bestaat eeland15 dorp dat niet meer Bartz en Gustaaf Ferket Vanderbuyst op podium van The Lane Neuroloog praat over migraine en hoofdpijn Willem Behr met werk naar Rotterdam Kleine dieren te zien bij Ter Verbetering Alle groepen Hosanna op najaarsconcert Kunst- en antiekroute langs vijf adressen ...OP DE NAJAARS COLLECTIE BIJ BOUWMAN LIFESTYLE Zet uw foto's in het album www.pzc.nl/fpto Executieverkoop Voor alle executieverkopen van de Belastingdienst regio Zuidwest Zie Veilingdeurwaarder.nl Belastingdienst woord 'onteigening' rond onder de dan nog 63 permanente bewo ners van het dorp. Een proefpro ject in de Kanaalzone, waarin wo nen en werken op een goede ma nier gecombineerd moeten wor den, valt desastreus uit voor de ge huchten Boerengat, Koegorsstraat en Axelse Sassing. Ze moeten ver dwijnen, staat in het plan, omdat ze te dicht bij fabrieken liggen. Dat zou ongezond zijn voor de bewo ners. In allerijl wordt een actiegroep op gericht, maar echt veel stampij maakt die niet. „Veel bewoners lie ten het gelaten over zich heen ko men", vertelt De Bruijne. „Ik denk dat iedereen aanvoelde dat het voorbij was." Veel hulp van buitenaf kreeg Boe rengat niet. Het ging om een buurtschap zonder voorzieningen en dus zonder toekomst, was de te neur. Zelfs potentiële medestan ders als milieubewegingen gingen, als compromis, akkoord met de sloop, die in officiële kringen 'amo- vering' werd genoemd. De financiële compensatie was pri ma. De Bruijne: „Ik was destijds raadslid in Terneuzen. We hebben er toen sterk op aangedrongen dat alle bewoners een fatsoenlijke ver goeding kregen." Met alle bewoners in de drie ge huchten werd overeenstemming bereikt, al duurde dat bij sommi gen wel een aantal jaren. Niemand liet het aankomen op onteigening. „De alternatieven waren aantrekke lijk", zegt De Bruijne. „Het ging zelfs zo ver dat er speciaal nieuwe woningen werden gebouwd voor de inwoners van de drie gehuch ten. Aan de Langeweg bijvoor beeld. Daar woont nog steeds een heel stel oud-Boerengatters bij el kaar." Halverwege de jaren negentig gaat de laatste opgekochte woning te gen de vlakte. Een enkel woninkje en een paar boerderijen blijven staan. Ter plekke herinnert niks meer aan het feit dat er vroeger tientallen huizen stonden. De Bruijne, oud-bakker en nu dorpsraadvoorzitter in Sluiskil, hield de herinnering aan Boeren gat de afgelopen tijd levend door er af en toe over te vertellen op de lokale radiozender Terneuzen FM. Zo ontstond ook het idee voor een nieuwe reünie. „Zoveel mensen, uit een dorp dat niet meer be staat", overpeinst De Bruijne de si tuatie. „Volgens mij bestaat dat ner gens anders." z OOSTBURG Hardrockband Vanderbuyst staat komende zaterdag op de planken in The Lane aan de Nieuwstraat in Oostburg. De groep brengt 'old school hard rock', geïnspireerd door bands als Van Halen, UFO, Deep Purple en ZZtop. Het voorprogramma wordt ver zorgd door het eveneens Neder landse 21 Eyes of Ruby. Het concert begint om 22.00 uur. www.the-lane.nl TERNEUZEN Last van migraine of andere hard nekkige hoofdpijnen? Ga dan mor gen naar de informatieavond van neuroloog P. Proot. Die specialist houdt vanaf 19.00 uur in het Ter- neuzense ziekenhuis de Honte een lezing over: 'Hoofdpijn Migraine echt een kopzorg'. Ook als pijnstil lers van apotheker of drogist niet helpen, hoeven mensen hun dag niet te laten verpesten, belooft Proot. CADZAND Kunstenaar Willem Behr uit Cad- zand laat van tot en met 12 decem ber zijn werk zien in Podium 0950 in Rotterdam. Behr toont een expositie die on langs in De Brugse Vaart bij Oost burg was te zien. Het gaat om schilderijen en beel den. De expositie in Rotterdam is giste ren officieel geopend. AXETL Kleindierenvereniging Ter Verbete ring uit Axel houdt komende vrij dag, zaterdag en zondag de jaarlijk se expositie. Bij de plaatselijke rui tersportvereniging zijn ruim vier honderd cavia's, konijnen, hoen ders en sierduiven te zien. Er zijn ook dieren te koop. De opening is vrijdag om 19.30 uur. De mooiste dieren krijgen dan een prijs. Zaterdag is de tentoonstelling te be zoeken tussen 10.00 en 22.00 uur, zondag van 10.00 tot 17.00 uur. De ruitersportvereniging biedt vertier, zoals ponyrijden voor kinderen. Het gebouw van de school in De Knol bestaat nog steeds. In de jaren '30 zaten er 120 leerlingen uit De Knol en Boerengat op. foto Mark Neelemans maandag 22 november 2010 AXEL Christelijke Drumfanfare Hosanna uit Axel geeft komende zaterdag een najaarsconcert in De Halle in Axel. De verschillende groepen van Ho sanna laten van zich horen: de jon ge leerlingen van de blokfluit- groep, de leerlingen op blaasinstru menten en slagwerk, de drumfanfa re en het orkest, dat onder meer Die Forelle van Schubert speelt. Het concert begint om 19.30 uur. Entree kost 5 euro, kinderen tot 12 jaar mogen gratis binnen. RETRANCHEMENT Belangstellenden kunnen vrijdag (17.00 - 21.00 uur)zaterdag (11.00 - 19.00 uur) en zondag (11.00 - 15.00 uur) een 'kunst- en antiektour' vol gen in Retranchement. Er zijn on der meer oude tafels, tekeningen, schilderijen en kandelaars te zien. Meer informatie bij de deelnemers op de adressen Zwinstraat 8 en 10, Molenstraat 20, Dorpsstraat 18 en Zeedijk 2. MEEST GELEZEN 1. Oost-Vlaanderen tegen centrale 2. Van Schaik begripvol over PW 3. Sportvisser onwel in Cadzand-Bad Tips? Mail ze naar redtern@pzc.nl geen fijnere jeugd wensen. „Ik her inner me vooral de vrijheid. De kreken, de dijken; overal konden we spelen." Het was de tijd dat het dorpje bloeide. Boerengat had ooit immers driehonderd inwoners en zes winkels. De Bruijne was al vertrokken uit het dorp toen halverwege de jaren zestig Dow zich bij Terneuzen ves tigde, op steenworp afstand van Boerengat. De gevoelens waren niet alleen negatief, weet De Bruij ne. „Het verbaast me nog steeds hoe snel mensen wenden aan de situatie, en doorkregen dat Dow ook veel werkgelegenheid bracht." De berusting maakt eind jaren tachtig plaats voor onrust als Dow woningen in Boerengat begint op te kopen. Volgens de fabriek niet om te kunnen uitbreiden, maar om te voorkomen dat er nieuwe mensen gaan wonen. Want hoe meer mensen in de buurt, hoe gro ter de kans op klachten. In 1990 zoemt voor het eerst het Adri de Bruijne, geboren in Boerengat en initiatiefnemer van de reünie van afgelopen zaterdag. foto Mark Neelemans NaircT Ferket (links) en Evert Bartz kregen naast het speldje ook een tin- hoogstunet tekst en een oorkonde. foto Mark Neelemans Vorige rr> www.bouwmanlifestyle.nl domburg OOSTSTRAAT 1 goes GROTE MARKT 1 middelburg MARKT 73 renesse HOGEZOOM 171 terneuzen NOORDSTRAAT 109 zoutelande LANGSTRAAT 13 Dames, heren kids-kleding van o.a: Gaastra. Riverwoods, Gant, Tommy Hilfiger. Napapijri, Geisha, Rosner, Scotch Soda, McGregor, NZA, Polo-jeans en CKS. Cadeau-interieur-artikelen van o.a: Rivièra-Maison, Riverdale en Bridgewater.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 41