Nieuwstadt en Stijn Mahieu hebben een schat aan ervaring, maar kunnen zich maar zelden aan de malaise ontworstelen, ter wijl spelers als Mille Mendes, Klaas Hellebaut, Brecht Delbeke, Niels de Loof, Jeroen van den Broe- ke en Regilio Pinas moeite hebben om aan te haken op dit niveau. Gelukkig had Hoek zaterdag lohn Schot nog in de gelederen. De Tho- lenaar probeerde zijn ploeg op sleeptouw te nemen. Schot heeft tegenwoordig een centrale plek op het middenveld en die rol ligt hem wel. Hij is voortdurend aanspeel baar. „Misschien wil ik soms wel -- -_v I CSV APELDOORNlHOEK Veeneman Van Nieuwenhuijzen Residay Hellebaut De Waal Van Nieuwstadt Kievit Siereveld Van den Hoek Koné=g> Hoekstra 85. Bouzambou Van Es Delbeke Van Oorspronk Mahieu Tijssen Pinas 80. Huizer 46. v. d. Broeke De Weerdt-^ Schot 57. Heij Mendes^ De Brouwer 80. De Jong 57. Fennebeumer Pattinama Doelpunten I 48. Schot 0-1 (penalty); 58. Van den Hoek 1-1 (penalty); 82 Heij 2-1 Kaarten 1 CSV Apeldoorn: Kievit, Heij en Van Oorspronk Hoek; Van Nieuwstadt, Schot, Mahieu en Van den. Broeke Scheidsrechter 1 C.A.N. Bax, Zwijndrecht Aantal toeschouwers j 750 eens te vaak aan de bal komen", sprak Schot schuldbewust, „maar dat zit nu eenmaal in me." Het was Schot niet euvel te duiden. Hij nam zijn verantwoordelijkheid tenminste. Schot tekende zaterdag ook voor de 0-1. Nadat beide ploe gen in de eerste helft tot wéinig kansen waren gekomen, werd de wedstrijd in de 49e minuut open gebroken. Bij een voorzet beroerde verdediger Kees Kievit van csv Apeldoorn de bal met hand. Scheidsrechter Bax wees meteen naar de stip. Schot ontfermde zich over de bal en schoot onberispe lijk binnen. Het doelpunt leek Hoek een im puls te geven, maar dat veranderde toen bij de thuisclub de aanvallers Mark Fennebeumer en Joost Heij de tegenvallende Jaap de Brouwer en Jochem de Weerdt in de frontli nie kwamen aflossen. De twee in vallers toonden hun spierballen en brachten de defensie van Hoek aan het wankelen. De twee ston den nauwelijks een minuut in het veld toen de gelijkmaker al op het bord kwam. Nu beroerde Jeroen van den Broeke de bal met de hand. Jeroen van den Hoek liet doelman lörg van Nieuwenhuij- zen vanaf elf meter kansloos: 1-1. Hierna was Hoek de weg kwijt, ook al omdat de aanhang van de thuisploeg vanaf het terras voor de kantine (de Balkonside) zich ging roeren. Met trom en gezang werd Apeldoorn ondersteund en Hoek raakte van de kook. „We lieten ons veel te veel afbluffen", stelde Schot. Het opportunistische voet bal van de thuisclub werd Hoek te machtig. In de 82e minuut kon Jörg van Nieuwenhuijzen de bal niet ver genoeg wegstompen. Even leek de lat nog uitkomst te bieden bij de inzet van Jeroen van den Hoek, maar loost Heij was er als de kippen bij om de terugsprin gende bal alsnog in te koppen: 2-1. door Peter van Kouteren DORDRECHT - Zaamslag is er niet in geslaagd de goede lijn in de eerste klasse C van het zaterdagvoetbal door te trekken. De formatie van Kenny Verhoene verloor met 5-3 bij Oranje Wit in Dordrecht. De Zuid-Hollandse staartploeg, die de tweede competitiezege boekte, overtrof zichzelf in produc tief opzicht. Dat gebeurde in een duel met alles erop en eraan. De thuisploeg leek met drie treffers binnen het eerste kwartier op ro zen te zitten, zag Zaamslag tien mi nuten voor tijd door treffers van Ivo Verstraeten, Mario de Fouw en Peter Dieleman dichtbij komen (4-3), maar profiteerde in de slotfa se van de verkregen ruimte. Dat gebeurde nadat Mario de Fouw na opmerkingen over de lei ding van scheidsrechter Van der Werff met een rode kaart was weg gestuurd. De arbiter, die de thuis ploeg kort na rust gemakkelijk een strafschop gaf, haalde in de loop van de wedstrijd met discutabele beslissingen in het nadeel van Zaamslag de woede van de Zeeuws-Vlamingen op de hals. Zo zag de leidsman niets in een por in de rug van Peter Dieleman, waardoor de spits uit balans werd gebracht op het moment dat hij een van de lat terugkaatsende bal (fraaie lob van Joris Rademakers) leek binnen te tikken. Oranje Wit-Zaamslag 5-3 (3-1). 4. Is- mael Yildirim 1-0, 7. Sven Akkerman 2-0, 13. Ismael Yildirim 3-0, 32. Ivo Verstraeten 3-1, 54. Ismael Yildirim (strafschop) 4-1, 61. Mario de Fouw 4-2, 76. Peter Dieleman 4-3, 87. Sven Akkermans 5-3. Scheidsrechter: Van der Werff (Drunen). Rode kaart: 84.Ma rio de Fouw (Zaamslag). door Tom Vennink middelburg - AZW blijft laatste in de tweede klasse E van het za terdagvoetbal. De Axelse formatie ging zaterdag in eigen huis onder uit tegen Arnemuiden: 0-1. Duive- land won verrassend van koploper Pelikaan: 5-1. Daardoor liepen Nieuwdorp en Arnemuiden drie punten in AZW-Arnemuiden 0-1: AZW, de hekkensluiter, was gedurende het eerste uur gelijkwaardig aan Ar nemuiden. Maar naarmate de wed strijd vorderde helde het over wicht naar Arnemuidse zijde. Kan sen stapelden zich op, met als ge volg de doorslaggevende treffer van Marc van Haneghem, een klein halfuur voor tijd. Arnemui den consolideerde de voorsprong probleemloos tot het eindsignaal. De Noormannen-DFC 0-2 (0-1): Bas Verhoeven 0-1, Appie Güler 0-2. Oostkapelle-SSV'65 0-1 (0-1): Souli man Abali 0-1. Serooskerke- VVC'68 0-1 (0-1): Richy Wahlbrinck 0-1. Nieuwdorp- Internos 5-0 (1-0): Teun Rentmeester 1 -0, Ferhan Topal 2-0, Fer- han Topal 3-0, Ferhan Topal 4-0, Stefan van de Klooster 5-0. Duiveland - Pelikaan 5-1 (2-1): Ro nald Zwager 1-0, Marcel Dijkstra 1-1, Wesley Goud 2-1, Barry Steenpoorte 3-1, Robert de Bruine 4-1, Martijn Ver- hoeff (e.d.) 5-1. GPC-doelman Max Leijer plukt de bal uit de lucht voordat Gökhan Ersahin van Terneuzense Boys gevaarlijk kan worden. foto Mark Neelemans door René van Stee veenendaal - Ooit boog Kloetinge een 2-0-achterstand bij GVW om in een 4-2-voorsprong. Van zo'n stunt was de Bevelandse hoofdklas ser zaterdagmiddag in Veenendaal lichtjaren verwijderen. De thuis ploeg was heer en meester. Met een 2-0-nederlaag kwam de forma tie van Cees Houtepen er genadig vanaf Van te veel respect voor de tegen stander wilde de oefenmeester van Kloetinge niets weten. „We kwamen niet aan voetballen toe. Zo simpel is het. Als je ze ver ge noeg van de goal kunt houden, is er weinig aan de hand. Dat lukte niet, al had GVW wel twee stan daardsituaties nodig om te sco ren", zei Houtepen. Gelet op de grote reputatie van de tegenstan der had hij ook niet verwacht dat zijn ploeg er meer zou tegenover stellen. „Zo ver zijn we nog niet." Het is echter de vraag of - het wel iswaar jeugdige - Kloetinge het ni veau van GVW ooit zal benade ren. De Veenendalers misten vorig jaar op een haar na promotie naar de topklasse. Met minstens een half elftal nieuwe aanwinsten moet het dit seizoen wel lukken. GWV pakte Kloetinge meteen vanaf het begin bij de strot. De ploeg speelde in een veel hoger tempo, zette vroeg druk, schakelde razendsnel om en kwam om de ha verklap opzetten via de flanken. In de 32e minuut was het raak toen Wilco den Hartog uit vrije trap bij de eerste paal fraai in de verre hoek binnenkopte. Bart Huls bos bepaalde in de 86e minuut met een kopbal de eindstand op 2-0. Jaco van der Schee: „Je moet hier niet te lang bij stil blijven staan. Straks wacht ons ploegen zo als Rijsoord, LRC en NSC. Die staan onder ons en daar moéten we punten tegen pakken." GVW-Kloetinge 2-0 (1-0). 32. Wilco den Hartog 1-0, 86. Bart Hulsbos 2-0. Scheidsrechter: W. Bronsvoort (Deven ter). Gele kaart: Simon Brouwer, Joey Snijders (GWV), Arjan van der Smis sen, Daan Esser, Maarten van Rosevelt, Michel Maaskant (Kloetinge). Aantal toeschouwers: 800.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 45