PZCU Kans beroep baart Sluis nog zorgen /Sint maalt niet om wat modder TEUWS-VLAANDEREf 14 en 15 16 en 17 WINKELTIJDENWET Sluis nog niet tevreden over nieuwe regels voor zondagopenstelling, Hulst wel Jongens aangehouden Buister hooft Automobilist (70) rijdt in dronken na diefstal van scooter Big Brother Award niet toestand tegen paal DIJ Zllludorpe Sportvisser onwel bij terugkeer in haventje Maandag 22 november 2010 Oud-inwoners van Boerengat weten elkaar nog te vinden Toeval bracht leden band Endangered Blood bij elkaar Tip? zeeuws-vlaanderen@pzc.nl door Martijn de Koning sluis - De ergste kou lijkt uit de lucht, maar helemaal gerust zijn bestuurders en ondernemers in Sluis nog niet. Wel of geen zondag openstelling van winkels in de ge meente mag dan een zaak blijven van de gemeenteraad; het feit dat iedereen tegen zo'n raadsbesluit in beroep mag gaan bij de rechter, is voor het Sluise gemeentebestuur reden om alert te blijven. De gemeenten Sluis en Hulst ma ken zich al geruime tijd zorgen over de aankomende aanpassing van de Winkeltijdenwet. Daarin staat nu dat een gemeente twaalf koopzondagen per jaar mag aanwij zen, maar dat gemeenten die zich zelf 'toeristisch gebied' vinden zich niet aan dat maximum hoe ven houden. Omdat daar, volgens het vorige kabinet, veel misbruik van werd gemaakt, kwam toenma lig minister Van der Hoeven met een aanpassing. Het bleef in de lucht hangen wat dat precies bete kende. In Sluis en Hulst zagen ze het al gebeuren: de winkels dicht op zondag zou een ramp beteke nen voor de lokale economie. Het nieuwe kabinet nam de maat regel uiteindelijk over. Het voorstel werd afgelopen week besproken in de Eerste Kamer. Voor bestuurlijk en ondernemend Sluis een reden om een achtkoppige delegatie, on der leiding van wethouder Conny Almekinders, naar Den Haag af te vaardigen. Dat hielp, in die zin dat veel Eerste Kamerleden tijdens hun betoog begrip toonden voor Sluis. De meesten gaven toen ech ter al aan niet te geloven dat de maatregel effect zou hebben op Sluis en Hulst, omdat dit toeris tische gemeenten bij uitstek zijn. Minister Maxime Verhagen (econo mie) bevestigde dat volmondig. De gemeenten liggen vlak aan de grens en hebben daardoor al een uitzonderingspositie, legde de mi nister uit. „Bovendien heeft Sluis, met zijn kilometerslange kustlijn, een toeristisch regime. Ik voorzie dat de gemeente dat ook in de toe komst probleemloos kan onder bouwen." Wethouder Almekinders is daar blij mee, maar houdt een kantteke ning. „We moeten nu onderbou wen waarom we onszelf een toeris tisch gebied vinden. Prima, maar met de nieuwe regels kan zelfs ie mand in Groningen daar bezwaar tegen mag maken bij de rechter. Ik hoop dat daar alsnog verandering in komt." Overigens maakt be stuurlijk Hulst zich veel minder zorgen over de situatie dan de col lega's in Sluis. Hulst vond het niet nodig naar Den Haag te reizen en te lobbyen bij leden van de Eerste Kamer. „Als er geen probleem is, moet je ook niet doen alsof', twit- terde burgemeester lan-Frans Mul der afgelopen week zelfs, toen hij (ook via twitter) werd geconfron teerd met de stap van Sluis. „Wij hadden al een poosje door dat de ze maatregel voor ons geen enkel probleem oplevert", licht Mulder mondeling toe. De Sint arriveert per boot in Sas van Cent. foto Mark Neelemans door Martijn de Koning sas van gent - Het zag zaterdag op de Prinsenkade bij Sas van f Gent zwart van de Pieten én van t de mensen. Honderden kinderen i en hun ouders wachtten daar Sin terklaas op, die ter hoogte van de Museumhaven per boot in Sas arri veerde. Het was een beetje behel pen, omdat de gemeente Terneu- zen de directe omgeving tijdelijk als opslagplaats gebruikt. Gelukkig werkte het weer mee, waardoor het op de kade niet al te modderig was. Sint maalde er toch al niet om. „Mensen maken de dakgoten ook niet altijd even goed schoon, dus wij zijn wel wat gewend", merkte hij net na aankomst op. Het was zo druk, dat Sinterklaas niet de tijd had alle kinderen de hand te schudden. Dat maakte hij later die middag goed in De Speye, waar wel iedereen de kans kreeg de Goedheiligman te groeten. De Sint en zijn Pieten hadden za terdag een topdag. Naast Sas van Gent deden ze onder meer Axel, Sluis, Breskens, Eede, Groede, Hoek en IJzendijke aan. Een dag la ter waren ze onder andere in Koe wacht en Zandstraat. CADZAND-BAD Een sportvisser uit Zuidzande is za terdagmiddag onwel geworden bij terugkeer in het haventje bij Cad- zand-Bad. De man stond op het punt af te meren, toen hij niet goed werd. Een redder van de KNRM is naar de boot gezwom men en heeft die, met de man aan boord, naar de kant gebracht. Er werd een traumahelikopter opge spen, maar de visser is uiteinde- j met een ambulance naar het JJ°\ihuis in Brugge gebracht. i?— Twee jongens van 14 en 15 jaar uit Terneuzen zijn vrijdagavond aange houden op verdenking van diefstal van een scooter. De politie kreeg rond 22.00 uur melding van de dief stal in de Vondelstraat. Agenten .kregen even later de tip dat twee jongens in een brandgang met de scooter bezig waren. Ter plaatse vonden ze het voertuig en even ver derop, in de Brederostraat, de twee jongens. Die werden aangehouden. De politie onderzoekt de zaak nog. Burgemeester Leopold Lippens van Knokke-Heist heeft een Big Brother Award toegekend gekregen van een Vlaamse mensenrechtenor ganisatie. De flamboyante burge meester kreeg de onderscheiding omdat hij verschillende bewakings camera's liet plaatsen in zijn ge meente. De burgemeester wilde de award niet in ontvangst komen ne men. Hij deelde mee wel belangrij ker zaken aan zijn hoofd te heb ben. terneuzen - Drie inwoners van Zeeuws-Vlaanderen raakten afgelo pen weekeinde hun rijbewijs kwijt wegens rijden onder in vloed. Vrijdagavond rond 21.00 werd een 46-jarige Terneuzense aangehou den op de Kennedylaan in haar woonplaats. Ze had bijna drie keer te veel gedronken. Een dag later hield de politie rond 21.15 uur op de Hoofdweg-Zuid bij Zuiddorpe een 70-jarige man uit de gemeente Terneuzen aan. Hij was in dronken toestand tegen een paal gereden. Uit een adem test bleek dat hij bijna vier keer zo veel had gedronken als is toege staan. Een 48-jarige vrouw uit de ge meente Sluis werd diezelfde avond rond 22.15 uur aangehouden op de Rondweg bij Sluis. Zij had bijna drie keer meer gedronken dan vol gens de wet mag. Ook zij moest haar rijbewijs inleveren.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 39