Hoek vraagt inwoners naar de toekomst Reünie voor mensen uit een 141 zeeland Bomen compenseren 'schade' door Vestrock Gregioriusspeldje Evert Origineel ENQUETE Toekomstvisie in de maak almanak BAC Sluiskil viert jubileum met feestavond maandag 22 november 2010 door Martijn de Koning hoek - Een initiatiefgroep met le den van de dorpsraad, verenigin gen, ondernemers en inwoners vraagt alle bewoners van Hoek hoe ze de toekomst van zichzelf en hun dorp zien. De uitkomst moet mede bepalen waarop het dorp zich moet richten. Nogal wat dorpen in de regio stel len momenteel een toekomstvisie op. Dat is geen toeval. Net als ande re dorpen heeft Hoek, in een tijd van bevolkingskrimp en economi sche crisis, te maken met een afna me van voorzieningen. „Daarom vinden we dit hét moment om een keuze te maken over hoe we verder willen", verklaart dorps raadvoorzitter Jerry Pladdet. De mening van de inwoners van Hoek is daarbij allesbepalend. „Maar het is lastig om iedereen te bereiken", zegt Pladdet. „De mees te mensen komen nooit naar een bijeenkomst van de dorpsraad." De initiatiefgroep, met de naam Hoek kijkt vooruit, heeft daarom enquêteformulieren in de bus ge gooid bij alle 1250 woningen in de kern en het buitengebied van Hoek. Dorpelingen wordt ge vraagd de formulieren voor 1 de cember in te leveren bij de C1000 of zorgcentrum Vremdieke. Er zijn speciale bussen voor neergezet. De enquête omvat 25 vragen, en gaat in op de meest uiteenlopende onderwerpen. Zo worden rapport cijfers gevraagd voor de betaalbaar heid en kwaliteit van de wonin gen, het winkelaanbod, de par keer-, groen- en speelvoorzienin- gen en het activiteitenaanbod, en specifiek voor voorzieningen als de school, de bieb, de huisarts en de supermarkt. Verder wordt men sen gevraagd of ze verhuisplannen hebben en of er nieuwe woningen in Hoek moeten komen. Ook de meningen over openbaar vervoer, de dorpsraad, gevoel van veilig heid en een aantal persoonlijke ge gevens worden gepeild. Van de resultaten van het onder zoek wordt een rapport gemaakt door adviesbureau Moveo. Ko mend voorjaar wordt dat aan de in woners van Hoek gepresenteerd. De dorpsraad wil het als leidraad gebruiken tijdens overleg met de gemeente Terneuzen, vertelt Plad det. „Die zegt dat ze burgers wil betrekken bij besluitvorming. Dit lijkt me wat dat betreft een uitste kende manier om dat te bereiken." door Martijn de Koning HULST - De aanplant van 31 bomen zaterdag in Hulst zorgde ervoor dat de eerste editie van muziekfes tival Vestrock klimaatneutraal is verlopen. De organisatie van het muziekfestijn, dat afgelopen juni dik 2500 bezoekers naar Het Ei land van De Bruijn trok, compen seerde met de bomen alle CC)2-uit- stoot die het festival veroorzaakte. Het idee om Vestrock klimaatneu traal te maken, was vanaf het eer ste moment verweven in de plan nen voor het festival, vertelt Vest- rockvoorzitter Gino Baart. Zo werkten de aggregaten tijdens het festival deels op biodiesel en was een deel van de drinkbekers van biologisch afbreekbaar materiaal gemaakt. Zelfs de website helpt mee: die is in donkere kleuren op gezet, waardoor het minder ener gie kost om die te bekijken. Het bestuur pijnigde nog wel even de hersens over de vraag wat kli maatneutraal precies is en hoe je dat berekent. Ze koos er uiteinde lijk voor om met behulp van een rekenmodel te bekijken hoeveel bomen er nodig zijn om de door het festival veroorzaakte 'schade' te compenseren. Het gaat daarbij vooral om de verbruikte dieselolie. De bomen staan rond het nieuwe sportpark van hockeyclub Rapide. Leden van die club en wethouder Clen de Kraker hielpen zaterdag een handje met aanplanten. Tip? redactie@pzc.nl Van verre kon je al horen dat hier tussen de rails het lied van de arbeid met vreugde werd gezongen. De pet van conducteur Karelse stond vandaag duidelijk op 'goedgemutst'. Nee, van hem konden de familiele den Spoor allemaal rekenen op een eerste-klasbehandeling. Met een vriendelijk woord en een kwinkslag stempelde hij zich de coupés door. Toen hij de juffrouw waar de natuur extra haar best op had gedaan om haar voordeelpas vroeg, bekeek hij de foto even, daar na de jongedame. Hij knikte goed keurend en gaf het pasje terug „De foto is mooi, maar het origineel is nog beter." Toen kon ook haar dag niet meer stuk. door Martijn de Koning Een beetje bizar is het wel, erkent Adri de Bruijne. De laatste keer dat de oud-inwoners van Boerengat bij elkaar kwamen voor een reünie, in 1986, bestond het dorpje nog gewoon. Sterker: er was nog geen enkele aanwijzing dat Boerengat tien jaar later compleet zou zijn verdwe nen. Het economische belang van buurman Dow bleek echter groter. De Bruijne was initiatiefnemer van een nieuwe samenkomst van oud-Boerengatters en oud-leerlin gen van de christelijke lagere school De Knol, één buurtschap verder. Afgelopen zaterdag was het zo ver. Bijna driehonderd oude be kenden kwamen erop af, onder wie een echtpaar uit Canada en een mevrouw uit Berlijn. Toch, kijkt De Bruijne terug, was Boerengat tijdens de vorige reünie al lang niet meer wat het geweest was. „Er trokken veel mensen Boerengat rond 1980. De foto is genomen in de richting van Dow. Op de plek van deze huizen is nu grasland. foto Adri van de Wege weg. Deels vanwege de nabijheid van Dow, maar ook omdat nieuw bouwhuizen in bijvo'orbeeld Ter- neuzen veel aantrekkelijker waren. Boerengat bestond bijna alleen uit arbeiderswoninkjes." Dat was ook de reden dat het buurtschap nau welijks nieuwe inwoners trok. De huizen die wel verkocht werden, gingen veelal naar buitenlanders, als tweede woning. Dat was in de jonge jaren van De Bruijne wel anders. Geboren op Boerengat, in 1941, kon hij zich SLUISKIL - De Bonte Avond Club Sluiskil viert zaterdag het 6o-jarig bestaan met een feestavond in Het Meulengat. Thema is 'back to the sixties'. Cosy Time, bestaand uit muzikan ten uit allerlei bands, speelt live muziek. De nieuwe 'huistoetsenist' Philip van Roeyen treedt ook op, samen met zanger Leon. Verder komt uit België een 'specia le gast'. De organisatie, die wel ver telt dat de man bekend is van ra dio en tv, laat nog even in het mid den om wie het gaat. De feestavond begint om 21.00 uur. Reserveren van kaarten kan via 0115 471806. Boerengat twintig jaar geleden. Over het viaduct loopt (nu nog steeds) de Herbert H. Dowweg. foto Adri van de Wege door Edy de Witte sint jansteen - De jaarlijkse feest avond van het Sint Gregoriuskoor uit Sint lansteen kreeg zaterdag avond een extra feestelijk tintje. Na de eucharistieviering in de plaatselijke parochiekerk, waarbij het koor onder leiding van Martin Polspoel Gregoriaanse gezangen verzorgde, werden twee zangers in het zonnetje gezet. Gustaaf Ferket en Evert Bartz (respectievelijk .35 en 30 jaar koorlid) kregen uit handen van pater Paulus van Win-, den het zilveren jubileumspeldje van de Gregoriusvereniging. Ook ontving het duo een tinnen bord met inscriptie en een oorkonde. Ferket begon al op jeugdige leef tijd als zanger in het kerkkoor van Heikant, waar toentertijd zijn va der het stokje zwaaide. Bartz be gon te zingen bij het Caeciliakoor in St. Jansteen, waarvan ook zijn vader dirigent was. Na een aantal jaren onderbreking werd hij op nieuw lid van het huidige St. Gre goriuskoor. Na de dienst gingen de leden voor de teeravond naar gemeenschaps centrum de Warande. Traditioneel schoven hierbij alleen de leden, zonder aanhang, aan tafel. Het koor telt zestien leden. Hun leeftijd varieert van tegen de zestig tot dik in de tachtig jaar. Eén of twee keer per maand zingt het ge zelschap in de eigen kerk. Daar naast wordt er jaarlijks ook er aantal keer op uitnodiging in aijdl|l re bedehuizen gezongen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 40